Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu warto hodować czubatki/białoczuby...
Autor Wiadomość
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 21:30   Czemu warto hodować czubatki/białoczuby...

szukając ciekawych stron o czubatkach polskich oczywiście natknąłem się na bardzo ciekawy angielski artykuł.dotyczył on jak radzić sobie z czubami przysłaniającymi oczy naszych czubatek.pisali że jego przyczyną jest za duża protuberencja.czub można oczywiście podcinać jednak był też inny ciekawy sposób.specjelne elastyczne sieateczki na czuby.są one łatworozciągliwe więc nie sciągają mocno skóry głowy ptaka.
jednak zbyt duży czub przysłaniający oczy jest trochę wadliwy.przyczynia się też do rozwoju wielu infekcji i na dodatek kury mają ograniczone pole widzenia.ja moim kurkom z zbyt duzymi czubkami piórka wokół oczu przyciąłem i wygląda to nawet bardzo ładnie .ale nie chcę się chwalić.jest wiele dużo lepszych hodowców ode mnie których gorąco pozdrawiam.
jestem młodym hodowcą i zachęcam do tego też innych młodych ludzi.zwierzęta przynoszą wiele radości a kurki właśnie takie są .Pan Stanisław roszkowski w raz z klubem KCP doży aby czubatki stały się naszą narodową kurką.nigdy tego celu nie osiągniemy jeżeli sami nie wieźmiemy się do roboty i nie zaczniemy tworzyć nowe ścieżki w hodowli...
Pozdrawiam wszystkich hodowców czubatek i mam nadzieję że mój "monolog" trochę przemówi do Was i zaczniecie hodować te piękne kurki. a warto naprawdę warto!!!!!!!!

Szymon
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 21:31   

I o taką postawę chodzi. Byłem niedawno u Szymona i będę trzymał kciuki za jego hodowlę. Ja sam bez pomocy innych niewiele mogę zrobić. Na potęge niemieckiej hodowli złożyła się praca tysięcy hodowców. Klub Czubatki Polskiej jest jak na razie jedynym tematycznym klubem ukierunkowanym na hodowlę jednej grupy kur czubatych. To czego mi brakuje w tym klubie to aktywności członków. Wiele osób zapisało się, to prawda, do Klubu, ale co z tego wynika?
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-02-18, 21:49   

Pewni że warto chować te ptaki, przecierz to nasze dziedzictwo. Ptaki też sa bardzo piękne i dają wiele radości.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-02-19, 11:07   

Zapał to zapał, ale trzeba również przyznać, że polskie społeczeństwo jest biedniejsze niż niemieckie... , no i wiadomo w przypadku młodych hodowców, to rodzice ich trochę ograniczają...
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2007-02-19, 22:31   
   Nr Tel.: 503362871


Czemu warto hodować czubatki/białoczuby... . Podam prosty przykład :
Co najbardziej lubimy i co jest najczęściej podawane jest jako pierwsze i drugie danie na większych balach czy weselach ? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie i czy nie są to potrawy polskie ?
Podobnie jest z naszymi polskimi kurkami. To co polskie należy pielęgnować a w szczególności należy zadbać o tradycję i nasze dziedzictwo . Uważam że czubatki i białoczuby a w szczególności jak dla mnie czubatki polskie są bardzo ładną interesującą rasą spośród kur .
Ostatnio zmieniony przez Pawi Król 2007-02-19, 22:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
studzianek 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 47
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 23
Skąd: Czernikowo - Toruń
Wysłany: 2007-11-06, 09:52   
   Nr Tel.: 516193664


Według mnie czubatki polskie warto hodować z kilku względów.
Pierwszy i podstawowy to i ich efektowny wygląd. Druga sprawa to taka, że w porównaniu z innymi rasami kurki te są stosunkowo łatwe w hodowli przy niewielkich nakładach i nawet wiedzy na temat biologii kur czubatych. I trzeci najważniejszy powó to dziedzictwo kulturowe. Czubatki polskie jak i rysie polskie czy stawaki polskie spośród polskich ras gołębi, stanowią folklor Polski i kulturę. Co to za wieś by była, gdyby nie było o poranku słychać piania koguta. A jak jeszcze do tego dojdzie kogut z pięknym czubem to aż się tęskni za trakim sielkim klimatem.
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt
Michał Studziński
www.studzianek.golebie.org.pl
www.golebie.org.pl
Ostatnio zmieniony przez studzianek 2007-11-06, 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13