Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuropatnik nepalski
Autor Wiadomość
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-10-28, 19:40   Kuropatnik nepalski

Kuropatnik Nepalski
Ithaginis cruentus

Chciałabym wiedzieć czy bażant ten dostępny jest w Polsce a jeśli tak w jakiej cenie. Czy ma jakies specyficzne wymagania. Zdaje się są jakies problemy z jego aklimatyzacją, na czym polegają? Nietolerancja na upały? Odwrotnie? Inne? Przypadkiem znalazłam ich zdjęcie, są bardzo ładne, zaciekawiły mnie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-01, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-10-28, 20:33   

ShowGirl, nie występuje na dzień dzisiejszy w hodowlach krajowych jak i w naszych ZOO. Jest to dośc drogi ptak aczkolwiek nie aż bardzo. Miałem i nadal mam możliwość nabycia jego od hodowcy z Belgii.
Cena jest w tysiącach euro para.
Hodowlą nie odbiega znacząco od innych gatunków bażantów.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-10-28, 23:20   

wanted dzieki za informacje, dla mnei to nawet bardzo drogo:) ale ptaszek piekny. a orientujesz sie moze na czym polegaly te klopoty z aklimatyzacja?
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2010-10-29, 17:07   
   Nr Tel.: 504 008 332


ShowGirl napisał/a:
na czym polegaly te klopoty z aklimatyzacja?

aklimatyzacja jest dla wszystkich gatunków ptaków taka sama, jak dla kuropatnika.
Ładny ptak, a cena jest dla tego wysoka, bo ich jest mało. Za kilka lat cena na pewno spadnie.

Kuropatnik nepalski jest bażantem wysokogórskim. Nasze zimy znosi bez problemu. Ten bażant jest wegetarianinem. Pożywienie takie samo jak dla tragopanów i kuroczubów. Czyli większość pożywienia to zielenina. Rozmnażanie; Monogamiczny i w pierwszym roku. Występuje w Wysokogórskich rejonach Chin i Himalaje. Na zimę łączy się w małe stadka.
.

.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
Ostatnio zmieniony przez AL 2010-10-29, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-10-29, 19:14   

tragopan napisał/a:
aklimatyzacja jest dla wszystkich gatunków ptaków taka sama, jak dla kuropatnika.


Z tego co wiem i rozmawiałem z Inaki Hernandezem i Hugo Barbosą to jedne z cieższych ptaków gdyż dieta ich jest inna niż zwykłych bażantów. Kłopotem jeszcze może być to że hodowcy z Zachodu - nie każdy ale są, karmią te ptaki specjalnymi granulowanymi paszami i jak się kupi ptaki z takiej hodowli to trzeba się zaopatrzyć też w tę samą karmę i potem stopniowo ptaki oduczać przyzwyczajając na przejście na inny pokarm.
Kłopotliwe dla niektórych tez może być podawanie owocy, jagód, warzyw itp. oraz pewnej ilości owadów w normalnym ich funkcjonowaniu. Ptaki te bowiem je uwielbiają i potrzebują w swojej diecie.
Kłopotem w utrzymaniu są też spore wysokie temp. które panują latem i zapewnić ptakom trzeba odpowiednie woliery z zacienieniem.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-10-29, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-10-29, 19:21   

ja chetnie poczytam, zwlaszcza ze sie doczytalam pare godzin temu ze w naturze jadaja porosty mchy i paprocie wiec troche sie zdziwilam ze dieta taka sama.. co do zacienienia to wlasnie biorac pod uwaze ze ptak gorski, zastanawialam sie czy nie ma nietolerancji na upaly, bo wiadomo, co innego w chlodzie pod wysokimi drzewami na sciolce z mchow itp kompostu co innego ze tak powiem na smazalni w piachu..

w kazdym razie dziekuje wam obu za wypowiedzi, pozostaje mi sie naczytac i ewentualnie poczekac kilka lat az cena spadnie do poziomu ktory bedzie dla mnie do przezycia, bo jak na dzien dzisiejszy to wybitnie nie jest:)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17