Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co podawać kurom na jajka?
Autor Wiadomość
hubert14 


Województwo: lubuskie
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 36
Wysłany: 2011-01-02, 18:21   

w mojej okolicy paszę rozwozi taki pan busem :D :D
 
 
waldek6530 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 25
Wysłany: 2011-01-02, 20:59   

50 złotych za 25 kg to cenę nie do przyjęcia. Przy takiej cenie paszy to jajka musiałyby kosztować co najmniej 14 zł. mendel ( 15 szt) a nie 8 jak kosztują. Jeżeli takie będą u mnie ceny to będę musiał szukać taniej lub zrezygnować. Obecnie w pobliskiej mieszalni pasz pasza tzw. dla niosek granulat 25 kg cena 27 zł.
 
 
JABOL1986 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 432
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2011-01-02, 21:24   

Krzyś Takie rozwożenie do odbiorcy jest możliwe jeśli zamawiasz np. tonę paszy jednorazowo. Wtedy możliwy jest dowóz bo sprzedawcy opłaca się taką ilość do Ciebie dostarczyć.

Jak dla mnie cena 50 zł to jakiś kosmos. Moi rodzice mają sklep z paszami dla zwierząt i spotkałem się z rożnymi cenami np. pasz dla niosek. Od 1.20 za kg do 1.56 . Zależy też ile chce zarobić na worku pośrednik. Zawsze trzeba patrzeć co w paszy się znajduje (skład). Niektóre firmy oszczędzą na witaminach dlatego ich pasza perłno porcjowa jest tańsza (bo o takiej pewnie każdy mówi). Dobrym rozwiązaniem jest zakup koncentratu (witaminy) i dodanie do tego zboża. Wtedy kosztuje nas to trochę więcej pracy ale jeśli mamy własne zboże ogólny rachunek wyjdzie na plus. Np. 4 kilo koncentratu na 100kg paszy kosztuje u nas w sklepie 11 zł.
Ostatnio zmieniony przez JABOL1986 2011-01-02, 21:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tomo06 


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 123
Wysłany: 2011-01-03, 10:05   

jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany zakupem "kurki naturki" z dowozem to na stronie producenta podane są namiary na przedstawicieli w poszczególnych regionach i adresy sprzedawców. Można do nich przedzwonić i poprosić o dowóz nawet 50 czy 100 kg, większość z nich ma samochody do tego przeznaczone i robi to bezpłatnie
 
 
Krzyś 



Województwo: podlaskie
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 44
Skąd: Czarna B.
Wysłany: 2011-01-03, 20:17   

kiedyś już tego próbowałem z identycznym efektem jak w tej chwili tzn. nie ma tam żadnych informacji :(
_________________
Pozdrawiam. Krzyś
 
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2011-01-05, 01:04   
   Skype: hubert.szymanksi.


Moim zdaniem można inwestować w cudowne środki ale a wyniki będą marne.
Może należy wrócić do podstaw i zwrócić uwagę na czynniki środowiskowe takie jak długość doby, temperatura, zagęszczenie niosek, ilość gniazd, czas dostępu do karmideł.
Doba 14-16 godzin.
Moc oświetlenia 3W m². Czyli kurnik 3x3m to w przybliżeniu 30 watowa żarówka.
Temp 10-20C° , może być 2-5C° ale do wiąże się z spadkiem nieśności nawet o ¼.
Kur na m² 3-5, choć niektóre źródła podaj nawet 9 ale to powoduje stres który źle wpływa na nieśność. Oraz problemami z utrzymaniem odpowiedniego mikroklimatu.
Gniazda 1 na 5 niosek.
I najważniejsze WODA. Brak przez 24h możne spowodować zatrzymanie nieśności na 2 tygodnie, a przez 36h nawet na ponad miesiąc. Trzeba liczyć 8-10 litrów na 25 niosek. Jednoczenie pilnować żeby nie zamarzała.
Ostatnio zmieniony przez foxhubert 2011-01-05, 01:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-01-05, 07:53   
   Nr Tel.: 500336400


foxhubert......Brawo,brawo,brawo.Wreszcie post napisany z sensem,po polsku,poparty solidną wiedzą.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
waldek6530 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 25
Wysłany: 2011-01-05, 19:14   

Dzięki, dzięki, dzięki o to mi właśnie chodziło o takie pouczające posty. Jeszcze zapytam ile kur na jedno poidełko np. 10 litrowe, ile kur na jeden karmik np. 20 kg gdzie jest chyba jak dobrze pamiętam 18 "przegródek" do pobierania paszy (dziobania) itp. Może śmiesznie się wyrażam ale tak aby było zrozumiale.
Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2011-01-05, 19:54   
   Skype: hubert.szymanksi.


2 posty wyżej napisałem "Doba 14-16 godzin". Oczywiste jet ze doba ma 24 godziny a chodziło mi o długości dnia świetlnego, czyli uzupełnianie światła naturalnego światłem sztucznym.
waldek6530 Przy niewielkich stadach przyjmuje się 1 poidło cylindryczne 10 litrów na 25 kur, w przypadku poideł rynnowych 3-5cm krawędzi na jednego ptaka.
W przypadku karmideł cylindrycznych ( z przegródkami) 1 przegródka na 1 kurę o ile krawędź jednej przegrody ma długość koło 8 cm. Natomiast gdy stosujemy karmidła korytkowe 14 cm krawędzi na jedna sztukę.
Ostatnio zmieniony przez foxhubert 2011-01-05, 20:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
waldek6530 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 25
Wysłany: 2011-01-05, 20:38   

foXhubert dziękuje za podpowiedzi tylko proszę nie gniewaj się ale coś trochę wydaje mi sie za dużo na te karmiki bo jedna przegródka na jednego ptaka to jak np[. taki cylindryczny na 18 kg cy 20 kg ma jak już pisałem chyba 18 przegródek to na 200 kur trze baby było ich 11 szt. powiesić tyle w kurniku np. 8x5 m to chyba za dużo tych karmików a gdzie jeszcze poidła. Ja tak myślę,że kurki trzymam się tych 200-stu na pow. kurnika 8x5 m to nie jedzą wszystkie na raz tylko rotacyjnie jak się którejś przypomni a paszę maja przez 24 godziny na dobę bo tylko im dosypuje z wodą podobnie. Nie wiem czy dobrze myślę jeżeli źle to sprostuj moje4 myślenie. Co do długości doby to rozumiem trzeba doświetlać gdy dzień jest krótszy światło podobno działa na ich przysadki mózgowe i wtedy lepiej się niosą. Jeżeli są jeszcze inni chętni do pogawędzenia na te tematy to bardzo proszę. pozdrawiam.
 
 
Tery 
Tery



Województwo: podlaskie
Dołączyła: 26 Mar 2010
Posty: 22
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-01-05, 21:09   
   Skype: nerola44


Witam
ja zamawiam paszę - kurkę naturkę u pana Rafała Murawskiego (przedstawiciela tej firmy w woj. podlaskim). Jego e-mail służbowy: Rafal_Murawski@nutrenaworld.com
Ta pasza sprawdza sie tylko ja mieszam z ziarnem w stosunku ok. 1:3.
Pozdrawiam
_________________
http://www.tery.entro.pl/ptakoterapia-24-p.html
 
 
Tery 
Tery



Województwo: podlaskie
Dołączyła: 26 Mar 2010
Posty: 22
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-01-05, 21:27   kurki zimą
   Skype: nerola44


Muszę przyznac, że moje kury pawłowskie, araucany i pazie (mieszanka pawłowskich i zielononózek) mają kurniki z dużymi oknami, nie przedłużam im doby, mają czasem minusowa temperaturę bo gdy w czas nie zabiorę jajek to potrafią zamarznąć. Bardzo lubią pojadac śnieg. Oprócz suchej karmy raz dziennie daję im wymieszaną z ciepłą wodą paszę: gotowane obierki, śruta zbożowa i trochę kurki naturki, otreby pszenne. Niosa sie cały czas a zaczeły w listopadzie. Kurki sa z lipca tego roku.
_________________
http://www.tery.entro.pl/ptakoterapia-24-p.html
 
 
waldek6530 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 25
Wysłany: 2011-01-06, 17:32   

Fajnie, że się wywiązała dyskusja. Wtrącę jeszcze jedna sprawę : gdzieś wyczytałem, ze kurkom na jajka powinno podawać się kredę pastewna zmieszana z piaskiem ( drobnym żwirem) czy ktoś coś takiego stosuje. Ja obecnie mam 5 sztuk i w tej chwili po trochu się niosą ale nie wszystkie maja codziennie. Tylko, że zauważyłem takie zjawisko, że co jakiś czas znoszą jajko bez skorupki tylko w błonie- czy to nie jest brak jakiegoś składnika na budowę skorupki może potrzebna im właśnie ta kreda pastewna. Co o tym sadzicie ?
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-06, 20:54   

Albo im brakuje wapnia, albo masz kurę z wada genetyczną która robi jajka bez skorupki od czasu do czasu. Podanie żwirku z kreda na pewno im nie zaszkodzi a może pomóc, żwirek dodatkowo pomaga rozdrabniać pokarm typu całe ziarna, i zapełnia wole, więc na 1 raz jedza mniej za to wykorzystują te karmę lepiej. Co to limitów miejsc przy karmniku na 1 kurę, to mi się wydaje, że to zależy od tego czy pasza jest cały czas dostępna do woli, czy podawana rzutami np 2x dziennie.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2011-01-06, 21:47   
   Skype: j.rogowski


Co do oświetlenia to polecam artykuł: wipasz
Okazuje się że również kolor światła ma znaczenie. Faktem jest że ci którzy hodują masowo są wstanie precyzyjnie kalkulować i eksperymentować.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12