Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
w nowym miejscu
Autor Wiadomość
mariuszjurczyk 
mariusz


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 26
  Wysłany: 2010-10-15, 19:02   w nowym miejscu

dwa tygodnie temu przeniosłem drób do nowego kurnika. poprzedni znajdował się z frontu domu, był mały i kiepskiej jakości (prowizorka), ale kury świetnie sie w nim niosły. w nowym nie niosą się, jajka znajduję po cały podwórzu ( działka 5600m), i nie wiem co zrobic by tam chciały się nieśc. drugie moje pytanie- czy to prawda, że na zimę kury przestają się nieśc? nowy jest docieplony, na zainstalowane oświetlenie, grzędy, 10 gniazd, kury nie śpią na grzędach tylko w gniazdach, trochę to mnie dziwi- doradżcie coś, dodam, że mieszkaja z kaczkami i gęśmi
_________________
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mariuszjurczyk 2010-10-15, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dawid125. 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 26
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 27
Wysłany: 2010-10-15, 19:18   

To prawda kury na zimę przestają znosi jajka.<bynajmniej tak u mnie jest>
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-15, 19:22   

Co do problemu Autora, to kury muszą się przyzwyczaić do nowego miejsca. U mnie sytuacja wyglądała identycznie. Kury po przeniesieniu do nowego kurnika jaja niosły wszedzie, tylko nie w nim. Teraz wszystkie niosą się w kurniku.
dawid125. napisał/a:
To prawda kury na zimę przestają znosi jajka.

To zależy od warunków, jakie mają. W ocieplonym kurniku i przy dobrej diecie będą się nieść także w zimie, aczkolwiek w stosunku do lata nieśność spadnie.
dawid125. napisał/a:
<bynajmniej tak u mnie jest>

Chyba przynajmniej? Bynajmniej znaczy mniej więcej tyle co "ależ nie" lub "wcale", jest to partykuła wyrażająca zaprzeczenie.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2010-10-15, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mariuszjurczyk 
mariusz


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 26
Wysłany: 2010-10-16, 08:45   

a czy drób wodny trzymac oddzielnie w innych budkach?
_________________
pozdrawiam
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-10-16, 08:47   

U mnie gęsi są oddzielnie . Z moich obserwacji wynika , że bardzo dezorganizują życie kur . Gęsi całą noc rozrabiają , podszczypują kury , tłuką sie karmnikami , łażą , piją , jedzą , rozkręcają , odkręcają , gadają ze sobą , ogólnie robią zadymę .
Zimą trzeba kurom przedłużyć dzień świetlny , wystarczy włączyć światło wcześnie z rana , i będą się niosły bez problemów . Ja zimą instaluję w kurniku żarówkę energooszczędną włączoną do wyłącznika czasowego . Światło włącza się automatycznie o 6 , a kury zostają w kurniku . Na podwórko wypuszczałam je pózniej . jak już było widno .
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-10-16, 14:08   

:) dodam też od siebie ,że możesz mieć dobrą nieśność gdy kurki zaczną nieść pierwsze jaja we wrześniu lub październiku i spełnisz wymogi pokarmowe i świetlne. Podam Ci link na której stronie jest opis pielęgnacji kur zimą :d powodzenia
http://www.forum.woliera....ighlight=#53327
_________________
Jolek
 
 
gospodass 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 25
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-10-20, 18:16   

Cześć wam mam 12 lat i zaczne z tatą robić woliere mam pytanie czy moze ona być w miejscu w którym przez jakieś hmm około 6 godz pada światło może mniej
CZekam na odpowiedz ;)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-10-20, 18:22   

gospodass, Czyli chcesz zrobić wolierę od strony północno- zachodniej czy północno-wschodzniej :D
Czy woliera będzie cała zadaszona , czy tylko w części ? co w niej będzie?
Czy to światło - chyba chodzi o słonce będzie świeciło od 6 rano czy przez 6 godz. ?
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
gospodass 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 25
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-10-20, 20:35   

1.Woliera ma byc od strony zachodniej ale w częsci będzie padać na nią światło już o wschodzie słońca .
2.Woliera będzie zadszona w części i będą w niej kochinki miniaturowe.
3.chodziło mi i oto i oto ponieważ będzie nasłoneczniona i rano od około 6godz do 16 lub 17
i dodatkowa w kurniku będą umieszczone okna z 3 stron
;)
 
 
mariuszjurczyk 
mariusz


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 26
Wysłany: 2010-10-21, 08:13   

BIANKA1 napisał/a:
Ja zimą instaluję w kurniku żarówkę energooszczędną włączoną do wyłącznika czasowego . Światło włącza się automatycznie o 6 , a kury zostają w kurniku . Na podwórko wypuszczałam je pózniej . jak już było widno

też naistalowałem... kurnik jest ok. 50m od domu, więc puściłem zwykły kabel pod ziemią- czy to bezpieczne? chodzi mi o przebicia? dwie kury zaczęły się nieśc, ale narazie nie zbieram jajek, z obawy na to, że znowu zaczną się nieśc w innym miejscu... mieliście podobne przypadki?
_________________
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12