Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Najładniejszy ptak z drobnej egzotyki
Autor Wiadomość
Ewelina91 


Województwo: Śląskie
Dołączyła: 22 Lut 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-10-12, 08:21   

Wedłóg mnie o najpiękniejszych kolorach są amadyny wspaniałe. Jednak także bardzo podobają mi się amadyny białolice ( figurują też pod nazwą astryld kratoskrzydły ). Od niedawna jestem posiadaczką takowej parki i zaczęły mi budować gniazdko :D Ich wygląd może nie jest bardzo kolorowy ale wyglądają pociesznie ;)
 
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-12, 10:38   

Mają także w naturze bardzo ciekawe zachowanie godowe. Mianowicie Samiec oczyszka kawałeczek ziemi tak aby powstała owalna "arena" tam tańczy i śpiewa. Samiczki natomiast przylatują na skraj "areny" i obserwują. Kiedy któraś z samic zdecyduje się na owego samca jako partnera, wskakuje na "arenę", po czym "młoda para" odlatuje razem. Astryld kratoskrzydły to nazwa nominatywna, a prócz nazwy amadyna białolica, pojawia się również astryld sowi - a to z uwagi na łudzące podobieństwo szaty owego ptaszka do jednego z gatunku sów. :) Pamiętac należy że astryld kratoskrzydły sprawdza się w lęgach gdy osiągnie pełne 2 lata, rzadko wcześniej - po roku - nie należy sie zatem przejmowac pierwszym nieudanym sezonem. Pamiętajmy także iż do wychowu młodych potrzebują pokarmu zwierzęcego. Larwy mącznika, buffolo, czy tzw. małego mącznika - świetnie sie nadaja. Larwy, jaja, jak i suszone dorosłe mrówki, również. Ja podsypuje także pokarm dla słowików - świetnie się sprawdza również przy srebrnodziobkach. Dzięki owemu pokarmowi, młode wychodzą średnio 2 dni wcześniej z budy, w pełnym upierzeniu, i osiagają większe rozmiary niż rodzice, tak że polecam! :)
 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-10-12, 10:50   

Hmmm dla mnie wszytkie ptaki maja swój urok:) Jesli jednak mialabym wybierac,to padnie na kanarka kolorowego ale to raczej z uwagi,ze posiadam te ptaki i to o nich wiem wiecej niz o innych ptakach:) Bardzo piekne sa amadyny wspaniale ale tylko raz widzialam je na zywo-piekne sa...
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-13, 11:55   

Tylko że kanarki kolorowe (oprócz żółtych i białych) tak po prawdzie to nie kanarki! :P
 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-10-13, 13:03   

Zapewniam Cie,ze kanarki to kanarki :> i wszystkie sa piekne-przynajmniej dla mnie:)
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-14, 07:16   

A ja odsyłam do ksiażek. To są bastardy. Długoletnie krzyżowanie z czyżem czerwonym (meksykańskim) dało kanarki czerwone. Wielkośc kanarków również była różnicowaniami międzyrasowymi: np z dzwońcem czy gilem. Tak samo na śpiew: makolągwa, szczygieł, dzwoniec i wiele innych. Większośc znanych nam obecnie kanarków to bastardy. :)
 
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-14, 07:17   

PS: Ten kanarek którego masz na zdjęciu, wykazuje podobieństwo do zięby. (głowa) ;]
 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-10-14, 16:44   

A ja mysle,ze naprawde niepotrzebnie robisz z igly widly.Dobrze wiem,ze czlowiek ingerowal/ruje w zycie kanarków,dzieki czemu mamy rózne odmiany,rasy i nie musisz mnie doksiazek odsylac ;) Mysle,ze uzywajac okreslenia kanarek nie popelniam wielkiego bledu ;) Czy jeszcze komus przypomniales tu na forum,ze ma bastarda a nie kanarka,czy tylko mnie upomniales???
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-14, 20:08   

To znaczy, wypominam każdemu, ponieważ wkurzają mnie owe kanarki na wystawach. Kanarki są podzielone na melanistyczne, czerwone i pomarańczowe, żółte i białe, kształtne, takie i takie... A wszystkie występują pod nazwą Serinus canaria. Natomiast astryldy dzielą max na egzotykę łatwą i trudną. Do łatwej zaliczają mewki ( uważam że jako gatunek sztuczny - bastard nie powinny brać udziału w wystawach), amadyny zebrowate, srebrnodziobki afrykańskie i indyjskie i ryżowce. Często dokładają tu również gołąbki diamentowe czy przepiórki chińskie. Cała reszta jest w trudnej. Więc ja pytam: Jak porównać np: amadynę wspaniałą z ostrosterną, krasnogonkiem czy astryldem szarym? Samą amadynę wspaniałą można by podzielić na melanistyczne, karotenowe, standardowe i powrotu recesywnego. Nadal było by mnóstwo różnorakich mutacji w każdej z grup, a różnorodność gouldów wynika mutacji barwnikowych w obrębie jednego gatunku. Jako hodowca tzw: drobnej egzotyki, czuję się tym urażony i zwracam wszystkim na to uwagę. (Ps: sam również trzymam kanarki : parkę garbusów japońskich). :) Pozdrawiam!
 
 
 
scoli 


Województwo: Zachodniopomorskie
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: 2010-10-18, 22:07   

Wszyscy wymieniaja jakieś kanarki i inne amadyny a jest setki ptaków które są nawet nie ładne a piękne i do tego pięknie śpiewają-to cała grupa miękkojadów a wsród nich np. Lamprotornis superbus,Zoothera dohertyi,Pycnonotus jocosus,Leiothrix lutea,Garrulax leucolophus i inne super śpiewające jak shama,dayal czy wilga chińska (Oriolus chinensis) i wiele,wiele innych .........
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-19, 08:45   

Bo ludzie tego nie znają... a mało kto to widział na żywo, albo nie znają (nie zapamiętali nazwy) Proste jak dziób bociana...
A tak na poważnie może mają przesyt, są zbyt duże i wyglądają nie poradnie na drobnych krzewach, ich śpiew jest zbyt donośny... Mogą być różne przyczyny tego że owe ptaki nie zostały wymienione. Mnie np: nie stać nawet na wolierę dla takich ptaków i wyżywienie, a gdzie tu mowa o zakupie. Dlatego staram się skupić na tym co jest w moim zasięgu...
 
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-19, 08:50   

PS: A poza tym... w temat dotyczy ZIARNOJADÓW... masz to w bodaj 4 poście na 1 stronie :) Ja bym np: dodał polskie ptaki takie jak zimorodek, żołna pszczołojad... ale chodzi o ziarnojady :) poza tym... ja błyszczaków do drobnej egzotyki bym nie zaliczył, a conajmniej do średniej... Pozdrawiam!
 
 
 
Asiulinka 



Województwo: Utrecht
Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-10-20, 00:52   

scoli napisał/a:
Wszyscy wymieniaja jakieś kanarki i inne amadyny a jest setki ptaków które są nawet nie ładne a piękne i do tego pięknie śpiewają-to cała grupa miękkojadów a wsród nich np. Lamprotornis superbus,Zoothera dohertyi,Pycnonotus jocosus,Leiothrix lutea,Garrulax leucolophus i inne super śpiewające jak shama,dayal czy wilga chińska (Oriolus chinensis) i wiele,wiele innych .........

I co z tego,ze ludzie wymieniaja Twoim zdaniem ''jakies kanarki,czy amadyny'' Widocznie dla nich te ptaki sa piekne...Dla mnie takie wlasnie sa kanarki.To,ze Ciebie amadyny i kanarki nie zachwycaja nie oznacza,ze nie moga sie podobac innym ludziom ;)
 
 
scoli 


Województwo: Zachodniopomorskie
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: 2010-10-20, 11:10   

Wiadomo że mogą się podobać, de gustibus non disputandum :)
Napisałem tylko że jest wiele ptaków pięknych na świecie a nie tylko te dwa.
 
 
dana0606 
dana0606



Województwo: śląskie
Wiek: 53
Dołączyła: 28 Gru 2010
Posty: 37
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-04-10, 00:53   
   Nr Tel.: 507-832-455


Dla mnie również najładniejsze amadyny wspaniałe. :D Z innych grup są tez inne ładne, ale z ziarnojadów te :cisza:

PICT1022 (2).JPG
niebieski
Pobierz Plik ściągnięto 397 raz(y) 99,86 KB

PICT0917.JPG
No i maleństwo dopiero co niecały miesiąc ma. :)
Pobierz Plik ściągnięto 390 raz(y) 68,7 KB

PICT0765.JPG
lutino
Pobierz Plik ściągnięto 373 raz(y) 76,31 KB

PICT0653.JPG
standarty: czerwonogłowy i żółtogłowy
Pobierz Plik ściągnięto 386 raz(y) 80,85 KB

PICT0514 (2).JPG
żółty pastel, samiczka standard i żółtogłowy standard.
Pobierz Plik ściągnięto 362 raz(y) 81,4 KB

PICT0284.JPG
no i zgraja 6szt. ale to nie wszystkie jeszcze które mam. :)
Pobierz Plik ściągnięto 360 raz(y) 92,6 KB

_________________
dana:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14