Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 22:28
Siwa klacz i jej córka z wyrokiem śmierci
Autor Wiadomość
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-28, 19:13   Siwa klacz i jej córka z wyrokiem śmierci

Witam . Proszę o pomoc finansową w wykupieniu siwej klaczy i jej córki z transportu do rzeżni .
Fundację prowadzi moja znajoma .
Proszę Wszystkich , którym nie jest obojętny los Siwej o pomoc w rozsyłaniu tematu . Może uda się uzbierac potrzebną na wykup kwotę .

http://www.migalski.eu/ak...atke/31-08-2010

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

wątek na dogomanii
http://www.dogomania.pl/t...-c%C3%B3rki....

ALLEGRO cegiełkowe

http://allegro.pl/show_item.php?item=1207601761




Pozdrawiam Bożena
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-09-03, 21:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 10:14   

Klacz jest maśći siwej większa część tej maśći ma czerniaka a rzeznia nie skupuje takich koni .
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-29, 11:17   

tomek18 napisał/a:
Klacz jest maśći siwej większa część tej maśći ma czerniaka a rzeznia nie skupuje takich koni .

Serio ? Raraz napiszę o tym Dorothy z fundacji
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2010-08-29, 13:22   

Nie da się ukryć że wiele koni hodowanych jest na mięso. W mojej okolicy wielu rolników ma konie ras zimnokrwistych. Opłacalność hodowli nie jest wysoka chyba że konie są z wybitnym pochodzeniem i jeżdżą po wystawach. Większość młodych idzie na mięso bo do hodowli zostają najlepsze. Prace polowe i leśne wykonują maszyny, także konie ras zimnokrwistych trzymane są głównie dla tradycji rodzinnych i jako hobby. Gdyby nie to już dawno niektóre rasy wymarłyby. Utrzymanie konia zwłaszcza chorego lub kalekiego nie jest rzeczą tanią ale standardowo czysta ściółka i siano to obowiązek właściciela. Tak samo rozmnażanie koni chorych i ułomnych oraz nie zapewnienie im minimalnej choćby opieki weterynarza jest czymś złym. Należy potępiać ludzi znęcających się nad zwierzętami. Ale dla niektórych końskie mięso jest tak samo "jadalne" jak wieprzowe, drobiowe czy wołowina. Fundacje zajmujące się wykupem koni z rzeźni i zapewnieniu im opieki do końca ich dni maja prawo upowszechniać przypadki znęcania się właścicieli i pociagać ich do odpowiedzialności prawnej. Cegiełki to być może jeden z niewielu źródeł dofinansowania takiej fundacji wiec kto chce niech kupuje. Widok cierpiacego zwierzęcia zawrze jest trudny.
I nie zgodzę się z tomek18 że konie są tępe.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-29, 13:39   

Ja na temat koni się nie wypowiadam , bo nigdy z końmi nie miałam do czynienia . Boję się koni , choć z daleka lubię podziwiać ich piękno . Jednak jeśli mogę , to pomagam w wykupowaniu koni przeznaczonych na rzeż . Bo jeśli moge pomóc , gdy ktoś mnie prosi , to dlaczego mam tego nie zrobić :hmm: Staram się nie dorabiać ideologii , oceniać intencje czy preferencje innych ludzi . Jedni kochają konie , a inni pająki . Potrafię to zrozumieć .
Ta klacz była jedną z pięciu klaczy , które rodziły konie przyuczane do prac leśnych w górach , koło Szczyrku chyba . W górach nadal używa się koni , bo ponoć sprzęt ma problemy ze ściąganiem pniaków . Nie znam się na tym , ale właścicielka fundacji nie raz wklejała zdjęcia koni okaleczonych podczas pracy .
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 15:59   

Grzegorz Hulanicki, Nie wiem czy miałeś konia ale zapewniam cię że inteligentne to nie są , a konie to mam po bardzo dobrych koniach z lini skokowych jak indoctro ,landgraf.Mądrym to jest pies na którego możesz liczyć a koń to może ci krzywdę zrobić bo patrzy tylko na siebie .
BIANKA1, Pisałaś że za tą klacz i zrebaka rzeznia chce dać 5000 zł to jest nie możliwe za klacz dadzą góra 2500 zł jak są dobre ceny a za zrebaka 1000 zł
Ostatnio zmieniony przez tomek18 2010-08-29, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-08-29, 16:07   

Nie wiem ile daje rzeżnia . Od właściciela odkupił ja handlarz końmi . Ona jest duża . Waży 800kg . Handlarz dobrze je karmi . Zależy mu na wadze . Ile kosztuje w skupie kg konia ?
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 16:14   

Nie wiem bo i po co ale orientuje się bo często rozmawiam z handlarzami i wygląda że młodym konikiem ona nie jest a za stare konie wiem że płacili 2,50 zł(najgorsza cena jakis rok temu narzekali) choć ceny indywidualnie i się ustala tylko to jest siwek i go rzeznia nie kupi chyba że nie mam czerniaka ale większość siwków ma i rzeznie nawet nie robią badań i nie kupują takich koni .Taka kobyła 800 kg za dużo ???:)
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-08-29, 19:23   

ja równiez twierdzę że to żerowanie na naiwności .. drób, świnie, krowy .. to takie same zwierzęta jak konie tylko że w naszej kulturze przyjęło się że konie to przyjaciele i ludzie nie chcą ich jeść i robi się im szkoda. nie ma sensu wykupywać i utrzymywać koni chorych. w naturze takie konie dawno by zginęły. myslę że lepiej jest je zabić w miarę humanitarnie niż by mały umrzeć potem naturalną śmiercią która czasem jest w męczarniach. w naturze chore zwierzęta ustępują miejsca zdrowym które mogą widać zdrowe potomstwo
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 19:39   

Tyle tylko, że to nie jest natura i należy o tym pamiętać...Często zwierzęta cierpią i chorują z powodu ludzi i to ludzie, jako ich opiekunowie winni im są opiekę i pomoc, bo są za ich życie i zdrowie odpowiedzialni.
Odrębną kwestią jest to czy takie akcje mają sens. Powiem tak: każdy ze swoimi pieniędzmy robi co uważa za słuszne. On je zarobił i ma prawo wydać na co chce i innym nic do tego. Chociaż moim zdaniem nadrzędne jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.
Pozdrawiam
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-08-29, 19:48   

to że człowiek jest drapieżnikiem i zabija i to jest naturalne i życie po to by nie wydac potomstwa i zostać zutylizowanym dla zwierzęcia jest bezsensowne
Ostatnio zmieniony przez albertoo 2010-08-29, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 19:51   

albertoo napisał/a:
to że człowiek jest drapieżnikiem i zabija i to jest naturaln

Człowiek może i był drapieżnikiem ale dawno temu, teraz zabija głównie dla swojej, dziwnie pojętej, przyjemności.
albertoo napisał/a:
życie po to by nie wydac potomstwa i zostać zutylizowanym dla zwierzęcia jest bezsensowne

Skąd wiesz? Siedzisz w czyjejś głowie? Zwierzęta potrafią się cieszyć różnymi rzeczami. Dla psa powodem do zadowolenia jest zabwawa z właścicielem, dla kota głaskania, dla papugi możliwość wylatania się, itd. Rozród nie jest jedyną ważną rzeczą, bez której życie zwierzęcia traci sens.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-08-29, 20:02   

przedłużenie gatunku - to jest cel każdego zwierzęcia. człowek jest również drapieżnikiem a dlaczego? a no choćby dlatego że ząbki trójki to kły
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 20:02   

albertoo, masz rację to jest rzecz naturalna a w hodowli też muszą być śilne zwierzęta
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 20:06   

albertoo napisał/a:
przedłużenie gatunku - to jest cel każdego zwierzęcia.

Nawet jeżeli przyjmie się, że tak jest to nie oznacza, że bez tej możliwości zwierzęta są nieszczęśliwe, bo to oczzywista nieprawda.
albertoo napisał/a:
złowek jest również drapieżnikiem a dlaczego? a no choćby dlatego że ząbki trójki to kły

Współcześnie prawie nieróżniące się od reszty zębów. Poza tym coraz więcej dzieci rodzi się bez 3. O czymś to świadczy. A człowiek jest wszystkożerny.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14