Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 22:28
Siwa klacz i jej córka z wyrokiem śmierci
Autor Wiadomość
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-08-29, 20:07   

tomek18, dokładnie ! fachowo to się nazywa selekcja naturalna lub sztuczna
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-08-29, 20:19   

statystyki jednak mówią że zdecydowana większość ludzi je mięso baa nawet wegetarianie jedli je przynajmniej raz w życiu albo po jakimś czasie zaczynają je jeść o czymś to świadczy. mięso jest cennym źródłem białka i innych składników o czymś to świadczy. układ pokarmowy człowieka trawi mięso w przeciwieństwie do celulozy o czymś to świadczy.
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 20:24   

Bo mięso jest podstawą w dobrym żywieniu się .Np. Czy ktoś widział kulturystę który by chciał zbudować mięśnie na warzywach .:)
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 20:43   

albertoo napisał/a:
statystyki jednak mówią że zdecydowana większość ludzi je mięso baa nawet wegetarianie jedli je przynajmniej raz w życiu albo po jakimś czasie zaczynają je jeść o czymś to świadczy. mięso jest cennym źródłem białka i innych składników o czymś to świadczy. układ pokarmowy człowieka trawi mięso w przeciwieństwie do celulozy o czymś to świadczy.

To, że ludzie jedzą mięso nie znaczy, że są mięsożerni. Jak kurze dasz plaster kiełbasy to też zje. Uważasz, że jest mięsożerna?
Gdybym był złośliwy, to przyczepiłbym się jeszcze do tych Twoich powtórzeń ;)
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2010-08-29, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luka 
ptasiarz


Województwo: Śląskie
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-08-29, 20:49   

Tomek83 napisałeś Często zwierzęta cierpią i chorują z powodu ludzi i to ludzie, jako ich opiekunowie winni im są opiekę i pomoc, bo są za ich życie i zdrowie odpowiedzialni. No właśnie właściciel tych koni poczuł się do odpowiedzialności i dla ich dobra oddaje je do rzeźni. To właśnie taka pomoc aby więcej nie cierpiały.
Ostatnio zmieniony przez luka 2010-08-29, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 20:53   

Nieprawda. To żadna pomoc. Klacz jest zdrowa i nie musi być zabijana dla mięsa. Jest właścicielowi nieprzydatna, bo nie nadaje się do rozrodu. Tak więc właściciel nie pomaga temu zwierzęciu a odpowiedzialność spycha na innych. Po prostu pozbywa się problemu biorąc za to jeszcze pieniądze. Rzeczywiście super postawa opiekuna, pogratulować.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2010-08-29, 21:11   

Ja dodam jeszcze że konie siwe są na ogół nie skupowane gdyż mają trujące mięso. Jest tak za sprawą genów które powoduję nie wydzielanie koloru do włosa, przez co kolor jest gromadzony w mięśniach. Ostatecznie po długotrwałym moczeniu i procesach chemicznych można uzyskać jadalne mięso, ale tylko dla psów więc się to mało opłaca. Co do źrebięcia to nie wiem ile ma, ale zapewne jest młode, za granica nie skupuje bardzo młodych koni, i mają swoje normy wagowe, i na ogół skupują źrebięta koni ciężkich bo te są za bardzo kościste.
Co do sprzedaży to jeżeli jest prowadzona w humanitarnych warunkach, podobnie jak i transport oraz ubój to ja nie mam nic przeciwko. Większość koni ma u swoich hodowców prawdziwy raj, choć często część lub wszystkie młode są sprzedawane na rzeź, ale na ogół do tego momentu u dobrych hodowców mogą cieszyć się z życia. Wspomnę jeszcze że ludzie w różnych kulturach mają różne obyczaje żywieniowe i niemożna ich zabronić. rozumiem nawet jedzenie psów w chinach gdyż należny to do ich tradycji, a np. chow chowy były psami hodowanymi przede wszystkim na mięso. Ja bym tego nie jadł ale tam to przysmak więc musimy to szanować jeżeli jest to prowadzone w sposób humanitarny. Nie rozumiem zaś współczesnych hodowli psów, prowadzonych w piwnicach, zaniedbanych schronisk, czy zabijaniem psów na smalec.
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 21:24   

Tomek83, człowieku ty nic nie wiesz o hodowli koni że ta klacz daje takie zrebaki a nie inne to bez różnicy bo właściciel i tak jest w placy hodowla koni spadła w ostatnich latach i się nie opłaca a za takiego zrebaka za przeproszeniem ale jest to byle jaki koń można wołać maks 1500 zł co się nie opłaca bo wykarmienie klaczy ktora chodzi w ciąży 11 mieięcy i potem klaczy i zrebaka do ok 1 roku aż będzie podrostkiem nadajacym się na sprzedaż już nie licząć krycia które też kosztuje .Jeszcze inaczej ma się sprawa koni zimnokrwistych tam już rolnik jako tako marne pieniądze będzie miał .A wlaśnie to jest siwa klacz a rzeznie takich koni nie skupują między innymi z powodu czerniaka który siwym konią robi się dość często w okolicy odbytu a fundacja takie rzeczy wie i jest to ewidętne naciąganie ludzi lepiej wysłać sms na pomoc ludzią np.Powodzianą
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 21:43   

tomek18 po pierwsze nie tym tonem, i nie per "człowieku".
Po drugie co niby jest nieprawdą w tym co napisałem? Sam niczemu nie zaprzeczasz, piszesz to samo co ja tylko innymi słowami.
Klacz niepotrzebna, na rzeź.
Ja nie twierdzę, że akcja jest słuszna, czy niesłuszna. Nie wnikam kto jakie smsy wysyła i na co. Nie moja sprawa.
Twierdzę, że właściciel po pierwsze dopuścił się zaniedbania koni, po drugie pozbywa się problemu i to jest niezaprzeczalny fakt.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 21:50   

Po pierwsze ten koń jest w bardzo dobrej kondycji i z tego co widać nic mu nie brakuje .
A po co trzymać konia który jest do niczego to tak samo z kaczką która nie daje małych kaczuszek po prostu do gara .Tak samo je się wieprzowinę jak koninę tylko jak to woli .
szkoda gadać nic dziwnego że ta Polska stoji w miejscu
Ostatnio zmieniony przez tomek18 2010-08-29, 22:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2010-08-29, 21:54   

obydwaj macie rację. Ale niema sensu się kłócić, bo każdy ma prawo mieć swoje poglądy na różne rzeczy, a jak napisał tomek 83 każdy ma prawo o decydowaniu o swoich pieniądzach, zresztą tomek 18 nie napisał że niemożna tam wysłać pieniążków ale stwierdził swój pogląd zresztą słuszny. A ogólnie piszecie obaj to samo tylko rożnymi słowami.
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 21:59   

Tak tylko najbardziej denerwuje to że przy takich fundacjach (niby fundacjach) siedzą pasarzyty które ciągną kasę na życie dogodne swoje a tylko część na potrzeby konii .
Inaczej rzecz ma się do ludzkich funadcji choć i tam czasami trafi się oszust .
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 22:04   

tomek18 napisał/a:
Po pierwsze ten koń jest w bardzo dobrej kondycji

Ja w pierwszym poście wyczytałem co innego ;)
tomek18 napisał/a:
Tak tylko najbardziej denerwuje to że przy takich fundacjach (niby fundacjach) siedzą pasarzyty które ciągną kasę na życie dogodne swoje a tylko część na potrzeby konii .
Inaczej rzecz ma się do ludzkich funadcji choć i tam czasami trafi się oszust .

Oszuści są wszędzie tam, gdzie są pieniądze. Taki świat.
tomek18 napisał/a:
wiepszowine

wieprzowinę...
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
tomek18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-29, 22:09   

Juz tak nie cytuj ciekawe co wyczytałeś w tym pierszym poście ??
 
 
Tomek83 
MODERATOR



Województwo: łódzkie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 22:26   

tomek18 napisał/a:
ciekawe co wyczytałeś w tym pierszym poście ?

Że zwierzęta były zaniedbane, leżące we własnych odchodach.
_________________
Forum
akwarystycznne


Spis Hodowców http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9756
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13