Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Blaski i Cienie Internetu
Autor Wiadomość
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-02-13, 19:12   Blaski i Cienie Internetu

Drodzy użytkownicy założyłem ten temat, ponieważ chciałbym poznać wasze zdanie na temat dobrych i złych stron Internetu.
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2007-02-13, 19:20   
   Nr Tel.: 503362871


Zapewne złe strony to erotyczne głównie mam na myśli dzieci bo jak ktoś jest dorosły to niech tam sobie ogląda jak lubi "wszystko jest dla ludzi" no i oczywiście paskudne wirusy.Pozytywne to przedewszystkim dostęp do wielu informacji z wielu branż , poznanie ciekawych nowych ludzi :-P
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-13, 19:38   

mateusz20 juz znasz moją "ciekawą" historie i wiesz co moze dać i co zabrać człowiekowi internet. :-(
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-02-14, 11:30   

Internet to globalny śmietnik. Można znaleźć w nim wszystko i nic. Rzadko ma się pewność co do wiarygodności znalezionych w nim informacji, często dlatego, że są anonimowe. Anonimowość w internecie ma też drugą stronę. Wiele osób które w rzeczywistości są spokojne i nieśmiałe, w internecie przedstawia zupełnie odmienny sposób postępowania.

Internet to złodziej czasu. Przez pierwszy miesiąc gdy podłączono mi internet spędzałam przed komputerem dużo czasu. Oczarowana możliwościami i tym że mogę rozmawiać z ludźmi z całego świata. Przez miesiąc wchodziłam na czat interii. Zauwazyłam stałą grupę bywalców, którzy już bardzo dobrze się znali. Dołączyłam do tego grona lecz szybko zorientowałam się że tylko tracę czas. I tak jak z rzucaniem palenia tak i rozmówkami na czacie powiedziałam sobie "od dziś już się w to nie bawię". Powiedziałam, że wolę rozmowy i spotkania w "naszej rzeczywistości" i się pożegnałam. I tak zostało. Jedynie po roku czy dwóch, weszłam na chwilę do tego samego pokoju w interii. Wielkie było moje zdumienie gdy zobaczyłam że są tam Ci sami ludzie! Dzień w dzień po wiele godzin. Gdzie oni pracują? Mają rodziny? :shock:
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-02-14, 19:59   

Internet to miejsce gdzie nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie , może on od ciebie wycisnąć informacje i wykorzystać

Przez internet czasu masz mniej!!!

Nigdy nie wiesz, a dostajesz wirusy

Ludzie Cię wrabiają , co do swego wieku

Chcesz się z kimś spotkać , bo mu ufasz, a on robi cie w balona

Zakochujesz sie przez internet - czy nie możesz tego robić pewnie i na żywo?

Masz dostęp do nielegalnych źrudeł




A plusy sa takie że masz możliwośc do wielu informacji - i to chybaq tylko tyle!
 
 
 
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2007-02-14, 20:04   

Bażancia matula napisał/a:
Internet może on od ciebie wycisnąć informacje i wykorzystać

Nigdy nie wiesz, a dostajesz wirusy


Nie rozumiem tych wyciagania Informacij, nie ma nic na sile. A co do Wirusow wiem kiedy cos dostane :D . Troche bawilem sie w Hakowanie sorry Crackowanie. To tyle ;) .
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-02-21, 22:41   

Zgodzę się z waszymi wypowiedziami, lecz ostatni słyszałem takie dość ciekawe stwierdzenie: Internet jest to zwycięstwo ducha nad materią.
Co o tym sądzicie?
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-22, 21:40   

Internet jest to zwycięstwo ducha nad materią.

Mocne stwierdzenie... tylko można je rozumieć na wiele sposobów...
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2007-02-22, 22:20   

Dla mnie to raczej gierka słowna - w internecie wszystko jest wirtualne, nienamacalne, niematerialne.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
Joanna 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 111
Wysłany: 2007-02-23, 12:43   

Zgadzam się ze wszystkim co napisała Kamikazi.

Niestety wraz ze wzrostem dostepności, spada poziom. W Internecie można znaleźć wszystko, ale trzeba mieć już sporą wiedzę żeby umieć ocenić prawdziwość tego co się znajdzie.

Każdy może mieć strony, każdy może się wypowiadać na forach. Mnie osobiście ogarnia przerażenie jak widzę, że "dzieci" biorą się za poważne sprawy. Na forum o gotowaniu nic się nie stanie jak ktoś udzieli złej rady, najwyżej coś się nie uda. Ale już na forach o zwierzętach to jest tragedia... tutaj zła rada może kosztować życie... Przerażające jest to, jak wiele osób nie zdaje sobie w ogóle z tego sprawy.

Anonimowość pozwala też nie brać żadnej odpowiedzialności za słowa, które się wypowie. Oczywiście to nie do konca jest tak, że jest się anonimowym, bo zawsze jest możliwość dojścia do autora wypowiedzi, ale to już w powaznych sprawach sądowych.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie życia bez Internetu. Tzn nie w ogóle zycia, ale tej częsci, która zajmuje się papugami. Bez Internetu nie wiedziałabym nic poza tym co w powszechnie dostępnych polskich książkach, bo nawet ksiazki zagraniczne kupowałam przez Internet...

Największym plusem jest własnie to, ze można nawiązać kontakt z ludźmi z całego świata, nie po to żeby gadać na czacie o niczym, ale po to żeby uczyć sie. Można na bieżąco sledzić co się dzieje w nauce w jakiejś dziedzinie. Można śledzić co w jakiejś dziedzinie się na swiecie wydaje.

"Internet jest to zwycięstwo ducha nad materią."

Mysle, że tak jak napisał Kamil, można to rozumieć bardzo róznie. Można by z tego zrobić temat maturalny... albo jeszcze powazniej na egazminie z filozofii na studiach...

Nie wiem czy nie należałoby tego rozumieć ironicznie.... Kto pójdzie do biblioteki po książke (materia) jak może poszukać w Internecie skopiowanej ksiązki (albo tylko streszczenia) (duch)...

Pozdrawiam,
Joanna
_________________
o papugach

o mnie

o mojej książce o papugach
 
 
Maze 



Województwo: łódzkie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2007-03-31, 09:52   

no taak, złe strony to erotyczne heh.
złe strony to rozni dominikanie, giertychowcy.org i inne takie, gdzie ludziom sie robi wode z mózgu i przeinacza fakty...ogladanie gołych cial jeszcze nikomu nie zaszkodzilo, kłamstwa i oszustwa owszem

a wiecie co na takich katolickich stronkach mozna wyczytac? ze np wegetarianie to sekta...płód to człowiek (bład merytoryczny podstawowy, a na takie strony wchodza dzieci...), HIV to kara boska na gejów etc. wiem, bo zdarzalo mi sie na takie stronki zaplątać...rozwiązalam nawet test mający sprawdzic czy jestem pod wplywem sekt heheh oczywiscie ze jestem, jak każda wegetarianka chcąca samodzielnie decydowac o własnym brzuchu.

Cytat:
Ludzie Cię wrabiają , co do swego wieku
by bażancia matula

wiedziałam że nie masz 10 lat:D

Wiruski??? nos problemos, wystarczy miec linucha:) i można wchodzic na najbardziej wirusogenne stronki bez obaw, wiem bo sprawdziłam:D
_________________
http://www.ekoslicznotka.pl
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-03-31, 09:59   

Maze, Mądre słowa!

z chęcią bym dał tu jeden taki link -który pokazuje idiotyzm wymienianych przez Ciebie stron i jacy ludzie robią te strony (niestety statut tego zabrania) ale jaby ktoś bardzo chciał to PW albo mail :D
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-03-31, 10:01   

Maze napisał/a:
Cytat:
Ludzie Cię wrabiają , co do swego wieku
by bażancia matula

wiedziałam że nie masz 10 lat:D




Maze nie o to chodziło , ja naprawde mam tyle lat , no juz nie dzisiec bo prawie 11 , co widać po fotkach moich i moge przysiąc, bo mam na to świadków, chodziło bardziej o to że gadalam z jedną dziewczyną i mówiła że ma 12 lat bo ja pierwsza powiedziałam że mam 11 , to ona mi chciała dogodzić, a gdy podalam sie za inna osobe(z ciekawosci , bo zwykle tego nie robie) powiedziala że ma 22 lata , i juz sie z nią nie koleguje, o to mi bardziej chodziło , a na forumach podaje swój prawidłowy wiek . Na tym forum naprawde nie kłamałam że mama tyle lat !!! :|
i jestem zdziwiona twoją reakcją na moje na mojego posta :oczy:
 
 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2007-03-31, 10:02   

No to Kamilk ja poproszę tak te linaczki na PW.
Dzięki
 
 
Maze 



Województwo: łódzkie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2007-03-31, 10:03   

do bażancia matula:
:) ))))))
żartowałam słoneczko, nie unoś sie tak:D
_________________
http://www.ekoslicznotka.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13