Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków i okolice - szukam osoby do zrobienia woliery
Autor Wiadomość
wistra 



Województwo: Małopolskie
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Wysłany: 2011-02-22, 19:16   Kraków i okolice - szukam osoby do zrobienia woliery

Szukam i szukam i ciężko mi znaleźć!

Może się przywitam ;)
Mam na imię Ewelina i jestem szczęśliwą posiadaczką (na razie) dwóch kotów.
W lipcu 2010 straciłam najcudowniejszego przyjaciela, wypuszczając go na ogród.

W związku z tym, że mamy możliwość postawienia woliery połączonej z mieszkaniem, chcemy taką wykonać - dla bezpieczeństwa moich futrzanych kulek :)

Firma Linarem odmówiła, bo siatkują tylko balkony i okna.
Osoby prywatne zaśpiewały duuużą kasę (a może 3tys to nie dużo?)

Tyle mam miejsca:
http://img231.imageshack....87/54286324.jpg

Długość ok. 6m, wysokość ok. 3m, szerokość ok. 3m.


EDIT:
Jeśli zamieściłam w złym dziale, proszę o przeniesienie
_________________
Kociara :)
Ostatnio zmieniony przez wistra 2011-02-22, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-22, 21:50   

Witamy. :d
Tutaj niestety nie każdy lubi koty, ale są i tacy co mają i lubią. I nie wyrzucają ich kiedy kot zje im gołębia czy pisklaka...
Dobrze, że myślisz o bezpieczeństwie swoich kotów. Nie wiem tylko, czy taka kwota to nie jest norma. To chyba też zależy od materiałów.
A do czego jest ta kładka idąca z górnego balkonu? Też dla kotów?
Ja też mam koty. :)
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
Bodziofx 



Województwo: Śląskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 68
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 72
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-02-22, 22:36   

Witam.Prosto można policzyć koszty materiałów przynajmniej tak z grubsza.
- kantówka 4x5x 3mb szt 20
- siatka np ocynk szer. 1mb 36 mb
-blachy do mocowania kanówek,wkręty itp
-kotwy metalowe do mocowania kantówek w ziemi 13 szt
-krawężnik betonowy 12mb
to tak z grubsza koszty.
Gdyby to było bliżej zrobiłbym to za mniej niż 3000
 
 
wistra 



Województwo: Małopolskie
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Wysłany: 2011-02-23, 08:58   

Ann, dzięki, nie przyszłam tu rozmawiać o lubieniu/nie lubieniu pewnych gatunków ;)
Mam koty i nie chcę karmić ich Waszymi zwierzakami.
Wy robicie swoje, ja swoje :)

Bodziofx i to właśnie problem, bo ja nawet nie wiem, co jest potrzebne do takiej woliery. Nigdy czegoś takiego nie robiłam i... nie widziałam, więc jest mi ciężko.
Odezwało się parę osób na oferii, ale nie wiem, czy mogę im zaufać, bo są w sumie anionimowi.
Znalazłam na allegro też 2 firmy tylko od wolier i z nimi rozmawiam.

Jest ciężko, bo oni są na przykład z Jeleniej Góry.

Kraków bardzo kuleje pod tym względem.
Ba, Polska w ogóle kuleje.
Na zagranicznych stronach (USA) stron poświęconych kocim wolierom jest... od groma i trochę.
w PL łatwo spotkać osobę myślącą, że kot jest najszczęśliwszy na wolności. Mało osób jest świadomych zagrożeń.
_________________
Kociara :)
 
 
wistra 



Województwo: Małopolskie
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Wysłany: 2011-02-23, 19:22   

Wymierzyłam dziś przestrzeń dokładnie:
Długość 7m (nie 6m), szerokość 3,3m, wysokość 2,3m. Szerokość "daszku" do balkonu to 1,8m.

Kolejne 2 firmy wyliczyły mi cenę. Jeden gość od wolier stricte 2,5tys. Ludziki od ogrodzeń 2,9tys.

Trzeba szukać roboty, bo aktualną mam do końca lutego. :pomocy:

Edit:
Co myślicie o tej siatce?
Policzyłam powierzchnię ścianek (bez sufitu na razie) i wyszło ok. 40mb.
Chciałabym taką:
http://allegro.pl/siatka-...1472637771.html

Nie jest wcale droga, gość mi dziś przez telefon walnął ceną 50zł za metr!
_________________
Kociara :)
Ostatnio zmieniony przez wistra 2011-02-23, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haaszek 



Województwo: podkarpackie
Pomogła: 12 razy
Wiek: 65
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 311
Wysłany: 2011-02-23, 20:24   

Sprawdzałaś w marketach budowlanych typu OBI, Castorama, Praktiker? Nie wiem, czy nie znajdziesz tańszej.
Dużo zależy od tego, jak twoje koty są skoczne. Może wystarczyłoby przedłużenie istniejących słupków o dospawanie elementów zagiętych na górze do wewnątrz woliery, po naciągnięciu siatki powinna to być wystarczająca ochrona.
U nas w firmie pracują dwa koty, ale dla nich wystarczającą ochroną jest zwykła siatka i zamknięta bramka zabezpieczona na dole siatką ogrodniczą, żeby nie przeszły pod ogorodzeniem.
_________________
Forum Papużki Falistej oraz
 
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-02-23, 20:50   
   Nr Tel.: 510876274


wistra, Najtaniej byłoby wykorzystanie starego ogrodzenia.Po wyremontowaniu go, wyprostowaniu słupków,naprawieniu siatki ogrodzeniowej do balkonu doczepić siatkę ochronną i równomiernie zaczepić ją na ogrodzeniowej.Przecież nie musi to być takie samo jak narysowałaś.Można dobrać kolor siatki ochronnej i nawet nie będzie widać,że jest zabezpieczenie.Nawet kupując siatkę ochronną dla kotów/patrz Google-siatki ochronne/2x3m--79zł potrzebujesz ok.15mx3m co daje ok.7x80zł czyli 560 zł.Jeszcze do tego trzeba zaangażować sprytną ,,pci brzydszą,, i za trzy cztery godziny zabezpieczenie gotowe.
To tylko przykład.Na tej stronie jest wiele opcji siatek ochronnychi= i cena też się zmieni.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-02-23, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wistra 



Województwo: Małopolskie
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Wysłany: 2011-02-24, 13:23   

to ogrodzenie co jest rozpada sie w rekach.
Psica rozwalila je pare razy, jest polatane opaskami do kabli.
Moje koty nie sa grzeczne, a ja nie chce caly czas patrzec, czy juz zwialy, czy nie. Depresja po stracie poprzedniego kota ciagle mnie trzyma.
Woliera ma byc bardzo, bardzo bezpieczna. Ladna tez, bo my bedziemy mieszkac tam na dole, ale u gory moi rodzice, a jeszcze wyzej ciocia z rodzina.
Tata nauczyl mnie perfekcji w tego typu pracach i takiej woliery, jaka opisales mirek_60 nie zniose :)
_________________
Kociara :)
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-02-24, 17:24   
   Nr Tel.: 510876274


wistra, Wcale nie każę Ci jej znosić. Podałem tylko pomysł na zabezpieczenie Twoich pupili.Jeżeli nie chcesz nikt Ciebie nie zmusza do takiego wykonania.Na zdjęciach nie widać zardzewiałej siatki ani perfekcyjnego załatania w niej dziur.Zatem mój pomysł nijak się ma do rzeczywistości.Musisz szukać dalej.Życzę rychłego zakończenia dzieła.Pozdrawiam.
 
 
DAWID1234 


Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 21
Wysłany: 2011-02-24, 18:34   

Wistra przecież konstrukcja woliery nie musi być drewniana owszem drewno łatwiej obrabiać ale nie jest ono tanie .Metalowy profil zamknięty 20 x 20 mm to kosz
Ok. 5 zł / mb. A przypuszczam, że wytrzyma dłużej, mając sprytnego sąsiada ze spawarką z prostą konstrukcją szybko się upora i nie policzy kosmicznej kwoty. Krawężniki śmiało można zastąpić murkiem takim samym, jaki wykonuje się w ogrodzeniach między słópkami.Trochę chęci i większość prac możecie wykonać sami, co znacznie obniży koszty.
A co do siatki,przecież nie będziecie trzymali tygrysa znajomy hoduje Bengale i wcale nie są to łatwe koty do osiadkowania użył sieci takiej samej, której używa się do zabezpieczeń przed ptakami i sprawdza się doskonale.Jeżeli nie posiadasz rasowych kociaków pomyśl o sterylizacji, przez co znacznie obniżysz im chęć do ucieczek
 
 
wistra 



Województwo: Małopolskie
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Wysłany: 2011-02-24, 20:15   

Moje koty są kastrowane i akurat w związku z hodowlą i chowem kotów nie trzeba mnie uczyć ;)
Kastracja wcale ale to wcale nie obniża chęci ucieczki zwierzaka, to stary mit.

Tygrysio (kocur) właśnie jest szatanem i jestem pewna, że dla niego siatka musi być bardzo mocna. To świr nie z tej ziemi.
Kłoczilla 6,5kg jest powolna, ale lubi się powspinać, więc pasuje, by siatka utrzymała jej ciężar (próba odchudzania zakończona fiaskiem)
Poza tym na siatce chcę zamontować półki (dużo :D ), jakieś hamaki i inne cuda.
Nie mówiąc o tym, że koty NA RAZIE są dwa, a ile będzie? :D Nie mam pojęcia :)

Tigerino:


Murziłka:
_________________
Kociara :)
Ostatnio zmieniony przez wistra 2011-02-24, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-02-24, 23:20   

:D lajtowe. mały spaślaczek + rusek;) ja bym nie używała metalowej siatki tylko porządnej nylonowej takiej jak do wolier dla ptaków, na hodowlany.pl kupowałam do zasiatkowania od góry woliery dla kur i jest naprawdę mocna, kolor tylko mogłaby mieć lepszy, ale może trafisz w dobra dostawę i trafi Ci się ciemna a nie zielona. Betonowy krawężnik bym sobie odpuściła, kot to nie lis, raczej nie będzie rył podkopów, ale brzeg siatki wpuściłabym w ziemię, albo dobrze do niej przymocowała. Jak chcesz mogę Ci wyjaśnić jak to widzę na PW. Stelaż też da się w umiarkowanej cenie kupić na ten rozmiar mniej więcej, najdroższa to tu chyba będzie siatka i mocowanie jej do ziemii. Planujesz wejście do woliery od ogrodu czy tylko od domu? od domu daleko prościej mi się wydaje, bo jak od ogrodu doszłyby drzwi. wydaje mi się ze tak po najprostszej linii oporu jadąc koszt w 1000 by się spokojnie zamknął
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
Ostatnio zmieniony przez ShowGirl 2011-02-24, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bodziofx 



Województwo: Śląskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 68
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 72
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-02-25, 08:16   

[quote="DAWID1234"Metalowy profil zamknięty 20 x 20 mm to kosz
Ok. 5 zł / mb. [/quote]
Skoryguje tą cene- kantówka drewniana 4x5 1mb cena około 2,5 zł
 
 
wistra 



Województwo: Małopolskie
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Wysłany: 2011-02-25, 09:47   

Rusek jest dachowcem ze schroniska :)
Kłoczilla z fundacji.

Ciocia jest zachwycona pomysłem woliery, co mnei bardzo cieszy.
Bardzo chciałam, by wszyscy, absolutnie wszyscy akceptowali pomysł, a nie tolerowali :)
I udało się.
_________________
Kociara :)
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-02-25, 12:56   

Moje latają bez woliery, ale w niektórych okolicach woliera jest naprawdę dobrym pomysłem. Jak im tam wstawisz jakiś konar z korą, albo chociaż kawałek pieńka, będą miały niezłą miejscówkę;) Naie doczytałam - na siatce chcesz coś montować, w tej sytuacji nylon odpada i wyjdzie raczej sporo drożej.. Pamiętaj tylko, że oczko siatki musi być takie, żeby głowa nie weszła. I jeśli drut jest cienki, najlepiej, żeby nie weszła również łapa. Siatki powlekane plastikiem sa niezłe ale droższe. Ja bym przemyślała to montowanie na siatce półek, to bedzie osłabiało metalową siatkę moim zdaniem, jak się 7 kilo na tym walnie, a jak się walnie 11 to tym bardziej.. Zabawki można zrobic stojące na ziemi i też będzie ok, jakiś drapak, jakieś coś.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13