Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój kurnik
Autor Wiadomość
akiwo 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 50
Wysłany: 2010-08-17, 16:33   Mój kurnik

Witam wszystkich serdecznie !
Na początku chciałabym się przedstawić ponieważ nie lubię anonimowości :) Mam 14 lat,nazywam się Wiktoria i mieszkam 10 km pod Toruniem,koło Łysomic ( może komuś to coś mówi,a bynajmniej mam nadzieję.)Strasznie podobają mi się kury i indyki dlatego postanowiłam namówić rodziców na kurnik.
Mój kurniczek jest w trakcie budowy,lecz do jutra będzie skończony(wstawię zdjęcia.)
Będę wdzięczna za rady i pomoc,ponieważ jak mówiłam dopiero zaczynam i na pewno Wasze doświadczone rady mi się przydadzą :) Zamówiłam już 3 kurki na allegro oraz jedną parkę liliputków i jedną parkę sebrytków. Nie mogę się doczekać kiedy do mnie przyjdą :ops:

Kilka zdjęć :



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam!
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-17, 17:22   

Spora ta zagroda. I spory kurnik.
Jakbyś podała wymiary kurników, albo kurnika. Będziesz trzymała wszystkie w jednym kurniku czy będziesz miała 3 oddzielne?
Jak będziesz ocieplała kurnik to pamiętaj żeby nie robić tego styropianem (myszy).
Fajnie się to zapowiada. ;)
 
 
akiwo 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 50
Wysłany: 2010-08-17, 17:50   

pollobo napisał/a:
Spora ta zagroda. I spory kurnik.
Jakbyś podała wymiary kurników, albo kurnika. Będziesz trzymała wszystkie w jednym kurniku czy będziesz miała 3 oddzielne?
Jak będziesz ocieplała kurnik to pamiętaj żeby nie robić tego styropianem (myszy).
Fajnie się to zapowiada. ;)


Z tego co wiem to kurnik jest 2x2 + jeszcze będzie dorobione miejsce gdzie kury będą mogły wysiadywać jajka.Zagroda jest około 200 metrów kwadratowych :) Będę je miec wszystkie w jednym kurniku ewentualnie jak będzie potrzeba można pomyśleć. :)
 
 
kubao 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 115
Wysłany: 2010-08-17, 18:09   

witamy na forum i zycie sukcesów hodowlanych fajny wybieg ptaszki beda mogły sie na nim wybiegać
 
 
 
akiwo 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 50
Wysłany: 2010-08-17, 19:49   

Kurnik jest ocieplony watą szklaną :)

Kubao - serdecznie dziękuję !
 
 
pollobo 



Województwo: opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-08-17, 19:53   

No to fajna wielkość. Wiesz jak będziesz trzymać je razem to mogą się krzyżować....
Ale to już musi się odezwać ktoś kto więcej się zna na kurach.
Ja też dopiero zaczynam z hodowlą kur. Puki co wykańczam kurnik i sądzę że w tym tygodniu będzie gotowy. Więc tak jak ty dopiero wchodzę w kręg hodowców drobiu ;)
 
 
akiwo 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 50
Wysłany: 2010-08-17, 19:58   

Rozumiem :)
Bardzo dziękuję za wszystko.Jakby co to mam jeszcze trochę miejsca więc będę mogła jakoś to "zagospodarować" :diabel::
 
 
Bałuka Jarosław 


Województwo: lubelskie
Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Stoczek Łukowski
Wysłany: 2010-08-19, 17:43   

poprostu trzeba kurnik podzielić na dwie połowy przegrodzic siadka wtedy nie beda sie parowac. musi byc tez woliera dla dwóch sdadek. chyba ze na poczatku twojej przygody z kurkami dasz im swobodnie chodzic razem. a z czasem zobaczysz co i jak.
_________________
SUŁTAN 39
 
 
akiwo 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 50
Wysłany: 2010-08-20, 10:20   

Dziękuję za radę.Na razie daje im swobodę :) Dziś pojechałam na targowisko i wróciłam z kilkunastoma kurkami co mnie bardzo cieszy.Między innymi przyjechałam z 2 kochinami olbrzymami,w klatce u sprzedawcy dojrzałam "srebrne" kury,byłabym wdzięczna gdybyście powiedzieli mi co to za krzyżówka bądź odmiana...
A oto parę zdjęć :




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Serce mi pękło kiedy zobaczyłam starsze kury,wydziobane z uciętymi dziobami i okropnie długimi pazurami dlatego zabrałam 5 kurek ze sobą... :D



Uploaded with ImageShack.us
 
 
marekka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-08-20, 11:51   

Zagroda piękna duża przestronna , większość tych kurek to towarówki , mi też żal jest tych kur fermowych , napisz jak si zachowywały po wypuszczeniu na zewnątrz bo to inne środowisko niż zwykła ciemna klatka z drucianym rusztem , Polecam kurki jedwabiste są niedrogie oryginalne i łatwe w hodowli> zamierzasz trzymać tylko kury czy tez jakiś inny drób??. Pozdrawiam i życzę powodzenie w hodowli
 
 
akiwo 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 50
Wysłany: 2010-08-20, 12:31   

marekka napisał/a:
Zagroda piękna duża przestronna , większość tych kurek to towarówki , mi też żal jest tych kur fermowych , napisz jak si zachowywały po wypuszczeniu na zewnątrz bo to inne środowisko niż zwykła ciemna klatka z drucianym rusztem , Polecam kurki jedwabiste są niedrogie oryginalne i łatwe w hodowli> zamierzasz trzymać tylko kury czy tez jakiś inny drób??. Pozdrawiam i życzę powodzenie w hodowli


Ich zachowanie było dość normalne,natomiast widać że nie są przyzwyczajone do chodzenia po ziemi...Wszystkie kury się dogadują.Myślę nad indykiem,ale boję się że będą się dziobać.Muszę poszukać tych kurek na sprzedaż.
 
 
Bałuka Jarosław 


Województwo: lubelskie
Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Stoczek Łukowski
Wysłany: 2010-08-20, 18:41   

ladne stadko ja tagze tak robilem targowiska itp. niestety niesą to dobre miejsca do zakupu kurek ozdobnych. sama zobaczysz ze bardzo szybko będzie sie robic ciasno w twoim kurniku.kazda wizyta na targu bedzie sie konczyla zakupami tago typu bo my wszyscy ktozy hodujemy z zamilowania ptaki nie mozemy na to patrzec w jakich warunkach sa one howane. z tago powodu nia chodze na pobliski targ. najlepiej to trzeba sie okreslic co sie chce hodowac zakupy robic u znanych hodowcow.tak jest najlepiej. pozdrawiam
_________________
SUŁTAN 39
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-08-20, 21:33   
   Skype: j.rogowski


akiwo,
Poczuj to. :)
Piękne stadko. Obserwacja i dbanie o nie niewątpliwie przyniesie Ci wiele radości.
Wiosenne lęgi - jeśli pod kwoką to widok REWELACYJNY, jeśli w inkubatorze to codzienne przewracanie jaj, doglądanie wilgotności i liczenie dni do wylęgu też ma swój urok.

Pojedź na wystawę. Poczuj to.
Zapewniam Cię że po pierwszej wystawie zmieni się Twój sposób patrzenia na Twoje kurki. Okaże się że jest odmiana czy dwie które po prostu MUSISZ MIEĆ. Ale uprzedzać nie będę... Bo przecież po dwóch miesiącach może się okazać że codzienne deptanie kurzych kup :) zupełnie Ci nie odpowiada...

Poczytaj forum. Kurczaczek z ogromnym przekonaniem zachęca do uczestnictwa w wystawie "krajowej" mam nadzieję że WSZYSCY się tam spotkamy. No i że do tego czasu Ty poczujesz że kurki, Twoje kurki to jest przyjemny sposób spędzania czasu.

Zapewniam Cię że to ogromnie budujące uczucie że w Polsce jest tylko kilka egzemplarzy tak dobrych jak te które mieszkają w Twoim kurniku.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
marekka 



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-08-21, 08:43   

Tak zgadzam się wystawa to najlepsze miejsce na obejrzenie , zdobycie nowych informacji zapoznanie z rasami a może nawet i zakup kurek. Z wystaw polecam Ci ta krajową jak i organizowaną przez związek gallus wystawe w Bluecitie
 
 
lew trocki 


Województwo: lubelskie
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 46
Wysłany: 2010-08-21, 14:01   

A ile masz już wszystkich kurek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13