Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wylęg kurcząt w "plenerze"
Autor Wiadomość
robak1 


Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 09 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-08-15, 12:47   Wylęg kurcząt w "plenerze"

Mam kurnik a w nim sporo kurek, od jakiegoś czasu rano witała mnie kura która wyraznie wieczorem nie wracała do kurnika... dzisiaj odkryłam, że w bardzo wysokiej trawie wysiedziała kurczęta. Naliczyłam 6 szt, mam pytanie ile na oko moga miec dni 2-3?
Czy pozostawic je wraz z kwoką tam gdzie są, czy wieczorem je przenieść do bezpiecznego pomieszczenia? Jesli zostawić to czy przemycac małym cos dla nich odpowiedniego do jedzenia?
Nigdy jeszcze nie wysiedziała u mnie kwoka kurcząt poza kurnikiem, dlatego pytam tych którym sie to przytrafiło. Na dowód wstawiam zdjecia zrobione dzisiaj z ukrycia :P



 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2010-08-15, 13:12   

a mnie się taka niespodzianka przytrafiła w styczniu kwoka z małymi spacerowała sobie po śniegu... na noc zabieraj je w bezpieczne miejsce a w dzień mogą sobie chodzić tam gdzie są i odpowiednie jedzenie oczywiście im dawaj
 
 
kogutto 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-08-28, 20:16   

Ja kilka lat temu też miałem coś takiego. Dość dzika kurka znikła. Ciężko było wyczaic gdzie siedzi. Przychodziła tylko po żarcie. Wreszcie wylazła ze stodoły sąsiada ze 0k.10 kurczakami.Podarowałem je i ją sąsiadowi. Kwoka tak broniła kurczaków żę nawet przeganiała gęsi sąsiada.
 
 
robak1 


Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 09 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-08-28, 20:27   

:aniolek: Ja jednak swoje przeniosłam dla bezpieczeństwa do domu pod lampe, bo kura usilowała małe wyprowadzic w poblize całego stada a jest ok 35 kur.
Po tygodniu pobytu w domu powedrowały juz do czesci kurnika specjalnie dla mlodzieży i biegaja razem ze starszym "bratem", który jako jedynak z 15 wylegl sie w inkubatorze :jupi: .
Teraz siedzi jedna mamuska, ale juz w kurniku jak przystalo na swoim gnieżdzie. Ciekawe czy nie jest juz za póżno na taki wyleg, bo mamy jeszcze przed soba ok 9 dni.
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2010-08-28, 21:11   

robak1, późno może i jest ale jeśli będą mieć dobre warunki to wyrosną.
Co do dzikich lęgów to prawie co roku jakiś się zdarzy u mnie. Ze względu na duży teren po którym chodzą kury i wiele kryjówek to muszę czasem szukać jajek po za kurnikiem. Jeśli kurka niesie w "bezpiecznym" miejscu i zależy mi na potomstwu od niej to nawet ma moje przyzwolenie by tam wysiadywać, oczywiście w rozsądnych miesiącach. Tak że niektóre dzikie legi nie są tak do końca dzikie. Kiedyś zdarzyło mi się że kwoka wyprowadziła kurczaki z balotów 4 października i się odchowały. Albo na gołej ziemi w malinach, wtedy to kwokę z jajkami zabrałem w bezpieczne miejsce i po tygodniu były kurczaki. W tym roku to 3 kwoki wysiadywały w stodole ale pod kontrolą od samego początku. Prawdziwą niespodziankę to dostałem 22 sierpnia gdy znalazłem kwokę z 4 kurczakami, na dodatek w takim miejscu że aż się dziwie że jej szczury jajek nie wybrały.

kinder niespodzianki.jpg
moje kinder niespodzianki
Pobierz Plik ściągnięto 789 raz(y) 36,45 KB

 
 
robak1 


Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 09 Cze 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-08-31, 09:04   

8) Moim kurom wyraznie zimne dni nie przeszkadzaja na wysiadywanie jaj.
Te pierwsze, które wyległy sie poza kurnikiem pieknie rosna juz sobie w pomieszczeniu do tego przeznaczonym.
Oczywiscie inna kura nagle zapragnela byc mamuska we wrzesniu, bo juz za kilka dni cos sie wykluje pewnie ale już w kurniku z 8 jaj. :P
Ale to nie koniec... juz nastepna zaczyna nie wracac na noc do kurnika... co z nią zrobic? Czy pozwolic jej w takie chlodne dni wysiadywac, aż mi zimno na samą mysl :d .
Co sklania moje kury nagle w tym roku do wysiadywania jaj poza kurnikiem który jest duży i miejsca do wysiadywania jest dość.? Nigdy nie odchowywałam kurcząt takich malutkich pod koniec wrzesnia. :?:
 
 
Therion 


Województwo: Małopolskie
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-24, 15:18   

U mojej ciotki kurka w typie zagrodowej, gdzieś w krzakach niewiadomo gdzie, wysiedziała 9 kurcząt, wszystkie super się odchowały są żwawe i żywotne, żadnych chorób i problemów z nimi nie było, przy okazji są ciekawie ubarwione.
 
 
nobo77 


Województwo: dolnośląskie
Wiek: 47
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Kotlina Kłodzka
Wysłany: 2010-09-27, 10:25   

W ubiegłym tygodniu ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu usłyszałam pisk w sianie! Nie chciałam uwierzyć, moje zielononóżki mają 6,5 miesiąca i są z wylęgarni, ale rozpoczęłam poszukiwania. Znalazłam 3 maleństwa pod opieką mamy. Zabrałam kwokę razem z kurczaczkami do domu, bałam się, że pożre je kot albo jakieś inne stworzenie. Poza tym nad ranem są już przymrozki. Maleństwa mają tydzień i czują się świetnie! Moje pierwsze kurczaki! Radość ogromna!
 
 
kurkazpodworka 



Województwo: Kujawsko-pomorskie
Dołączyła: 06 Wrz 2010
Posty: 46
Wysłany: 2010-09-27, 11:25   

nobo77 gratulacje z naturalnego przychowku ! Wstaw zdjecia :)
 
 
nobo77 


Województwo: dolnośląskie
Wiek: 47
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Kotlina Kłodzka
Wysłany: 2010-09-27, 15:25   

Oto moje maleństwa i ich mama!

kurki 012.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 796 raz(y) 170,51 KB

kurki 009.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 779 raz(y) 155,27 KB

kurki 002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 772 raz(y) 181,01 KB

 
 
kogutto 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 14
Wysłany: 2011-01-20, 18:48   

Dodam ze ta kwoka tak broniła zaciekle swoich piskląt, że gdy gąsior cwaniakował do niej i kurcząt to wzięła się za niego 8) .Wskoczyła mu na grzbiet zdziubaba go tak że sam speprzył 8) .
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2011-05-08, 22:11   

Moja plenerowa kwoka uwiła sobie gniazdko u sąsiada w gąszczu siewek drzew i starych desek, ma 11 jajek. Termin :?:

plenerowo.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 642 raz(y) 74,49 KB

plenerowo1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 634 raz(y) 64,78 KB

plenerowo2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 618 raz(y) 56,37 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15