Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaleziona Dymówka
Autor Wiadomość
Justty 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 27
Dołączyła: 08 Sie 2010
Posty: 3
  Wysłany: 2010-08-08, 14:24   Znaleziona Dymówka

Witam.
Wczoraj znalazłam małą dymówkę za moim koszem na śmieci. Co jest dziwne bo nigdzie w pobliżu nie było gniazda tylko 40 metrow dalej w garażu.
no więc wziełam ją do domu, bo podejrzewam ze gdybym wlozyla ja z powroem do gniazda to rodzice by wyczuli moj zapach i by ja odrzucili. A po drugie nie mialam pewnosci czy pochodzi z tego gniazda.
w kazdym badz razie zabralam ptaszyne do domu w malutkim koszyczku zrobilam prowizoryczne gniazdko: na dno ulozyłam wate potem niewielka "miseczke" z siana i w[b]yscielilam golebimi piorami z piersi i spod ogona. ulozylam w nim jaskolke a ta od razu sie wtulila w piora, ale nie chciala otworzyc dzioba gdy chcialam jej dac muche. kiedy rozdziabilam jej dziobek na sile polknela ja i od razu otworzyla dziob proszac o wiecej wdac ze byla bardzo glodna... no i od wczoraj wykarmiam ja tymi muchami.
ogladajac ja nie ma nic zlamanego jest zdrowa i nabiera sil. ma jeszcze piora puchowe na glowie i grzbiecie i jeszcze nie najlepiej lata.
prosilabym o jakies rady czy moge ja karmic samymi muchami? slyszlaam ze mozna
podawac jajko na twadro i wode zmieszana z glukoza.. czy to prawda?
czy jezeli sie oswoi to bede mogla ja zatrzymac?
a jezeli nie to kiedy ja wypuscic?
czy poprawnie zrbilam jej "łozeczo"
doradzcie.. juz chyba dwa razy dokarmialam piskleta ale raz byla to mewa a drugi raz byla to plomykowka. do dzisiaj przylatuja do mnie zebym im cos rzucila ;) ale z takim kruchym malutkim pisklakiem stykam sie pierwszy raz..
poradzcie co i jak! ;( [/b]
_________________
Najpiękniejszy Ptasi Śpiew:
świergoczący, miękki, przerywany charakterystycznym terkotem... dymówka ;**
:)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-08-08, 14:55   

Justty, Lepiej gdybyś włożyla ją do gniazda i obserwowala, nie wszystkie ptaki maja dobrze wykształcony węch i raczej poznaja młode po głosie.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
adam_gnatek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 550
Wysłany: 2010-08-10, 19:34   

jaskółkę należy jak najszybciej włożyć do gniazda. Jaskółki to nie skowronek i nie porzuci swojego potomstwa nawet jak pachnie inaczej, ja co dziennie wkładam młode do gniazd bo mam kota który jest strasznie łowny, a akurat teraz ptaki zaczynają latać- trochę nieudolnie
Ostatnio zmieniony przez adam_gnatek 2010-08-10, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13