Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanarki w hodowli
Autor Wiadomość
Dino 



Województwo: dolnoslaskie
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 67
Skąd: Milicz
Wysłany: 2009-01-25, 23:07   

Dzięki za pomoc Monia, ale wiesz moje kanarki raz się biją ,a raz się parzą . I nie wiem czy się biją z miłości czy parzą ze złości :D (to właśnie jest zastanawiające :hmm: ).
 
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2009-01-26, 09:31   

Tak to jest z nimi.U mnie też jak samiec upatrzy sobie samice to gania ja po całym pomieszczeniu i na siłe chce.....więc to normalne.Tak samo jak samica siedzi na gniezdzie to też próbuje i dziobie ją po głowie.Tak wygladaja zaloty:)
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
senator123 



Województwo: Lubuskie
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-03-07, 22:58   Lęgi

Witam wszystkich.
W październiku'08r kupiłam kanarka w sklepie zoologicznym, oczywiście okazał się słodziutką samiczką :d Piszę bo mam problem jeśli chodzi o jej lęgi (brak samca).
W grudniu miała pierwszy-3 jajka, po 5 dniach przestała się nimi interesować więc je jej zabrałam.
Z początkiem stycznia zniosła 4 jajka, wysiadywała trzy tygodnie aż dała sobie spokój.
Zabraliśmy jej prawie wszystko z czego mogłaby zrobić sobie gniazdo ale ona zaczęła nawet znosić to na szafę czy piec suche liście, w sumie wszystko co znalazła. Poddałam się i pod koniec lutego włożyłam jej gniazdo, dwa dni później znowu zaczęła znosić jajka (3). Siedzi na nich już tydzień.
Poradźcie mi co mam zrobić aby zapobiec dalszym składaniom jaj. Boję się, że ją to wykończy :(
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-03-07, 23:09   
   Nr Tel.: 694 310 917


senator123, albo kupcie jej samca :P albo zabierzcie gniazdo. Złoży jajka na dnie klatki, a potem może jej przejdzie.
Jednak najlepszym wyjściem jest kupno samca. Będziecie mieli młode, a po lęgach kanarek będzie śpiewał aż miło :d
_________________
www.agarys.pl
 
 
drakapaka 


Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 28 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-06-28, 11:57   

kiedy kupilam samice po 1 dniu oddzielnego siedzenia dopuściłam do samca widac bylo ze podobaja sie sobie bo w osobnych klatkach machali skrzydlami ipatrzyli sie na siebie lecz kiedy są razem samiec wyrywa jej skrzydla i dotyka dziobem jej dzioba czy to zaloty :?:
_________________
oska
 
 
bigaczzz 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 11
Wysłany: 2009-06-28, 20:41   

Czasem bywa tak, że z braku materiału do wyścielenia gniazda samce są bardzo bezwzględne dla samic, potrafiąc doszczętnie ogołocić ich jakąś część z piór (na szczęście te szybko odrastają ale czasem kolorowo nie wpasowują się w resztę). Jednak moim zdaniem wg tego co piszesz trochę za szybko na to.
Możliwe, że jest to okres, w którym ptaki muszą do siebie przywyknąć, bo jak wiadomo w naturalnym środowisku same wyszukują sobie partnera/partnerkę, a w hodowlach nie mają na to wpływu. Jeżeli takie agresywne zachowanie samca wobec samicy będzie trwało dłużej a nie jest ono związane z "zapotrzebowaniem" na budulec do wykończenia gniazda ptaki będzie trzeba najprawdopodobniej rozłączyć.
 
 
drakapaka 


Województwo: mazowieckie
Dołączyła: 28 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-07-05, 14:56   

czy samica musi przed złożeniem jajek dostawac karme jajeczna i czy brak jej wywołuje puste jajka?.bo samica zniosla mi jedno jajko chyba jest puste skoro ono jest puste to inne tez?kiedy podawac jej karme jajeczna i zielonki? :?: :?: :?:
_________________
oska
 
 
monika886 


Województwo: lubelskie
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: Łuków
Wysłany: 2009-07-05, 19:49   

Witam. Chcialabym kupić sobie kanarki ale mam pare pytań- czy mozna trzymac kilka kanarkow na raz (np 2-3 parki), czy nie beda sobie przeszkadzac w czasie legow? I moze to głupie pytanie ale czy jest cos takiego jak "za duża" klatka dla kanarków? Bo znalazlam jedna ktora bardzo mi sie spodobała- http://www.aukcjoner.pl/g...a-ptakow-z-debu!.html#I1
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-07-06, 10:05   

W klatce raczej nie w wolierz też nie, chyba że masz niespokrewnione ptaki jednej rasy. Bo inaczej samice wybiorą sobie takiego partnera jakiego one chcą. Więc wyjdą mieszance. Kanarki najlepiej rozmnażac parami w klatkach. Po lęgach można je trzymać razem . Ale samiec wtedy raczej nie będzie śpiewał.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
kinguchna 


Województwo: lubuskie.
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-12-08, 18:20   

Ja chciałabym zadać takie małe pytanie...
Otóż, chciałabym mieć kanarka, nie dla rozmnażania, lecz śpiewania itp....
Czy kanarki są takie, że gdy będzie wypuszczana po pokoju, będzie oswojona, to czasem przyleci, czy będzie uciekać od ręki?
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-12-08, 18:27   

kinguchna, Każdego ptaka można oswoić :D kanarki w dodatku się szybko oswajają
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2009-12-08, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kinguchna 


Województwo: lubuskie.
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-12-08, 19:35   

Wiem, wiem. Ale jak już będą oswojone, to tak, że będziemy mu obojętne, czy będzie wiedział, że jesteśmy jego panem, jak będzie fruwał po pokoju, to przyleci na ramie... ?;)
 
 
stennn 



Województwo: niemcy
Pomógł: 2 razy
Wiek: 63
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 50
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 20:02   

kinguchna, Jezeli chcesz zeby spiewal to musisz kupic SAMCA ,bo samice nie spiewaja.
Kanarka mozna oswoic najlepiej jak dedzie sam(bez samicy) zaczniesz go wypuszczac z klatki i po jakims czasie napewno sie oswoi i nawet bedzie siadal Tobie na ramieniu i jadl z reki.
Jest jeden warunek musisz dac mu czas na przyzwyczajenie ,nic na sile - nie strasz go,
niech sam wybiera sobie co chce w danej chwili robic.
Ja kiedys trzymalem golebia pocztowego w domu (znalazlem go na dworze mial zlamane skrzydlo),tak sie przyzwyczail do mnie ze chodzil zamna jak pies.
_________________
stennn
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2009-12-08, 20:54   

kinguchna, podstawowa zasada przy oswajaniu to spokuj i cierpliwość. Pamietaj także aby nigdy go na siłę nie łapać w ręce, Twoja dłoń ma się mu kojarzyć pozytywnie z bezpiecznym miejscem na którym może znaleść jakiś smakołyk. Dlatego przy wypuszczaniu na pokój kładź na rozłożonej dłoni różne smakołyki, które zainteresują kanarka, nie nażucaj mu się poczekaj aż sam się zacznie interesować ;)
_________________
marcinnn
 
 
kinguchna 


Województwo: lubuskie.
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-12-09, 17:31   

Serdeczne dzięki. ;)
Z samej woli będzie mógł przylecieć, czy tylko jak będę miała smakołyk? ;>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12