Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanarki w hodowli
Autor Wiadomość
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2008-03-02, 08:53   

A właśnie że jest przeciwnie. Wiele ras się różni od siebie i te które mogły by się wydawac łatwe w chowie tak na prawdę nie są. Najlepiej na początek zakupic jakieś kanarki kolorowe.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Ana11 
Ana



Województwo: zachpom
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-03-02, 12:12   

Jeśli chodzi o śpiew to proponuję kanarki harceńskie można je trzymać w większej ilości
ponieważ samce w miarę cicho śpiewają. Natomiast kanarki kolorowe i kształtne
są o wiele głośniejsze.Jeśli zdecydujesz się na kanarki kolorowe pamiętaj :!: że w okresie pierzenia musisz dostarczyć im odpowiedniego pokarmu, żeby utrzymały swój kolor :)

DSC05516.JPG
Tak wygląda kanarek czerwony po wyjściu z gniazda.
Plik ściągnięto 12367 raz(y) 38,98 KB

_________________
Ana
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2008-03-02, 12:43   

mirass, to może byś napisał nam które kanarki są łatwe, a które trudne w hodowli i na czym polegają różnice w ich utrzymaniu, oczywiście nie mowie tu o wyszukanych rasach takich jak kanarek kędzierzawy czy garbus...

Dino, a ty chcesz swoje kanarki rozmnażać czy trzymać tylko dla ozdoby i ich śpiewu?
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2008-03-02, 12:57   

Rocki napisał/a:
oczywiście nie mowie tu o wyszukanych rasach takich jak kanarek kędzierzawy czy garbus...

Nie wszystkie z ras garbusów można uznac za wyszukane. Popularne glostery mogło by się wydawac bardzo łatwe w chowie a jednak.
Nie będę odpowiadał dogłębnie na Twoje pytanie bo to raczej nie poważne pytanie, a ironiczne sprawdzenie co wiem. Jest o tym w internecie wiele napisane - wystarczy poszukac nie ma sensu kołowac to kilka razy, :D
Sam już zacząłeś pisac tak, że może poprzesz jakimis argumentami własną tezę.
Ostatnio zmieniony przez mirass 2008-03-02, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2008-03-02, 14:39   

mirass, nie wiem dlaczego szukasz w mojej wypowiedzi ironii? ;) po prostu z szczerych chęci zadałem pytanie, które może sie przydać wielu początkującym hodowcom i pasjonatom ptaków, którzy na pewno by chcieli ptaka, którym będą mogli się cieszyć i nie mieli z nim trudności... warto by było, żebyś na czym polegają różnice w utrzymaniu u tych trudniejszych i łatwiejszych ras ;)

Moim zdaniem na początek zazwyczaj ludzie zaczynają z tańszymi ptakami, a są one tanie bo zapewne łatwo się mnożą i nie stwarzają problemów w hodowli... ;)
Większość kanarów raczej ma takie same wymagania gdyż jest to ciągle ten sam gatunek, ja miałem glostera (chociaż nie jestem pewien czy był czysto rasowy) i nie miałem z nim żadnych problemów i traktowałem go tak samo jak kanarki kolorowe...
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2008-03-02, 15:29   

mirass, jeszcze moje małe pytańko z innej beczki czy wyskoczyło Ci coś dziwnego np nie typowy kolor po typowych rodzicach :?: :d
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2008-03-02, 16:43   

Kituś napisał/a:
czy wyskoczyło Ci coś dziwnego np nie typowy kolor po typowych rodzicach

Bywało.
Mimo iż jest to ten sam gatunek, jest on bardzo zmodyfikowany, wiele lat prac. Należy wiedziec jak rozmnażac wiele ras. Należy wiedziec jak odpowiednio karmic i utrzymywac. Jedne są bardziej podatne na dane choroby inne nie.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
gege 


Województwo: swietokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 161
Wysłany: 2008-06-19, 14:44   

Jeżeli ktoś nie wie jak wyglądją kanarki garbate to tak one wygladają http://www.kanarki2.repub...jski/bossu1.jpg nazywa sie on Garbus Belgijski (Bossu Belge)
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2008-06-20, 19:16   

Jest wiele ras kanarków garbatych.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
akadabra 
akadabra


Województwo: pomorskie
Dołączyła: 20 Lip 2008
Posty: 2
Skąd: Miastko
Wysłany: 2008-07-22, 22:29   

Szanowny Mirasie:) Mam pytanie do Ciebie jako speca od kanarków - czy trzyletniego kanarka mozna jeszcze oswoić, czy jest juz na to za późno? Moja ptaszyna boi się nawet wychylić głowę z klatki, niechętnie z niej wychodzi, aby polatać po pokoju, a o wskakiwaniu na rękę nie ma mowy. Da się jeszcze coś w tej sprawie zrobić, czy powinnam pogodzić się z myślą, że już zostanie takim dzikusem? No i jak ewentualnie to zmienić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2008-07-26, 13:34   

Ja staram sie nie oswajac ptaków, wole żeby były "dzikie".
Da się, moze nie calkowicie bo ptaki mogly byc wystraszone w młodości i pamietac o tym ale częściowo na pewno.
Na stronie www.kanarki.pl jest opisane oswajanie ptaków. Najważniejsze jest żeby nie straszyc ptaków.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Dino 



Województwo: dolnoslaskie
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 67
Skąd: Milicz
Wysłany: 2009-01-23, 23:20   

Chciałabym rozmnażać kanarki ,ale nie wiem co one potrzebują(gniazdo,jedzenie...). Proszę doradźcie mi coś. :D
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2009-01-24, 09:29   

Dino, proponuje najpierw przeczytac temat a potem się dopytywac.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Dino 



Województwo: dolnoslaskie
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 67
Skąd: Milicz
Wysłany: 2009-01-25, 19:01   

Przeczytałam. Tylko nie wiem czy im to gniazdko zrobić w jakimś małym koszyczku czy może zamontować im budkę ?
 
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2009-01-25, 19:15   

Dino dla kanarków możesz kupic w sklepie zoologicznym koszyczek specjalny i do tego szarpie lub filc wykroić kwadrat i porozcinać tak by pasowało do gniazda.
Jesli chodzi o jedzenie to pokarm dla kanarków i dodatkowo jajko ugotowane na twardo i rozgniecione drobniutko widelcem.Jajka podawaj troche a co do wieczora nie zjedzą usuń z klatki.To pobudzi samice do lęgów.Po 12-14 dniach wykluwać beda młode-w tym czasie ptaki powinny dostawać codziennie jajko rozgniecione i zmieszane z biszkoptami,bebiko jak kto woli ale może być i samo jajko.Ja w pierwszych dniach nie podaje jabłek i marchewki dopiero jak młode maja ok 5-6dni.Nalezy pamietać,że ptaki musza mieć stały dostep do pokarmu by wykarmić młode.
czasem nie jest łatwe rozmnażanie więc sie nie zniechęcaj-życze powodzenia
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15