Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
znalezione piskle.!! POMOCY!!
Autor Wiadomość
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-07-06, 10:15   znalezione piskle.!! POMOCY!!

Witam
znalazlem nie daleko drzewa male piskla albo cukrówki albo grzywacza bo jest podobne do malego golebia tylko ze jest ciemniejszy...
byl wyziebiony ledwo zywy ale juz go ogrzlem i tera jest jeszcze wiekszy problem jak go wykarmic bo jest glodny bo piszczy...
i ma tak ok. zapewne 10 dnni bo juz na oczy patrzy i ze skrzydelek zaczynaja pioka wychodzic... wchodzilem na topoline ale zostaly tylko resztki po gniezdzie..
a w tej chwili nie mam zadnych malych glebi w podobnym wieku ale swiezo wylegniee albo opierzale...
pozostaje mi go wykarmiac reczenie..
co mu podawac do jedzenia??
jak mu podwawac??

prosze o szybka odp..
z gory dziekuje.
 
 
 
Milo 



Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 33
Wysłany: 2010-07-06, 10:33   

Namocz drobna ilościa wody pasze dla kurcząt i daj mu przez dużą strzykawke .Albo papke przełóz do jednorazowego woreczka i zrób w rogu dziurę i wsadz w nia dziub gołąbka , powinien zacząc jeść . Możesz dac troche przenicy do tego
_________________
No co ?
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-07-06, 11:10   

dzieki Milo, masz punkcika:D
_________________
pozdrawiam
 
 
 
krzysiek.1963 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 47
Wysłany: 2010-07-06, 11:47   

kamillo1395, zdarzyło mi się 6 lat temu wychować takiego młodziaka. Miał wprawdzie piórka, a na nich jeszcze żółty puszek i był zwykłym miejskim dachowcem. Też musiał wypaść z gniazda, bo zanim zaczął podfruwać minęło jeszcze ponad 2 tygodnie. Karmiłem go rozgotowanym ryżem (kleik się z tego ryżu robił) z dodatkiem kaszy jęczmiennej lub surowego ryżu. Co 2-3 dni dodawałem kropelkę witaminy A+D3 (w tym czasie miałem roczne dziecko). Podawałem to z małego kubeczka bo danonkach. Miało to konsystencję kisielu z dodatkami. Możesz do tego dodać niewielką ilość białego sera rozdrobnionego. Dobrze by było gdyby ta masa była ciepła (jakieś 38 stopni) Początek dla takiego delikwenta jest skomplikowany, ponieważ nigdy sam nie jadł, ale jak już będzie bardzo wygłodzony, to szybko załapie. Ponieważ jest to dosyć gęste więc się nie wylewa, ale jest na tyle płynne, że nie sprawia trudności przy połykaniu. Żeby zachęcić gołębia do jedzenia pierwszy raz musiałem na jego dziobek nałożyć ten kubeczek i potrząsałem (dorosłe gołębie przy karmieniu piskląt "wytrząsają się") i to chyba zachęciło tego pisklaka do jedzenia. Na dno pudełka, w którym siedział wysypywałem drobną kaszę jęczmienną, którą nauczył się szybko jeść, bo jeszcze nie latał, a już sam jadł. Kiedy samodzielnie zaczął jeść dostawał pęczak, ryż i różne rodzaje kasz. Trzeba też będzie pokazać takiemu pisklakowi jak pić wodę, ale to już jak samodzielnie zacznie jeść.
Gołąb którego wychowałem znaleziony został w połowie sierpnia. Pozwoliłem mu przezimować na balkonie, bo przyzwyczaił się jak do gołębnika. Na wiosnę niestety trudno było się go pozbyć, a nie mogłem mu pozwolić tam zostać ze względu na zapaskudzony cały balkon. Dopiero parasol wystraszył go na tyle, że tylko czasem zaglądał. Na następną zimę przylatywał na balkon nocować, a później wyprowadził się na dobre.
Ostatnio zmieniony przez krzysiek.1963 2010-07-06, 11:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Milo 



Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 33
Wysłany: 2010-07-06, 18:41   

kamillo1395, i jak gołąbek ?
_________________
No co ?
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2010-07-06, 19:04   

Hej Kamil:):) :D :D :d
Ja kiedyś też znalazłem ale małą kaczuszkę ,niestety nie przeżyła.Powiem Ci tyle że nie dawaj mu do jedzenia mówiac tak dupereli.Tu Ci podaje linki jak karmić znalezione ptaki zobacz go jak najszypciej:0

http://www.stornit.gda.pl...rmNabialowy.pdf

http://www.stornit.gda.pl...karmDorosle.pdf

http://www.ratujmyptaki.org/index.php

http://www.ratujmyptaki.org/index.php

http://www.ratujmyptaki.org/index.php

Odpisz czy weszłeś w te linki :D

Pozdrawiam. :D
_________________
Karol Czernek
 
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-07-06, 20:24   

Milo, golabek ma juz rodzinke zastepcza :D
troche przekladanie mlodych i juz znalazl rodziców :D
szczesliwyi rodzicami jest para szymli..
pszyjeli go bez zadnych wahan i teraz jest tak wykarmiony ze chce peknać :D
_________________
pozdrawiam
 
 
 
krzysiek.1963 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 47
Wysłany: 2010-07-07, 10:26   

kamillo1395 prosimy o jakieś foto "rodziny zastępczej" wraz z zastępczym dzieckiem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12