Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie perlicy
Autor Wiadomość
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-06-21, 14:02   Przeniesienie perlicy

Witam proszę o pomoc moja perliczka w końcu usiadła na jajkach tylko że na polu w krzakach a nie w kurniku, i w związku z tym mam pytanie czy mogę ją przenieść do pomieszczenia i czy będzie siedzieć czy ktoś tak już robił, u mnie wysiadywanie na polu nie wchodzi w grę ze względu że mieszkam przy lesie i mam multum drapieżników więc taka przygoda skończyła by się śmiercią perlicy, proszę o pomoc i porady co zrobić?
 
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-06-21, 16:43   

Przeniesienie perlicy do kurnika to ci nic nieda to sa dzikie ptaki i napewno nie siądzie ci w kurniku
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-21, 16:55   

:D będziesz musiał improwizować.Mi coprawda udało się przenieść gniazdo w kurniku.Wybrała sobie w skrzynce na wysokości osłoniętą <<MM-ką>> do której pakowały się cały czas kury i podbierały jaja pod siebie a przy okazji dorzucały swoje.
Całą operację wykonałam po ciemku przenosząc ją ze skrzynką do odchowalnika dokładając ten kawałek MM-ki aby w przybliżeniu było podobnie.Przez cały czas na chibi próbowała dziobać i skrzeczała.łPokarm też podawałam wieczorem i wymieniałam wodę aby ją nie stresować. Udało się ,po paru dniach postanowiłam pokazać jej się w biały dzień.Gniazdo próbowała zasłonić sobą i otwierała szeroko dziób. Od tego momentu już nie zamykałam odchowalnika.Wykluły się 5 szt.
Tak więc ja bym przygotowała miejsce podobne do tego jakie tam ma łącznie z tymi chwastami i wieczorem przeniosła o ile się da całe gniazdo i spokojnie ją nasadziła bez możliwości wyjścia na zewnątrz. ;)
_________________
Jolek
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-06-21, 17:19   

Wątpię ze to sie uda z kura domową byl by duży problem a co mówić z perlica ! Ja kiedys mialem podobną sytuację ze Perlica chciala wysiadywać na dworze i tez bylo spore zagrożenie ze strony drapieżników wiec wrocilem tymczasowe ogrodzenie z ternitu Poprostu zrobilem głębszy rowek w ziemi i wsadziłem ternit i tak z 3stron a ze strony wyjścia wstawiłem bramęczke z wyciętym wyjściem dla perlicy i w ten sposób dochowalem sie 12perlic ktore caly czas wodziła samiczka. . Pozdrawiam . . .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12