Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
hodowanie różnych ptaków w jedenj wolierze
Autor Wiadomość
tancerz91 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 58
Wysłany: 2010-06-12, 17:11   hodowanie różnych ptaków w jedenj wolierze

chciałem się spytać, czy przepiórki mogą być hodowane z papugami? dokładnie falistymi? albowiem zrobiłem tak jak mi zaleciliście i z nieuzywanego składzika zrobiłem pokój dla papug i mam 2 pary :D i chciałbym jeszcze zagęścić atmosferę i dokupić do tego składziku trzy przepiórki 2 samice i jednego samca czy można je razem hodować ?
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-08-12, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2010-06-13, 12:20   

Witam
Z tego co wiem to nic sobie nie zrobią.
Wuja do woliery z papugami też wpuścił przepiórki i nic się nie działo.
Ostatnio zmieniony przez barczyk 2010-06-13, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tancerz91 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 58
Wysłany: 2010-06-13, 14:15   

dziękuje za przynajmniej jedną odpowiedz :)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-06-13, 14:31   

U mnie to nie wypaliło, faliste prześladowały przepiórki, wyrywały im piorka , podziobały im głowy tak,że musialam je rozdzielić.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-06-13, 15:28   

Ja podczas sprzątanie klatek umieściłem w jednej faliste i przepiórkę chińską- rozwaliły jej całą głowę :x natomiast tego jakie będą ich relacje w wolierze to już nie potrafie powiedzieć ;)
_________________
marcinnn
 
 
barczyk 
Mateusz Barczykowski



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 110
Skąd: Niestronno
Wysłany: 2010-06-13, 22:16   

Może koledzy mają rację co do falistych :) bo wuja trzyma je z papugami-kozimi (kozia) i w tym przypadku nic się nie dzieje :d
 
 
tancerz91 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 58
Wysłany: 2010-06-15, 21:19   

powiem wam koledzy, że na razie nic się nie dzieje. jedyne co to papużki nasladują przepiórki i tak samo jak one chodzą po ziemi i zbierają pokarm mimo oż mają go w karmniku co jest komiczne :D .

przepiórki doszły dziś są 2 samczyk i samiczka :) samczyk parujesię ze samiczką teraz ciekawe kiedy samiczka będzie chciała usiąść. jak to zgadnąć czy ona tak jak kura nie bedzie chciała zejść z gniazda ?
 
 
dobrzynek1994 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 54
Wysłany: 2010-06-16, 22:08   
   Nr Tel.: 605-397-956


Ciężko jest o to żeby przepiórka usiadła.
To przez to że przez kilka pokoleń przepiórki(jaja) były inkubowane sztucznie.
 
 
 
strusiamama 



Województwo: pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 452
Skąd: Czersk
Wysłany: 2010-06-28, 11:11   

moje przepiórki, 9 szt. w wieku ok 2 mies., są razem z kurkami jedwabistymi, nic sobie nie robią, przepiórki właśnie przywykły do nowego miejsca i wszystkie (6 kurek) ładnie się niosą od 2 dni :D 1 na wybiegu woliery, a pozostałe w jednym gniazdku ochronionym klatką. Są fantastyczne, poprawiają mi humor, bo jak na razie kury mnie oszukują i nic nie znoszą :P
a jak kogucik przepiórczy pięknie śpiewa wieczorami.... bosko, aż się słuchać chce, troszkę po głosie je odróżnić można, tak mi się wydaje, że mają trochę inne głosy 8-)
A jak wasze przepiórki?
_________________
Brahmy, maransy, silki, sebrytki, karzełki łapciate, perlice, kaczki piżmowe, bażanty złote, przepiórki japońskie i chińskie, kingi, pawiki :)
 
 
 
tancerz91 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 58
Wysłany: 2010-06-28, 17:02   

moje są również extra ponieważ kogucik podsuwa "lepsze jedzenie swojej partnerce :D fajnie to wygląda
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-07-30, 16:46   

Tak sobie myślę czy by sobie nie wysiedzieć kilku przepiórek i podnosicie mnie na duchu mówiąc, że z kurami trzymanie ich jest ok:) Mam tylko nadzieję że zapędów w krzyżowanie sie nie będzie:))
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Cortez LP 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 131
Wysłany: 2010-07-30, 22:23   

ShowGirl ja Cie pocieszę. Mam wolierkę i trzymam w niej koguta 2 kurki i 17 kurczaków w rożnym wieku. Mam też przepiórki japońskie w klatce i dzisiaj wypuściłem je do kur i totalna porażka. Kurczaki atakują przepiórki. Samczyk się jeszcze jako tako bronił i nawiązywał walkę ale kurka biegała w tę i z powrotem i dawała się dziobać... musiałem je zemknąć z powrotem i tyle było z ich wolności. Dorosły kogut i kurki nie reagowały więc jak masz duże to może będzie ok ;)
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-07-31, 09:39   

Witam! A czy można trzymać Przepiórki na podwórzu ? Chodzi mi o to czy nie uciekną, i jeszcze jedno można podsadzić jaja Przepiórek pod kure domową (kwoke)?
 
 
lukkasz55 


Województwo: łódzkie
Wiek: 30
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: wieliuń
Wysłany: 2010-07-31, 21:13   

tak na wolnym wybiegu no to raczej nie są za małe na to by żyć w niewoli na otwartym terenie myślę ze odrazu stały by się potrawką dla jakiegoś jastrzębia albo kota a pod kurę tak moi znajomi już :) tak próbowali z tym tylko ze to musi byś mała kurka bo inaczej nie da rady po prostu pogniecie jaja :)
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2010-08-02, 09:41   

Na wolność jak wypuścisz, to szybko porozbiegają się w różne strony i już nie masz przepiórek.

A pod kwokę włożyłam jajka przepiórcze. Nawet pod dwie ( dzień po dniu).
Jedna kura towarowa - wielka, a druga liliputka.
Wczoraj kluły się maluchy. Od 6,30 siedziałam w kurniku. Ale poszłam do kościoła na 8,15 i jak wróciłam, to już 4 były zaduszone. Wniosek - zabierać jeszcze, jak są "mokre".
Ja swoje pilnowałam i zabierałam, jak tylko z jajka wyszły. Wkładałam do inkubatora. A teraz wszystkie są już w odchowalniku.

Miałam to szczęście, że akurat zaczęły się lęgnąć silki w inkubatorze. Maluchy (3) podłożyłam kwoce (na otarcie łez po przepiórkach) i przyjęła.
Wczoraj wieczorem kluły się następne maluchy, dzisiaj chciałam je podłożyć drugiej kurce - liliputce, ale je dziobała. Więc kurczaczki poszły do towarówki. Przyjęła bez problemu. Więc liliputka została bez maluchów.

Jeszcze raz - podkładać jajka można, ale zabierać zaraz po wykluciu.
U kogoś kurka może wodzić maluchy - u mnie nie.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14