Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki Chińskie
Autor Wiadomość
strusiamama 



Województwo: pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 452
Skąd: Czersk
Wysłany: 2011-07-11, 09:06   

Ktoś już tu stosował włukno, i jeśli dobrze pamiętam, to po wyschnięciu bardzo pyliło wkoło klatki. Piasek dla szynszyli raczej może być.
Ja włożyłam jedno jajeczko do inkubatora na próbę, było razem z kurzymi i wykluł się maluszek, to ten z poprzedniego zdjęcia, warunki więc mogą być jak przy inkubacji jaj kurzych ;)
_________________
Brahmy, maransy, silki, sebrytki, karzełki łapciate, perlice, kaczki piżmowe, bażanty złote, przepiórki japońskie i chińskie, kingi, pawiki :)
 
 
 
Hajziuk 


Województwo: Pokarpackie
Wiek: 27
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 11
Wysłany: 2011-07-11, 09:37   

A jakie muszą być warunki do inkubacji jaj kurzych? jeszcze nigdy nie inkubowwałem jaj.
 
 
 
strusiamama 



Województwo: pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 452
Skąd: Czersk
Wysłany: 2011-07-11, 11:05   

Jest sporo informacji na forum i w sieci. Temp koło 37,7-37,8 st. Tu masz link do różnych danych odnośnie inkubacji różnych gatunków:
http://www.inkubatory.net/inkubator.html
U mnie temp. skacze dość mocno, ale lęgi się udawały.
_________________
Brahmy, maransy, silki, sebrytki, karzełki łapciate, perlice, kaczki piżmowe, bażanty złote, przepiórki japońskie i chińskie, kingi, pawiki :)
 
 
 
Hajziuk 


Województwo: Pokarpackie
Wiek: 27
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 11
Wysłany: 2011-07-11, 14:53   

Mam zamiar kupić taki inkubatorek http://allegro.pl/nowy-in...1700216474.html warto dać za niego te 200zł? i możę mi ktoś wyjaśnić o co z tą wilgotnością chodzi trzeba jaja spryskiwać czy jak?
Ostatnio zmieniony przez Hajziuk 2011-07-11, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
K.K.K. 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 1
  Wysłany: 2011-07-11, 16:57   Przepiórki chińskie

Witam
Jestem nowym użytkownikiem tego oto forum. Ostatnio nabyłem parkę przepiórek Chińskich o szarawym umaszczeniu. Są u mnie od tygodnia jajka jednak jeszcze mi nie zniosła kurka :( . Chciałbym od was uzyskać na początek porad typu:
-Czy hodować je w klatce w domu czy na zewnątrz?
-Wymiary klatki tak aby wystarczały im
-Co umieścić w klatce? piach poidełko sianko roślinki itp?

Jak narazie to tyle dziękuje i pozdrawiam ;)


Mam przepiórki takiego umaszczenia.
Ostatnio zmieniony przez K.K.K. 2011-07-11, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
strusiamama 



Województwo: pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 452
Skąd: Czersk
Wysłany: 2011-07-11, 17:18   

K.K.K. Wszelkie informacje są w temacie, polecam lekturę, bo wiele ciekawych rzeczy się można dowiedzieć ;) 8-)
- klatka im większa tym lepiej oczywiście
- można w domu, można na zewnątrz (w domu to raczej będzie zapaszek)
- karmidełko, poidełko/miseczka, piaskownica, kryjówki, domek, roślinki (moje pożarły trawę którą im dałam w doniczce a koniczynkę trochę mniej obdziobały).

Mam nadzieję, że pomogłam
pozdrawiam :)
_________________
Brahmy, maransy, silki, sebrytki, karzełki łapciate, perlice, kaczki piżmowe, bażanty złote, przepiórki japońskie i chińskie, kingi, pawiki :)
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-07-11, 17:33   

Strusiamama ma rację. Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania znajdziesz w tym wątku. Życzę miłej lektury.
A Twoja przepiórka to samczym odm. srebrnej.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Demonek 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-07-11, 21:04   

Witam wszystkich Formowiczów
Przeglądam od kilku dni ten wątek i w końcu mam do Was pytanko , w mianowicie jak wygląda sytuacja , gdy przepiórki chińskie trzymane są w mieszkaniu – bardzo od nich śmierdzi , czy może bardziej bałaganią ,a nie żeli śmierdzą ??
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-07-11, 21:20   

Demonek, skoro napisałeś, że przeglądasz ten wątek, to powinieneś znaleźć odpowiedź na swoje pytania. :D
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Demonek 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-07-11, 21:48   

Już znalazłem odpowiedź na moje pytanie , wcześniej tego nie zauważyłem ;)
Dzięki :d
Ostatnio zmieniony przez Demonek 2011-07-11, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-07-12, 08:23   

U moich przepiórek na razie cisza i spokój, nie mają nowych jaj. Z reguły z tydzień dwa odpoczywają pomiędzy lęgami, czy raczej "pseudo-lęgami" , bo to tylko serie składania jaj i zero wysiadywania\obracania\opieki nad jajami.

Za to moje ptactwo latające sprawia mi problemy, mówi się, że "jak nie urok to...." nie kończę. Zeberki wylądowały w osobnej klatce bo mam dosyć tego, że ganiają moje mewki po klatce. No dzisiaj rano to gdzie by mewka nie usiadła, to była stamtąd przeganiana, mógł tylko wisieć na ścianie klatki.
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-07-12, 20:05   

Zdecydowałam się jednak na sprzedaż moich przepiórek, obydwu. Lubię wszystkie moje ptaki, ale najlepiej potrafię zadbać o mewki i zeberki... Mogę je wypuścić z klatki i same wrócą. Obecność przepiórek w klatce to stała obecność lepszej karmy (żeby kura się nie wyjałowiła), miejsca na gniazdo i budulca na gniazdo. Zeberki nie mogą przejść obojętnie wobec takich warunków "do lęgów". Ciągle latają ze źdźbłami sianka w dziobkach i próbują je upchać do karmników. No i przede wszystkim, ciągle ganiają mewki, bo rzekomo "przeszkadzają im w lęgach". Dzisiaj od rana zeberki miały dzień pod hasłem: "Na patyczkach siedzimy tylko MY, a mewki mogą sobie powisieć na ścianie klatki". Przewidziałam teoretycznie taką sytuację i dlatego kupiłam SAMCE mewek i zeberek. Myślałam, że to załatwi sprawę, ale cóż... pomyliłam się. Teraz zeberki są zamknięte w małej klateczce i tak zostanie, dopóki nie sprzedam mewek. Zebry będą wypuszczane z klatki, ale nie razem z mewkami.

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=13422
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
wojtii 


Województwo: śląskie
Wiek: 26
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 113
Wysłany: 2011-07-14, 17:17   

Aniu to zostawiasz sobie tylko zeberki a mewki i przepiórki na sprzedarz.
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-07-14, 19:02   

Nie, nie. Zostawiam sobie mewki i zebereki, a przepiórki sprzedaję. Chodzi o specyfikę tych gatunków, tak długo jak na dnie klatki będzie miejsce na gniazdo i budulec na gniazdo, jaja, tak długo mewki i zeberki będą chciały przystępować do lęgów, a wtedy traktują siebie nawzajem jak intruzów. No a tak poza tym, to mewki i zeberki nie śmierdzą, mniej śmiecą i na dodatek mogę je wypuszczać codziennie z klatki, a te biedne przepiórki siedzą cały czas w klatce.
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
piter0223 


Województwo: małopolska
Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-07-18, 13:29   

witam!
od dwoch tygodni hoduje parke przepiorek chinskich. Trzymam je w wolierze ogrodowej 160x180x60. W wolierze trzymam równiez parke nimf. Na dnie są 3 małe drzewka iglaste oraz rosnie trawa. Dla przepiorek jest tam rownierz piasek. mają więc dużo miejsc gdzie ich prywatność nie zostanie zakłócona.
Zauważyłem że samica często jest przy scianie i próbuje sie wydostać na zewnątrz. Czy to normalne? Jaka jest tego przyczyna czy przez to nie bedzie chciała odbyć lęgu? i jeżeli bedzie chciała znieść jajka to jak długi czas powinienem czekać?
Pozdrawiam!
Proszę pisać poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2011-07-18, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13