Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki Chińskie
Autor Wiadomość
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-07-23, 22:34   

U mnie zeberki znowu zaczęły atakować mewki, bo znowu myślą, że mogą mieć lęgi... Dlatego zeberki musiałam przenieść do malutkiej klateczki, są tam już czwarty dzień. Dzisiaj przeniosłam przepiórki do klatki 60x40x60, wiem, że niewielka, ale one są mniej wymagające niż zeberki, a zeberek do tej klatki wpuścić nie mogę, za duży rozstaw prętów. Przepiórki na razie dały sobie spokój z lęgami. Nadal są na sprzedaż... Ale spróbuję znaleźć im dom w miejscowym parku, który jest też rodzajem mini-zoo. Jutro otworzę klateczkę zeberek i dużą klatkę, w której teraz są tylko mewki. Niech cała czwórka polata razem po pokoju, a potem zapewne zeberki same wrócą do dużej klatki mewek. Wszak po zaledwie czterech dniach nie mogły się na tyle przyzwyczaić do tej małej klateczki, by chcieć do niej wracać. Oczywiście uprzątnęłam całe dno dużej klatki, nie zostało nic, co dotyczyłoby przepiórek. Zamiast piasku jest papier, nie ma w klatce ani źdźbła siana, mieszanki jajecznej ani niczego, co kojarzyłoby się z lęgami. Żadnych gniazd, ani budulców na gniazdo. Pozbyłam się nawet zabezpieczenia pod sufitem klatki (cieniutki płat miękkiego styropianu, stosowanego przy montażu paneli podłogowych), które było tam na wypadek, gdyby przepiórki się spłoszyły. Dzisiejszą noc wszystkie 3 gatunki moich ptaków spędzą w osobnych klatkach... Jeśli zeberki nadal będą agresywne to pozostaje mi jeszcze jeden sposób, moja klatka miała w komplecie ściankę dzieląca ją na pół. Uważam podzielenie klatki za ostateczność, bo po co mam zabierać im przestrzeń do latania.
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
strusiamama 



Województwo: pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 452
Skąd: Czersk
Wysłany: 2011-07-28, 15:19   

Moje maluszki mają dziś 3 tygodnie, zaczyna być widać płeć. Szybko rosną.
Samiczka natomiast już wczoraj kolejny raz siadła na jajkach :D
a oto ptaszyny:




Mam też nową parkę: samiczka cynamonowa i samiec cynamonowy szek. Samczyka dorosłego standard przeznaczyłam do sprzedaży.
_________________
Brahmy, maransy, silki, sebrytki, karzełki łapciate, perlice, kaczki piżmowe, bażanty złote, przepiórki japońskie i chińskie, kingi, pawiki :)
 
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-08-13, 15:06   

No a moja kurka miała wczoraj śmiertelny wypadek. Zamówiliśmy drewno do kominka i facet przyjechał z psem. Nasza suczka ma cieczkę, więc musieliśmy ją zamknąć w domu, bo jakiś #$$%^&^% musiał przyjechać z psem. Facet wyładowywał drewno i nic go nie obchodziło co jego bestyjka wyrabia, a on wskoczył na ławkę, tam gdzie stała klatka z przepiórkami i całą ta klatkę zwalił na ziemię. Ta klatka nie ma zaczepów, bo dawno się zniszczyły, a nowych nie można nigdzie dostać, więc się otwarła, samiczka oberwała od ściany klatki. Trup na miejscu. Teraz kogutek jest podłamany, ciągle siedzi w kryjówce i ją nawołuje... Nie sądziłam, że tak to przeżyje, miałam go raczej za "męża tyrana".
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-08-14, 19:24   

O kurcze, szkoda.
Maleństwo nieźle usiało się wystraszyć. ;(
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-08-14, 19:30   

No nic, na razie pomieszka sam, po niedzieli spróbuję go przekazać do takiego niby zoo w moim mieście.
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-08-14, 19:35   

Sprawdź tylko jakie tam są warunki. :)
Moje maluchy mają już do dyspozycji dużą wolierę. Teraz do zimy będą tam mieszkały. A śpiewają !!!!! :D
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-08-14, 21:32   

Przepiórki są mało popularne w Polsce, trochę szkoda, ale z drugiej strony nie każdy może mieć wolierę, a do domu to one się raczej nie nadają. Mój Danny ciągle siedzi osowiały i często burczy i pieje. Nie zauważyłam, żeby jadł od śmierci Molly. Zaczynam się martwić.
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-08-15, 15:43   

Dokup samiczkę. Szkoda, żeby taki śliczny samczyk padł.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
anie_1981 



Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 172
Wysłany: 2011-08-15, 16:43   

Ale ja nie chcę już mieć przepiórek. Chcę znaleźć mu dom (obojgu chciałam, samica nie dożyła), ale chociaż dałam ogłoszenie na dwóch forach i na lokalnej stronie z ogłoszeniami, to nikt się nie zgłosił. Pozostaje tylko zoo, hodowca nie chce go z powrotem, no to co mam zrobić. Jutro spróbuję pojechać do tego zoo, bo oczywiście nie ma nigdzie ich numeru telefonu. Jakby to był taki wielki problem dać do internetu numer telefonu. Teraz muszę pojechać tam dwa razy, raz żeby spytać czy go wezmą i drugi z nim, jeśli go zechcą. Gdy byli razem, to planowaliśmy zostawić je sobie do końca lata, bo w domu to strasznie od nich śmierdzi, a latem można je wystawić na dwór. No ale teraz ze względu na jego stan, trzeba to jakoś przyspieszyć.
_________________
Mój Zwierzyniec: Pies, 2 koty, rybki, chomik, parka przepiórek chińskich, dwa samce zeberki i dwa samce mewki japońskiej.
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-08-15, 16:55   

Moje już całkiem duże maluchy. Ja po prostu uwielbiam ich śpiew. Zimą są w wolierce pokojowej obok sypialni. :diabel::
Aniu, jeśli nie drogo sprzedaż, to wezmę tego samczyka.

201108152981.JPG
Plik ściągnięto 7259 raz(y) 64,9 KB

201108152980.JPG
Plik ściągnięto 7259 raz(y) 62,07 KB

_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Baniak126 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 23
Wysłany: 2011-08-17, 19:23   

Witam,

Mam pytanie obecnie mam samczyka przepiórki chińskiej( miałem parkę, ale samiczka zdechła, chyba nie mogła znieść jaja [jakiś czas temu]) i myślę o dokupieniu samiczki.
I czy ona by ewentualnie zdążyła znieść jaja i wychować młode czy już przegapiłem czas kupienia ?


Z Góry Serdeczne Dzięki

Baniak126
 
 
Hiszpan1806 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-08-17, 20:34   

Baniak126, to zależy jakie masz warunki i jakie im zapewnisz.
_________________
Silki miniaturowe, Kochiny olbrzymy, Brahmy, Araucany miniaturowe, Czubatki polskie miniaturowe, Sebrytki, Gęsi kubańskie, Kaczki staropolskie, Indyki, Przepiórki japońskie, Nimfy, Króliki
 
 
Baniak126 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 23
Wysłany: 2011-08-18, 05:59   

Mogę wpuścić je do woliery razem z cukrówkami (parka) i kanarkami (parka) wymiary woliery to 100dłx100szerx200wys (cm) albo mogę wpuścić je do klatki do klatki po króliku o wym 80dłx40szerx35wys (cm). (15 cm wysokości klatki to plastik reszta to siatka)

Moim zdaniem lepsza będzie ta druga opcja bo z cukrówkami mogłyby się nie dogadać i ta woliera jest za wysoka mogły by się porozbijać, a tego bym nie chciał. Mam jeszcze jeden argument to tej woliery chciałbym wpuścić przepiórki japońskie (1+3)

To są moje możliwości jeśli chodzi o pomieszczenie hodowlane.
Warto dodać, że jeśli będzie to klatka po króliku to myślę że mi rodzice pozwolą trzymać je w moim pokoju :ops:
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2011-08-18, 07:46   

Baniak126, prędzej ci się mogą zabić w tej klatce niz w wolierze ..
bo klatka po pierwsze za niska a o drugie od góry powinna mieć siatke...
ja bym wybrał pierwszą opcje... to lepiej japońskie wpuść do tej klatki bo są mniej płoche(tak mi się wydaje) ...

tylko pamiętaj że będziesz mieć nieprzyjemne zapachy w pokoju od przepiórek ...
_________________
pozdrawiam
 
 
 
Baniak126 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 23
Wysłany: 2011-08-18, 10:40   

No ale w tej klatce jest na górze siatka i nawet ją zabezpiecze żeby się nie porozbijały.
A co do Przepiórek Jap. to prawda są mniej płoche i mam samca, który je mi z ręki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16