Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiór Kalifornijski
Autor Wiadomość
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-04-26, 22:25   
   Nr Tel.: 694 310 917


michal6700, przede wszystkim przepióry są monogamistami i do lęgów łączą się w pary ;) Więc jeżeli Kalifornijskie to 1+1
Dopiero zaczynasz, a już myślisz o 2-3 samicach do samca?? Jeżeli chcesz hodować olśniaki to kup sobie młodą parkę tych ptaków nie rzucaj się na głęboką wodę, bo możesz żałować. Ogólnie kuraki nie są trudne w hodowli trzeba tylko trafić na dobry materiał hodowlany.
Olśniaki też są monogamiczne i na samca przypada jedna samica. Jest to wtedy i bezpieczniejsze i pewniejsze, że jaja są zalężone :P
_________________
www.agarys.pl
 
 
gonzo771 



Województwo: małopolskie
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 12
Wysłany: 2009-04-27, 08:15   

michal6700 napisał/a:
a gdybym chciał zrobić wolierkę tylko dla przepiórów kalifornijskich, to wymiary 4/3/3 wystarczyły by dla 1 samca i 3-4 samic??


Hodowla przepiórów kalifornijskich w zestawieniu inne niż 1:1 to moim zdaniem błąd. Na własne oczy widziałem jak starsza samica nie pozwalała kogutowi kopulować z młodszą. Tak wyszło, że nie miałem koguta dla jednej samiczki i dopuściłem ją do innej pary. Ani jedno jajo przez nią zniesione nie było zapłodnione, podczas gdy druga samiczka znosiła zalężone jaja. W tym roku ten sam kogut został z tą młodszą samiczką i jaja są o.k.
 
 
michal6700 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-04-27, 18:07   

wanted- tak wysoka woliera, bo będę tam miał z 2-3 gatunki bambusów, a wybrałem najmniejsze gatunki jakie się dało i rosną do 3-5m...
Co do olśniaków, nie ma sprawy, 1:1 może być, zawsze lepiej się spytać, niż później patrzyć jak ptaki cierpią, myślę że mnie rozumiecie :)
A mogą być jakieś mniejsze 2 wolierki dla parki Przepiórów Kalifornijskich, i Chińskich (osobne) np : 2,5-3/1-1,5/1,50-2m??
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-27, 20:06   

michal6700 napisał/a:
A mogą być jakieś mniejsze 2 wolierki dla parki Przepiórów Kalifornijskich, i Chińskich (osobne) np : 2,5-3/1-1,5/1,50-2m??

Pewnie, tylko ptaki te będą i tak mało widoczne w nich. Małe rozmiary mają, ale jak fajnie porobisz wszystko to będzie bajer.

Cytat:
Hodowla przepiórów kalifornijskich w zestawieniu inne niż 1:1 to moim zdaniem błąd.

Nie każdy człowiek taki sam i nie każdy ptak.
Ja miałem w połączeniu 1 : 1 , a po kolejnym roku 1 : 3 i było ok.
To zależy od warunków hodowlanych i samych ptaków.
Nie mniej jednak od parki najlepiej zacząć lub od młodych osobników.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
michal6700 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-04-27, 21:45   

wanted, czyli lepiej większa czy mniejsza woliera ( żeby były lepiej widoczne)...
Oczywiście że będę się starał o warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych...
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-04-27, 22:35   
   Nr Tel.: 694 310 917


wanted napisał/a:

Ja miałem w połączeniu 1 : 1 , a po kolejnym roku 1 : 3 i było ok.


To może pochwalisz się ile Ci się w tych zestawieniach udało odchować młodych?
_________________
www.agarys.pl
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-28, 20:39   

nyszka, w jednym jak i drugim sporo. Był nawet wtedy czas że rozdawałem za darmo młode samczyki. Byłem już wtedy na .... forum.
Przepióry miałem jedne nabyte od adama, inne zaś od p.Hernika i te od adama najlepiej mi niosły.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-04-28, 22:13   
   Nr Tel.: 694 310 917


Szkoda tylko, ,ze nigdzie nie jest to udokumentowane np. na real foto, a przecież słyniesz z tego, że swoje "sukcesy" upubliczniasz :P
Napisać to można wiele, gorzej z przedstawieniem dowodów :diabel::
Mniejsza z tym.
Tak nawiasem to zapewne chodzi Ci o Adama i on na wszystkich forach pisze się z dużej litery 8-)

A aby mój post nie był mało użyteczny wklejam kilka fotek moich kaliforni :d
Fotki zeszłoroczne


i tegoroczne

_________________
www.agarys.pl
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-29, 06:28   

nyszka napisał/a:
słyniesz z tego, że swoje "sukcesy" upubliczniasz


I tu się mylisz. Staram się robić fotki ostatnim czasu kiedy to mam własny aparat. Kilka lat wstecz niestety nie miałem cyfrówki i żałuję bo bym porobił wiele fotek rożnym gatunkom ptaków jakie hodowałem.
Obecnie przybliżam wygląd ptaków i staram się zawsze coś ciekawego sfotografować, gdyż nie o każdym gatunku w naszym pięknym kraju sporo znajdziesz.

zamieszczam fotki zrobione przez kolegę P.Króla ponad 3 lata temu.
Maluchy też gdzieś mam sfotografowane i postaram się odszukać foty i wstawić.



Przy okazji też, nie słynę niestety z tego ze teraz robię fotki. Jeśli tak sama myślisz to ok - niech ci będzie. Zauważ też ża i kariok1 robi i wstawia foty jak i kilku innych. No ale najlepiej jest stać obok i patrzeć :sciana:

przepióry kalifornijskie.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 714 raz(y) 69,58 KB

przepiór kalif.samiec.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 658 raz(y) 50,15 KB

_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-04-29, 06:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
michal6700 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-04-29, 12:00   

nyszka piękne kalifornie :)
Zdecydowałem na 1-2 woliery 3-1,5-2m dla parki lub ewetualnie 1:2
Znacie jakiś tani sklep z siatkami na woliery?? Bo nie chcę dawać 4,50-6zł za 1m2...
A potrzeba mi dużo siatki...
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-04-29, 13:19   
   Nr Tel.: 694 310 917


wanted, Ty nic nie rozumiesz :diabel:: albo nie chcesz zrozumieć :P

michal6700, tutaj masz coś o siatkach na woliery >> http://www.forum.woliera....=siatki++wolier <<
Ja mam siatki o oczku 25/25mm. ocynk powlekany, ale już teraz wiem, że za kilka lat będę ja musiała wymieniać. Takie są dostępne w OBI i Castoramie. Cena to 50-60zł za 10metrów/szerokość 1m.
_________________
www.agarys.pl
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-29, 23:27   

nyszka, doskonale rozumię.
Piszesz, że napisać można wszystko i ok - zgadzam się z tobą.
Ja napisałem o tym co było u mnie i nie chcesz wierzyć a w jakieś wyszukane opisy w sieci wielu ludzi wierz (inne, nie mówię tu o swoich) i uznaje za cudo, wiedzę, za wskazówki a sama wiesz ile czasem tam bywa bzdur.
Tak więc każdy z nas ma swoje zdanie.
Ja wiem co było u mnie i też polecam to w dużej wolierze i odpowiednio wystrojonej.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-04-30, 09:10   
   Nr Tel.: 694 310 917


wanted napisał/a:

Ja napisałem o tym co było u mnie i nie chcesz wierzyć a w jakieś wyszukane opisy w sieci wielu ludzi wierz (inne, nie mówię tu o swoich) i uznaje za cudo, wiedzę, za wskazówki a sama wiesz ile czasem tam bywa bzdur.


Ja mam to szczęście, że mam bardzo dobre kontakty z ludźmi, którzy znają się na rzeczy i wcale nie muszę wierzyć w to co wypisują w internecie. O takie znajomości trzeba dbać.

wanted napisał/a:

Ja wiem co było u mnie i też polecam to w dużej wolierze i odpowiednio wystrojonej.

Woliera dla kaliforni wcale nie musi być duża i tak samo nie musi być zakrzaczona. Czym większa woliera tym ptaki są bardziej dzikie i płochliwe. To ja wypróbowałam, najpierw ptaki były w dużej 5/3/2m wolierze, teraz sa w 1,5/1,5m. Wcale nie muszą mieć więcej miejsc do schowania. Moje obecnie mają tylko pień pod którym mają gniazdo. Właśnie jak są zestawy 1:3 to wtedy jest więcej agresji i samice muszą się chować przez sobą na wzajem i wtedy się leją. Takie zachowanie ma miejsce w okresie lęgowym, poza nim przepióry można trzymać stadnie. Wyżej podobne zachowanie opisał gonzo771 gdy próbował trzymać dwie samice z jednym samcem.

Na samym początku mojej przygody z przepiórami Adam mnie opieprzył za co do teraz mu dziękuję. Właśnie też sugerowałam się radami osób , które o wszystkich ptakach wszystko wiedziały i dlatego też Adam coraz to mniej pisze.
Znając swoje początki wiem, że młodemu nie sugeruje się aby trzymał ptaki w zestawach tylko parami. Najpierw niech się nauczy i poobserwuje, a na eksperymenty będzie miał jeszcze czas.
_________________
www.agarys.pl
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-05-01, 07:53   

nyszka napisał/a:
podobne zachowanie opisał gonzo771 gdy próbował trzymać dwie samice z jednym samcem.

I mogę się tutaj zgodzić z tym gdyż najgorsze wszędzie bywa połączenie np. 2 parek jakiś ptaków razem czy 2 samic z samcem.
W nierozłączkach wskazane są minimum w wolierze 3 pary, w przepiórach też gdybym miał dalej je trzymać w ten sposób to co najmniej 3-4 samice.
Z reguły dominująca para czy samica będzie prześladować resztę i jeśli tej "reszty" jest mało to moga ptaki się wzajemnie pozabijać, pokaleczyć, ganiać, prześladować itp.

Nie twierdzę ze taki styl utrzymania ptaków jest najodpowiedniejszy ale wiem że bywa możliwy. Każdy ma swoje zdanie i każdy hodowaca najlepiej wie jak trzymać swoje ptaki - te czy inne.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
michal6700 


Województwo: Śląskie
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-05-20, 12:22   

witam
Czy taka siatka będzie się nadawać dla przepiórów kalifornijskich, bażantów złocistych??
http://www.allegro.pl/ite...a_20x20_mm.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14