Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygody z dzikimi ptakami.
Autor Wiadomość
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-11-29, 20:11   

moje mieszkały nad garażem, na strychu gdzie trzymamy słomę. Ale nigdy im zbytnio się nie przyglądałam bo wyfruwały kiedy było już ciemno a rano nie wiem kiedy wracały. Teraz już się wyprowadziły bo bierzemy słomę dla koni. U nas jest sporo różnych ptaszków, ale ja się na nich dokładnie nie znam, najwięcej przylatyje do ogrodu na jabłka.
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-11-29, 21:27   

A w mojej miejscowości jest nawet rezerwat dla sów tylko tam jeszcze żadnej nie widziałem.
Przeważnie jak się pojawiają to są to płomykówki, albo puszczyki.
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-11-30, 11:49   

Brdzo lubię sowy! A płomykówki szczególnie! Mają tak przyjemny wyraz "twarzy" :D
Jak macie problem z oznaczeniam jakiegoś ptaszka to z chęcią pomogę. Czasami opis czy rysunek wystarczą. Najlepiej oczywiście mieć zdjęcie ;)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-02, 18:40   

Jak wcześniej obiecywałem poniżej zamieszczam kilka zdjęć z mojej wyprawy do Parku Sołackiego.

Park Sołacki 087.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 547 raz(y) 36,2 KB

Park Sołacki 117.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 575 raz(y) 21,85 KB

Park Sołacki 022.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 520 raz(y) 41,5 KB

Park Sołacki 008.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 519 raz(y) 28,21 KB

Park Sołacki 076.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 538 raz(y) 34,92 KB

Park Sołacki 013.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1447 raz(y) 32,32 KB

 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-12-02, 22:38   

117 i 013 moje faworyty! :) Dzięki za zdjęcia!
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-12-04, 18:23   

Łoł to "Park Sołacki 013.jpg" ma coś w sobie.... takie niby mroczne a niby... Świetne ;-)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-04, 20:17   

Kamil to zdjęcie było zrobione przy dość dużej mgle, przy krystalicznie czystej wodzie (o dziwnym nie naturalnym zapachu), dlatego te drzewa się tak ładnie odbijają się, a po za tym łabędź się odwdzięczył za to, że dałem mu swoje śniadanie. Mam jeszcze kilka ciekawych, ale na razie ich ujawniał nie będę, ale za to znaczna ich większość jest w albumie w mojej galerii.
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-12-04, 21:03   

Piękne zdjęcia mateusz. Brawo!
Maja
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-12, 20:18   

Dzisiaj zorganizowałem ponowną wyprawę do Parku Sołaciego, a oto efekty:

Ps.Nie sądziłem, że łabędzie są takie wysokie.

IMG_2024.jpg
Troche żółte
Pobierz Plik ściągnięto 531 raz(y) 37,84 KB

IMG_2012.jpg
Ja tu żądze
Pobierz Plik ściągnięto 1422 raz(y) 52,61 KB

IMG_2004.jpg
Dajcie wody
Pobierz Plik ściągnięto 531 raz(y) 80,35 KB

IMG_1999.jpg
Łabędzie
Pobierz Plik ściągnięto 515 raz(y) 74,3 KB

IMG_1997.jpg
Łabędzie
Pobierz Plik ściągnięto 681 raz(y) 77,32 KB

IMG_1995.jpg
Łabędzie
Pobierz Plik ściągnięto 651 raz(y) 81,56 KB

 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-01-13, 20:37   

Dzisiaj się zachowałem jak św. Tomasz – niedowiarek, ludzie mi od dwóch dni mówili, że na stawie wiejskim pływa taka dziwna kaczka. Dzisiaj, po co sobotnich obowiązkach pojechałem to dziwo zobaczyć, z myślą, że robią mnie sąsiedzi w jajo. Jak się jednak okazało mówili prawdę, wraz z kilkunastoma normalnie ubarwionymi krzyżówkami pływał albinotyczny biały kaczorek. Próbowałem go podejść tak, aby zdjęcie wyszło ciekawe, ale nagle pies sąsiada poszukał dziurę w połcie i z radością podbiegł do mnie robiąc taki hałas i zamieszanie, że kaczki uciekły. Udało mi się tylko zrobić jedno nie za dobre zdjęcie, ale mam nadzieje, że jeszcze będę miał okazje go z fotografować.

IMG_2440.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 536 raz(y) 17,51 KB

 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-01-14, 11:08   

Ooo brawo! :) Warto przeglądać kaczki w prakach bo można spotkać naprawdę ciekawe gatunki. W zeszłym roku widziałam bielaczka, czernicę i gęś zbożową. A w tym roku byłam ze znajomym w parku i widziałam krakwę :)

Zobaczcie jakie piękne zdjęcia zrobił kolega tej kaczuszce!
http://www.mateuszmatysia...y,25,0,286.html
http://www.mateuszmatysia...y,25,0,284.html
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-16, 12:39   

Przepiękne zdjęcia , mogłąbym się gapić godzinami :serduszka:

Jako mieszczuch z urodzeia i wychowania, od zawsze tęskniący za ciszą i swobodą, ciągle cieszę się zamianą betonowej pustynii na lasy, łąki i możliwość ciągłej obserwacji ich mieszkańców :)
Młoda dzierzba ucząca się latać i spadająca na łeb na szyję z płotu w krzak bzu, bociany białe i czarne spacerujące dostojnie pod moim oknem, czapla siwa kradnąca ryby ze stawu sąsiada, wilgi przesiadujące w moich robiniowych zaroślach, czy dudki nawołujące się w moim ogrodzie.... to jak magia każdego dnia :)

Pamiętam pewne zdarzenie, które do tej pory powduje u mnie uśmiech od ucha do ucha :D

Nie mieszkałam wtedy jeszcze tutaj, a przyjeżdżałam jedynie na wakacje. Pewnego bardzo wczesnego lipcowego ranka, kiedy ledwie świtało ( ok 4 rano ) obudził mnie jakiś potworny hałas po oknem :| Na mój zaćmiony słuch i umysłbrzmiało to jak jękliwe, szorskie zawodzenie i było baaaaardzo głośne :|
Z trudem rozklejając jedno oko , po dwóch godzinach snu ( drugie odmówiło posłuszeństwa) doczołgałam się do okna i pomstując na czym świat stoi na upiornych ( a Bogu ducha winnych ) sąsiadów wciągnęłąm się na parapet . Oto jaki widok ukazał się mym kaprawym ślepiom... Naprzeciwko okna, w odległości ok 6 m. stał sobie, z bardzo zadowoloną z siebie miną i wyraźną ( ! ) złośliwą satysfakcją na twarzy ..... okazały żuraw :| Absolutnie ic nie mam do tych pięknych ptaków, wręcz przeciwnie ! Bardzo lubię je oglądać przez lornetkę i słuchać ich głosu ... z daleka :>

Mój przyjaciel żuraw podarł dziób jeszcze przez jakiś czas,co skutecznie uniemżliwiło mi powrót w objęcia Morfeusza...

Doczkeałam do piątej i ruszyłam do odległego o dwa kilometry sklepu. Weszłam, grzecznie się przywitałam i spytałam pani , czy ma w asortymencie armaty ....

Niestety nie miała :oczy: Kupiłam podstawowe produkty śniadaniowe i rześkim krokiem, mocno przypominającym pełzanie ameby, ruszyłam przez las w drogę powrotną do domu i ... żurawi :cfaniak:
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-02-23, 19:47   

Dzisiaj rano, wpadł jak błyskawica do pokoju mój ojciec. Z nutka adrenaliny powiedział mi że woliere od bażantów wiat rozerwał. W co nie chciałem uwierzyć, bo solidnie ją zrobiłem, ale ojciec mi na to, że bażanty chodzą po podwórku. Nic nie odpowiadając, wiozłem szybko pościeliłem łóżeczko, chwyciłem z biurka moja głupawe i biegiem do kuchni, której okno wychodzi na podwórze. Faktycznie na podwórzu chodziło kilka kogutów, ale za dużo jak na moja hodowle. Mam tylko 3 a i moje maja jeszcze noski, których tamtym brakowało. Wiatr wcale nie rozerwał woliery, tylko idzie wiosna, i dzikie koguty przyszły do moich bażantów. Dziwne, bo mieszkam w środku wsi, co może poświadczyć Luśka. A na dowód zdajecie jednego koguta (kiepskiej jakości bo robione przez szybę i z sporej odległości.)

Ostatnio zmieniony przez majawn 2008-02-23, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2008-02-23, 20:01   

Ale fajnie! i Jak poetycko opisane :)
Maja
_________________
Shepherds Green
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-23, 20:23   

Wow! Niesamowite :d No to miałeś przygodę :d Dzikusek przykleciał w odwiedziny do pobratymców w pace :diabel::

Niniejszym uroczyście oświadczam i poświadczam ;) , ze Mateusz mieszka w środku wsi :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16