Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygody z dzikimi ptakami.
Autor Wiadomość
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-08-01, 18:13   

Jak widać sposób nie był zły skoro przeżył i odleciał ;)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2006-08-06, 11:23   

Ja niedlugo porobie Fotki Swoich Golebi i Jastrzebi jakie u Mnie lataja moze Bocianow obok Mnie jest Gzniazdo maja az 3 Mlode. Bo mam czym juz robic zdjecia :mrgreen:
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
  Wysłany: 2006-08-20, 14:53   

Dzisiaj rano wybralem się z moim opiekunem na polowanie zbiorowe na kaczki, połączone ze szkoleniem. Jak dotarliśmy na miejsce wszyscy już na nas czekali, obstawiliśmy pierwszy dołek - nic ani jednej kaczuchy, drugi dołek tak jek w poprzednim świecilo pustką natomiast jak pojechaliśmy na następny miedzy Pyszczynem a Pyszczynkiem normalnie szok kaczek chyba z tysięc albo i wiecej. podeszliśmy bliżej drzegu i stanąłem jak wryty na widok kilkudziesięciu stad kaczek przeróżnych gatunków: cyrznek, cyraneczek, głowienek, czernic i oczywiście krzyżówek i na dodatek tego w powietrze wzbiły się czaple siwe około 5 sztuk, ależ było moje zdziwienie jak za nimi poderwała się do lotu para czapli śnieżnych. normalnie nie wiedziałem że te ptaki są tak piękne i że zapuszczają się w nasze rejony- w tym momencie żałowałem że nie zabrałem aparatu. Kiedy czaple się oddaliły padły pierwsze strzały i na ziemie spadły 3 krzyżówki i jedna cyranka. Na tym zakończyliśmy łowy i pojechaliśmy na wspólny obiad podczas którego głównym tematem były właśnie te dwie przepiękne czaple śnieżne. Stwierdzam osobiście że dla takich momentów warto żyć.
Pozdrawiam czubatkolub z pod Gniezna.
Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-08-21, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-08-20, 15:38   

No tak, już po 15 sierpnia...

mateusz20 napisał/a:
para czapli śnieżnych


Gwoli ścisłości, poprawna nazwa to czapla biała Egretta alba. Piękne ptaki.
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-08-20, 19:21   

To są informacje na temat czapli białej pochodzące z "WIKIPEDIA - wolna encyklopedja"
Czapla biała (Egretta alba L., 1758; syn. Casmerodius albus, Ardea alba) - duży ptak brodzący z rodziny czaplowatych, zamieszkujący w zależności od podgatunku:

Egretta alba alba - pas od środkowej Europy i Bałkanów po środkową Azję. Zimuje w północnej i środkowej Afryce oraz środkowych Chinach i na Półwyspie Koreańskim. Do Polski regularnie i licznie zalatuje, a od niedawna nielicznie również się gnieździ. Wcześniej północny zasięg gniazdowania przebiegał przez Czechy i Słowację, obecnie następuje ekspansja tego gatunku na północ. Pierwszy przypadek gniazdowania w Polsce odkryto w 1997 r. nad Biebrzą, obecnie znane są również lęgowiska m.in. na zbiorniku Jeziorsko i w ujściu Warty w Słońsku.
Egretta alba egretta - Ameryka poza Kanadą, Alaską i Patagonią.
Egretta alba modesta - Indie, Japonia, południe Półwyspu Koreańskiego, Indonezja i Australia.
Egretta alba melanorhynchos - subsaharyjska Afryka i Madagaskar.
Cechy gatunku
Największa biała czapla w Europie, wielkością dorównuje czapli siwej. Upierzenie całe białe, w kątach dzioba żółty nieopierzony fragment skóry. W szacie godowej dziób czarny, a nogi żółte; z barków wyrastają wydłużone pióra. W szacie spoczynkowej dziób żółty, a nogi ciemne, żółtozielone.
Wymiary średnie
dł. ciała ok. 90-100 cm
rozpiętość skrzydeł ok. 140-160 cm
waga ok. 700-1600 g
Biotop
Duże obszary trzcin, delty rzek, zalewy, zarośla mangrowe.
Gniazdo
W trzcinach, rzadziej na drzewie.
Jaja
W ciągu roku wyprowadza jeden lęg, składając w różnych porach (zależnie od regionu) 2 do 7 bladoniebieskich jaj.
Wysiadywanie
Jaja wysiadywane są przez okres 25 - 28 dni przez obydwoje rodziców. Pisklęta opuszczają gniazdo po ok. 6 tygodniach.
Pożywienie
Zwierzęta wodne, głównie drobne, szczególnie owady.
Ochrona
Gatunek chroniony.
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2006-08-20, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-20, 21:07   

Mi się wydaje że powinno być to przeniesione i umieszczone osobno jako opis tego gatunku.
A apropo polowania, szkoda mi tej cyranki.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-08-20, 21:16   

A krzyżówek Wanted to ci nie szkoda bo mi szkoda wszystkich dziś zastrzelonych kaczek ale cieszmy się że tylko padło tych kilka, cieszmy się że moi koledzy maja rozum i serce i nie urządzili tam prawdziwej rzezi niewiniątek. :-?
Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-08-21, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-21, 07:47   

Na ogól to szkoda mi każdego ptaka, tu podałem cyrankę gdyż nie jest ich aż tak sporo jak krzyżówek. Rozumiem też i myśliwych że strzelają do ptactwa,zwierzyny-to takie samo ich zainteresowanie jak nasze,tylko na czym innym polega.Powinni jednak strzelać do ogólnie pospolitych gatunków co jest ich pełno wszędzie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-11-28, 20:39   

Dzisiaj tak jak sobie planowałem w zeszłym tygodniu wybrałem się do Parku Sołackiego nieopodal mojej uczelni. Miałem akurat 3 godzinne okienko. Poprosiłem kumpla, aby mi towarzyszył nie po to, że miałem pietra iść tam sam tylko po to, aby robił za wabiarza i rzucał ptakom chleb. Efekt musiał być murowany, ponieważ tramwaj, którym jadę codziennie na uczelnie mija ten właśnie park, i co dzień widuje przez okno naprawdę duże ilości ptactwa wodnego. Nie myliłem się było ok. 20 łabędzi niemych, 130 krzyżówek, kilka łysek, gołębie, kruki, siwowrony i ogromna ilość mew, których nie sposób policzyć. Na robiłem sporo zdjęć, aż się baterie w aparacie rozładowały. Aura była wspaniała delikatna mgła spowijała jeziorko i kolebiące się na nim ptaki. Spotkaliśmy też kilku sympatycznych fotografów, którzy specjalnie, przejechali zakorkowany Poznań po to, aby zrobić, kilka zdjęć. Ciekawość wszystkich przechodniów zwracała się na nas, podchodzili pytali jak my tego dokonaliśmy, że nieśmiałe do tej pory kaczki podpłynęły tak blisko – odpowiedz była prosta kromka chleba. Wszyscy ptasiarze próbowali uchwycić ciekawskie zachowanie łabędzi oraz spryt jednej z mew, która łapała wszystkie kawałki chleba w locie, nie dopuszczając do nich swoich krewniaczek.
Tak mi się to spodobało, że w przyszły wtorek też idę do tego parku, ale z lepsza baza pokarmowa, dla moich statystów.

PS. Z chęcią zamieszczę zdjęcia, ale najpierw musze je wydobyc z aparatu (mam z nim małe kłopoty techniczne)
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-11-28, 21:17   

No to mateusz20, na co czekasz zarzuć tu parę swoich fotek, najchętniej bym zobaczył kruka... ;-)
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-11-28, 22:08   

Kruka akurat nie uwieczniłem na foto, bo były nieufne i nie dały się podejść. Za to skupiłem się na ptakach wodnych. A zdjęcia wstawię jak aparat będę miał sprawny, to może nawet potrwać do 2 tygodni, zanim wróci z serwisu.
Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-12-02, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-11-29, 11:30   

A mogą być dwa kruki? ;)

Kruki.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 528 raz(y) 34,33 KB

_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2006-11-29, 15:04   
   Nr Tel.: 503362871


Jak byłem w wieku około 7 lat przytrafiła mi się przygoda z sową. Gdy mój tata wracał o zmierzchu samochodem zauważył coś siedzącego na drodze . Zatrzymał się i patrzy sowa nie mogła zbytnio latać to też zabrałją do domu. Na drugi dzień pojechaliśmy do weterynarza i okazało się że ma okaleczone skrzydło. Po wizyćie u weterynarza zabraliśmy ją do domu. Opiekowaliśmy się nią przez jakiś miesiąc odwiedzając weterynarza jeszcze 3 razy. Po około miesiącu wypuściliśmy ją w tym samym miejscu co ją znalazł tata.
Ostatnio zmieniony przez Pawi Król 2006-11-29, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-11-29, 16:18   

u mnie z sową była inna przygoda, poprostu dwie mieszkały na strychu, ale już się wyprowadziły. Fajnie było wieczorem kiedy wyfruwały na łowy jak przelatywały obok głowy...
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-11-29, 18:59   

A o jakich gatunkach sów mówicie? :) Ja piętro wyżej mam tylko sąsiadów ;)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18