Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęgi indykow i perliczek ?
Autor Wiadomość
Dariusz1970 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 78
Wysłany: 2010-05-11, 17:48   

mnie zostały 2 indyczęta 9 szt indyczka zadusiła
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2010-05-12, 19:39   

wylęgło mi się 16 indyczek ale dwa matka zadusiła , i zostało 14 . Jedno jajko zaziębiła . Indyczki drugiej indyki lęgną się w sobotę .
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
nicto 
kury, ptaki wodne


Województwo: śląskie
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 66
Wysłany: 2010-05-12, 20:22   

a u mnie wszystko do kitu! Właśnie wróciłam z kurnika, indyczka rozwaliła całe gniazdo. nie będzie nic młodych. :(
 
 
sara 


Województwo: wielkopolska
Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-05-16, 15:35   Małe indyczki

Witam dzisiaj wylęgły się indyczki 9 sztuk na 12 jajek :D .
Cieszę się tym bardziej że jedna kwoka 20 dniach sobie poszła ,całe szczęście ze miałam inna i ta dosiedziała . Rano poszłam zobaczyć ,dzisiaj był termin klucia , a tu coś piszczy były małe :D :D . Sa to moje pierwsze indyki , wiem ze są wrażliwe jak postępować aby było jak najmniej strat. Dzisiaj wodę
Jutro dostana jajko , paszę od kurcząt 1.Co można im jeszcze podać słyszałam że podaje się pieprz po 1 ziarnku ale kiedy :?: sara :d
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2010-05-16, 16:25   

a mi razem wyległo się 24 indyczki z 31 jaj .
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2010-05-16, 20:56   Re: Małe indyczki

sara napisał/a:
Witam dzisiaj wylęgły się indyczki 9 sztuk na 12 jajek :D .
Cieszę się tym bardziej że jedna kwoka 20 dniach sobie poszła ,całe szczęście ze miałam inna i ta dosiedziała . Rano poszłam zobaczyć ,dzisiaj był termin klucia , a tu coś piszczy były małe :D :D . Sa to moje pierwsze indyki , wiem ze są wrażliwe jak postępować aby było jak najmniej strat. Dzisiaj wodę
Jutro dostana jajko , paszę od kurcząt 1.Co można im jeszcze podać słyszałam że podaje się pieprz po 1 ziarnku ale kiedy :?: sara :d

Żarcie i picie podaj dopiero na następny dzień. na razie niech się osuszą i wygrzeją i przyzwyczają do mamy:) Jajko posiekane oczywiście i biały ser. Ziaren pieprzu nie podaję nigdy na siłę, lecz mieszam z karmą, który zechce - zje, a zjadają:) Ja od pierwszego karmienia podawałem jajo ze szczypiorem, pokrzywą i świeżo zrobioną śrutą pszenną. Wszystko drobniutko posiekane. Już mają 8 i 12 dni i jak na razie wszystko ok, odpukać:) A paszy żadnej nie daję, bo nie ufam...
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
 
 
sara 


Województwo: wielkopolska
Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-05-16, 21:24   

Dzięki za rady ,troszkę raźniej na duszy jak ktoś podobnie karmi. Ja dzisiaj tym co już były silne dałam tylko wody do picia , a właściwie to tylko dzióbek umoczyły , jutro dostana jajko i tak jak piszesz całą resztę ; Powiedziawszy prawdę to z tym pieprzem jak po raz pierwszy przeczytałam to myślałam że to żart , ale kilka osób to potwierdziło , czyli wszystko oky.
Jeszcze jedno czego sie dowiedziałam to ze łapki smaruje się denaturatem :?: znalazłam stare wydanie Poradnika Gospodarskiego z 1960r i tam na temat indyków pisze podobnie , tylko jest serek jajeczny z cebulką i inną zielenina(krwawnik ,pokrzywa, cykoria, mniszek).
Druga sprawa czy jak są pod kwoką to muszę jeszcze lampą dogrzewać :> pomieszczenie bo nie jest za ciepło a niby maj :> :> sara
 
 
kurator 


Województwo: śląskie
Wiek: 33
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 14
Wysłany: 2010-05-16, 23:09   

no ja mam od dzisiaj szczęsliwie 17 indyków całkiem nieźle patrzac na to ze indyczka zeszła z gniazda pomyliła chyba drogę wskoczyła do świni i tam zakończyła życie swoje mama naszczęscie zawiozła szybko zimne już jajka do znajomej i ta mi je dała pod swoją indyczkę. byle by sie tylko dobrze chowały to będzie dobrze w zeszłym roku małem tylko jednego zwyczajnego ojca tych małych a blojlery co dokupiłem to niestety wieku dorosłego nie dotrwały.
 
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2010-05-17, 01:24   

sara napisał/a:
(...) Druga sprawa czy jak są pod kwoką to muszę jeszcze lampą dogrzewać :> pomieszczenie bo nie jest za ciepło a niby maj :> :> sara

Jak pod kwoką to nie musisz dogrzewać, nic im się nie stanie. No chyba, że wysiedziała 20 jaj a teraz się pod nią nie mieszczą ;)
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
 
 
sara 


Województwo: wielkopolska
Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-05-17, 21:57   

Jednak musiałam przynieść kwokę z małymi do kotłowni , bo miały za zimno :( pomimo że maj,. teraz są w super humorkach :D zaczynają wcinać , a najlepiej idzie drobniutko pokrojony szczypior i krwawnik. Kwokę też muszę pochwalić bo jest super.Sara
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-06-17, 21:29   

Witam. Ja posiadam 31młodych perlic ktore chodzą wraz z 3 kwokami i czekam na kolejne 26małych perliczek ktore mają sie kluć w najbliższym czasie wiec zapowiada sie spora gromadka ale czesc sprzedam pozna jesienią i zimą wiec jesli ktos bedzie chcial kupic to ZAPRASZAM !
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2010-06-18, 11:57   

U mnie ponad 80 perliczek już dorasta, prawie 100 jajek w inkubatorze i trochę pod kurami.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-07-25, 14:37   

Moje indyki . Maja prawie 3 miesiące . Z 14 jajek wykluło sie w inkubatorze 11 piskląt . 3 nie mogły ustać na łapkach . Po kilku dniach musiałam je zabic , bo nie były w stanie wstać . 8 malców chowa sie dobrze



Uploaded with ImageShack.us



A to moje perliczęta . Też z inkubatora , ale z jajek od moich perliczek . Było ich ponad 30 , ale znajomi i sąsiedzi wysępili sporą gromadkę :d




Uploaded with ImageShack.us
 
 
jerzy030349 



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 75
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-01-26, 17:21   

Prawdopodobnie masz gładką płyte lęgową w inkubatorze. Indyki po wykluciu są bardzo ruchliwe, a na gładkiej płycie nie magą przyczepić się do podłoża i w ten sposób uszkadzają staw biodrowy.
_________________
Z bakteriami wielka bieda, bez bakterii żyć się nie da. Pozdrawiam Jerzy Lewandowski
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-01-27, 07:07   

jerzy030349 napisał/a:
Prawdopodobnie masz gładką płyte lęgową w inkubatorze. Indyki po wykluciu są bardzo ruchliwe, a na gładkiej płycie nie magą przyczepić się do podłoża i w ten sposób uszkadzają staw biodrowy.

Nie jest gładka . Jest tam siatka . W odchowalniku tez jest siatka . Wiem , że długonogie piskleta mają problemy ze wstawaniem .
I tak wszystkie te indyki zdechły mi jak miały pół roku i więcej . Ostatni zdechł miesiąc temu . Teraz mam inne . :( :(
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12