Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzieże włamania do wolier
Autor Wiadomość
MICHAŁ12 
Młody chodowca


Województwo: Śląskie
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: 2010-04-01, 20:23   Kradzieże włamania do wolier

Witam

Mam do was pytanie czy wam się kiedyś przydarzyło tak , że ktoś próbował się włamań do wolier , kurników i ukraść cenne ptaszki ?? Jakie macie zabezpieczenia ?

Mój przypadek był taki dwa lata temu mnie okradziono.Ukradziono 3 pary feniksów złotych . Parę bażantów srebrnych i papugi 4 nimfy i 7 falistych :| ukradli by więcej lecz nie zdążyli bo psy postawili cały dom na nogi. Rano w wolierach była tylko kupa pierza. Policja rozłożyła ręce i powiedziała że nic się nie da zrobić. Od tej pory mam przy wszystkich wolierach kłódki i lampy na czujkę . Więc te lampy oświetlają mi wejścia jak i całe woliery. Dodatkowo 2 psy zamknięte w kojcu tuż przy kurniku i taki mały latający pies po całym podwórku.

Pozdrawiam MICHAŁ12 ;)


PS. Jeżeli temat zamieściłem w złym dziale proszę admina o przeniesienie.
_________________
MICHAŁ12

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Hodowców
Ostatnio zmieniony przez MICHAŁ12 2010-04-01, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2010-04-02, 08:43   

Jak widać solidnie zabezpieczyłeś. Ja mam także czujki -lamy , jednak moim zdaniem nie spełniają moich oczekiwań, bo zapalają się na ruch psa, czy kotów które ściągają do wolier za myszami. Częste zapalanie usypia czujność właściciela.
_________________
sajga
 
 
MICHAŁ12 
Młody chodowca


Województwo: Śląskie
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: 2010-04-02, 11:33   

Też racja ale ja już teraz jak pies zaszczeka czy lampa się zaświeci to zaraz patrzę przez okno.sajga, A ty miałeś taki przypadek włamania ??


Pozdrawiam MICHAŁ12
_________________
MICHAŁ12

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Hodowców
 
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2010-04-02, 16:58   

Odpukać , ale jeszcze nie. Natomiast odwiedziła moją hodowlę i to z dobrym skutkiem kuna. Była tak beszczelna że zachodziła już o szarówce. Musiała mieć do wykarmienia sporą gromadkę młodych.
_________________
sajga
 
 
MICHAŁ12 
Młody chodowca


Województwo: Śląskie
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: 2010-04-02, 19:31   

Kuna to okropieństwo jedyne zabezpieczenie to wczesne zamykanie kurek i dobra uszczelnienie wolier i kurników.


Pozdrawiam MICHAŁ12
_________________
MICHAŁ12

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Hodowców
 
 
 
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 569
Wysłany: 2010-04-04, 20:05   
   Nr Tel.: 660803277


Przed czworonożnymi złodziejami zabezpiecza mnie pastuch elektryczny, na razie działa. Od dwóch lat , odkąd podłączyłem prąd, nie miałem odwiedzin czworonożnych drapieżników. Przed złodziejami najlepiej zabezpiecza mnie... brak zabezpieczeń. Nie mam żadnych zamków, kłódek, alarmów, kompletnie nic. Sąsiadom, którzy czasami zaglądają w moje obejście tłumaczę, że nie mam nic tak wartościowego, co dało by się ukraść, dlatego nic nie zamykam.Gdy któremuś z nich spodoba się jakiś ptak o niewielkiej wartości, po prostu mu go daję darmo. Gdy chcieli by jakiegoś naprawdę wartościowego, to nie wymieniam ceny, bo ta była by zbyt wysoka jak na nasze lokalne warunki, a wiadomość o istnieniu wartościowego ptaka puszczona w obieg dotrze z czasem do złodzieja. Tłumaczę, ze ten ptak jest mi na razie potrzebny do rozpłodu, ale chętnie dam po nim młodego.Dlatego w okolicznych wioskach wiedzą, że nie ma u mnie nic , co warto by ukraść. Ta metoda na razie z powodzeniem skutkuje.Dla pewności po obejściu chodzą luzem dwa psy: owczarek niemiecki i dog turecki- akbasz. naprawdę wywierają zniechęcające wrażenie.
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
 
 
paatrrykk1 
Patricko



Województwo: Lubelskie
Wiek: 28
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 14
Skąd: Kropiwki
Wysłany: 2010-04-04, 20:40   

Mi jakieś 2 miesiące temu okradli gołębnik, najlepsze jest to że nie brali młodych gołąbków lecz pary rozpłodowe, ukradli mi 2 pary kaczunów, 1 parke garłaczy śląskich i ukradli mi 3 pary pawików, moim zdaniem musiał być to ktoś kto wiedział gdzie trzymam klucz od kłódki do gołębnika, no i tam pilnował jeszcze bardzo duży pies, istotnie owczarek kaukazki na drugi dzień rano był bardzo słaby taki bez chęci do życiea, musieli mu dać jakąś trutke lub coś w tym rodzaju


____________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-04-05, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MICHAŁ12 
Młody chodowca


Województwo: Śląskie
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: 2010-04-05, 11:29   

Jak to mówią złodziej pilnuje nas a nie my złodzieja .


Pozdrawiam MICHAŁ12
_________________
MICHAŁ12

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Hodowców
 
 
 
marian.k59 


Województwo: opolskie
Wiek: 64
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 46
Wysłany: 2010-04-05, 21:55   

Proszę pamiętać,że kraść przyjdzie ,,swój".Ktoś kto zna nas , nasze obejście i nasze psy. Przed drapieżnikami możemy się zabezpieczyć ale przed takim złodziejem nie da się i wcale nie musi to być zwierzę dużo warte, wystarczy,że się spodoba złodziejowi. Gdy miałem 19 lat najlepszy kolega ukradł mi wszystkie gołębie a 4 lata wstecz sąsiad na moim podwórku wyłamał zamek w samochodzie i ukradł radio a miałem puszczone luzem 3 psy.
 
 
gege 


Województwo: swietokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 161
Wysłany: 2010-04-06, 09:02   

marian.k59,nie koniecznie,że kraść przyjdzie swój.Koleś dowiaduje się,że tam i tam hodują to i to więc jedzie niby jako hodowca i zamawia sobie ptaki chodzi po hodowli z właścicielem i mniej więcej wie co i gdzie np prosi o wskazówki dot. np zabezpieczenia wolier przed drapieżnikami czy złodziejami.
Ostatnio zmieniony przez gege 2010-04-06, 09:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MICHAŁ12 
Młody chodowca


Województwo: Śląskie
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: 2010-04-06, 10:32   

Tutaj się zgodzę z gege, . Wielu złodziei "hodowców" tak robi .

Pozdrawiam MICHAŁ12
_________________
MICHAŁ12

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Hodowców
Ostatnio zmieniony przez MICHAŁ12 2010-04-06, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2010-04-06, 18:54   

Gege ma racje. Mojego znajomego w ten sposób okradziono zgineły mu liliputy, paw i 3 pary kanarków. Rozwalone zostały również woliery bażantów.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2010-04-06, 19:08   

Mnie oskubali latem zeszłego roku. Przerobiłem wybiegi, zmieniłem gatunki kaczek na nurkujące, zbudowałem duże i głębokie oczka. Ptaki nie do odłowienia bez opróżnienia wody z oczek. Odchowalniki przeniosłem bliżej domu, no i mam już prawie dorosłego buldoga hiszpańskiego, który po zmroku, atakuje wszystko i wszystkich bez ostrzeżenia, nie warczy, nie szczeka, tylko od razu chwyta i trzyma, a ofiara drze się wniebogłosy z bólu. Jej opinia już krąży po okolicy. Niebawem dokupię jej do towarzystwa samca.
_________________
© Michał "Lobo" Bugajski
 
 
Matrix 


Województwo: śląskie
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: południe Polski
Wysłany: 2010-04-06, 21:21   

nie ma takiej rasy jak buldog hiszpański chyba chodzi o mastifa hiszpańskiego ...
 
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2010-04-07, 08:25   

Skoro tak twierdzisz :hahaha:
Poczytaj sobie tu http://www.alano-espanol.net i tu http://www.bulldoginforma...sh-bulldog.html , może poszerzy to Twoje horyzonty.
_________________
© Michał "Lobo" Bugajski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14