Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! Jakie dać rośliny do woliery dla przepiórek ??
Autor Wiadomość
dobrzynek1994 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 54
  Wysłany: 2010-03-24, 19:48   POMOCY! Jakie dać rośliny do woliery dla przepiórek ??
   Nr Tel.: 605-397-956


Witam wszystkich wolierowiczów !
Proszę mi pomóc w dopasowaniu roślinek dla przepiórek.
Szczerze to nie wiem jakie dać roślinki żeby czuły się wygodnie.Wiem że dobra jest trzcina.
Najlepiej zeby było coś z roslinek zielonych przez cały rok.
Ogólnie to chcę zrobić jedna woliere na 20 kurek i 3 kogutki i jedna mała dla parki przepiórek żeby mi usiadła (oczywiście taką mam nadzieję):)

WSZYSTKIE ODPOWIEDZI MI ZADYSFAKCJONUJĄ!
Ostatnio zmieniony przez dobrzynek1994 2010-03-24, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2010-03-25, 00:32   

dobrzynek1994 jeśli chcesz mieć rośliny zielone przez cały rok to najlepiej poszukać w roślinach igiełkowatych takich jak, np.: cyprysiki (łac.: Chamaecyparis), jałowce (łac.: Juniperus), sosny (łac.: Pinus) czy żywotniki (łac.: Thuja). Te gatunki drzewek mają wiele odmian. Jedne są o pokroju rozłożystym, rosnącym nisko przy ziemi, inne zaś są kuliste bądź spiczaste dorastające do 2m wysokości. Oczywiście występują także odmiany przerastające domy, lecz nie takich szukasz.

Przepiórki są małymi ptakami, lubiącymi się skryć. Na miejscu jest więc roślina igiełkowata, zimozielona, nisko rosnąca przy ziemi, dająca im schronienie o każdej porze roku, choć zimą najlepiej ptaki zabierać do cieplejszych pomieszczeń. Atutem tychże roślin jest jeszcze to, iż ptaki ich nie zjedzą, gdyż w przeciwieństwie do roślin liściastych posiadają delikatne igły oraz specyficzne smaki i aromaty, które ptakom nie zbyt przypadają do gustu. Pamiętaj także o umiejętnym rozmieszczeniu roślinności w wolierze, ponieważ zbyt gęste obsadzenie uniemożliwi Ci obserwację ptaków, a one same zdziczeją i za każdym razem, gdy podejdziesz do woliery ptaki będą znikały w mgnieniu oka pomiędzy gałązkami iglaków. Wtedy będziesz mógł przegapić jakieś choroby, osłabienia u poniektórych osobników, które się ukryją i bez szybkiej interwencji hodowcy będą mogły paść.

Oczywiście możesz w ich wolierze dosadzić także jakieś smakołyki, jak porzeczki, agrest, truskawki, jagody i wiele innych rarytasów. Zawsze trzeba się liczyć z tym, że ptaki mogą zjeść całą roślinę, która już nie odrośnie, aczkolwiek wielkość sadzonki porzeczki czy jarzyny nie jest zbyt niska i górna część rośliny, gdzie ptaki mają utrudniony dostęp, może zawsze spokojnie rosnąć i owocować. Same ptaki będą wtedy w pełni szczęścia, gdy soczyste owoce będą lądowały na ziemi. ;)
 
 
dobrzynek1994 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 54
Wysłany: 2010-03-27, 20:55   
   Nr Tel.: 605-397-956


Dzięki "Karol"
Bądź jak na razie w tym temacie to pokaże ci zdjęcia roslinek które chce kupic i powiem mi czy mogą być ??
OK?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13