Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki śmiesznie śpiewają.
Autor Wiadomość
neekee



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 24
  Wysłany: 2006-07-05, 20:16   Ptaki śmiesznie śpiewają.

Wszystkie przypadni wyłapanych dziwnych/śmiesznych ptasich śpiewów.



Jak donoszą niemieccy ornitolodzy, tamtejsze ptaki nauczyły się naśladować dźwięki prostych dzwonków telefonów komórkowych.

Wśród „najinteligentniejszych” gatunków wymienić można kawki, szpaki i sójki.

Jak wyjaśnił Richard Schneider, pracownik centrum ochrony ptaków NABU przy Uniwersytecie w Tuebingen, ptaki posiadają ogromną łatwość naśladowania dzwonków telefonów komórkowych i właśnie nauczyły się wykorzystywać ten potencjał.

Intensywna ekspansja człowieka i stałe wkraczanie na nowe tereny wymusiły na przyrodzie zmiany, w wyniku których m.in. zatracają się naturalne zachowania zwierząt. Niepokój musi budzić fakt, że niektóre ptaki wabią potencjalne partnerki wyśpiewując melodię dzwonka „Crazy Frog”.

Według Schneidera, aby uchronić przyrodę przed kolejnym zgubnym wpływem człowieka, należy przekonać użytkowników telefonów komórkowych do stosowania jako dzwonki piosenek pop, które są dla ptaków zbyt skomplikowane do naśladowania. Na szczęście umiejętność śpiewu jest wrodzoną zdolnością ptaków i nawet jeśli nauczą się nowych treli, nigdy nie zapomną dźwięków charakterystycznych dla swojego gatunku.


zrodlo: Wirtualna Polska
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-04-23, 00:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-07-05, 20:17   

Aby nie było, że "nasze" ptaki są w tyle Jakiś czas temu słyszałam w Warszawie szpaka naśladującego alarm samochodowy. Znane są też inne naśladownictwa, mój znajomy słyszał sójkę która miauczała jak kot! Sztandarowym dźwiękiem naśladowanym przez sójki jest chyba myszołów. Słyszałam takiego cwaniaczka nad Bugiem.
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-07-22, 15:43   

Moze to dziwne ale kiedys mi się zdawało zę mój kanarek miałczał, naśladował również głosy papug :mrgreen:
 
 
fasola1980 
Maniek



Wiek: 43
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 111
Skąd: Wysogotowo (Poznan)
Wysłany: 2006-08-20, 21:14   

witam kanarki to w ogole sa talenty ilekroc jestem u kumpla to wstaje i ide do kuchni czajnik wylaczyc z woda a to po prostu te zwierzaki sie nabijaja i podrabiaja.
Slyszalem jak nimfa udawala szpaka no i falista ktura swietnie podrabiala glos odsuwanej zaslony nad oknem to sa wypas zwierzaki :) :lol:
 
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-08-21, 11:24   

Nie wiedziałam, że kanarki naśladują dźwięki z otoczenia! Ktoś jeszcze się z tym spotkał?

Mój Eryczek naśladuje rozmowę telefoniczną. Często siedzi na monitorze i gdy ktoś do mnie dzwoni odpowiada "halo? Słucham?" i potem "mhm... tak, tak, nooo..." Zaczynam się śmiać i wtedy on się przyłącza i zanosi smiechem ;)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-08-21, 16:15   

Tak Kami kanarki potrafią naśladowywać różne dźwięki, niektóre maja do tego większy a niektóre mniejszy dar. Na przykład czy wiesz, czemu kanarki hercyńskie tak pięknie śpiewają, bo ich pierwszymi nauczycielami śpiewu były słowiki( młode samczyki były odizolowywane w osobnych pomieszczeniach, małych klateczkach a przednimi stawiane były klatki z pięknie śpiewającymi słowikami). Ale tak osobiście to słyszałem jak młody kanarek gwizdał jak widział psa, sąsiadki mojego dziadka.
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-08-21, 17:57   

kanarki nie potrafią naśladowac dzwieków to tylko złudzenie - umieją one pięknie śpiewac....były przyapdki ze nauczono jednego słowa kanarka harceńskiego......niektóre kanarki spiewaja jak widza psa inne kota a jeszcze inne gdy puszczamy wode z krany
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-08-21, 18:01   

Super :) Nie wiedziałam o tym! Całe życie człowiek się uczy. Dzięki!
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-08-21, 18:10   

ale to były wyjątki....bardzo rzadko bo kanarki wogóle trudno nauczyc mówienia a jedno słowo to osiągnięcie na skale światową 8-)
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-21, 18:11   

Jak byłem u znajomego w Zoologi to jego Jeden z Kanarków Naśladował skrzypienie drzwi. A biedny znajomy nigdy nie wiedział na prawdę czy ktoś wchodzi do sklepu ...
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-08-21, 18:14   

a nie miał on innych ptaków :?: no jest możliwośc że kanarek udaje skrzypienie ale bardziej bym przypuszczał że to inny ptak chyba że dośc często drzwi skrzypiały i go to wkórzało i on chciał powkórzac drzwi i sie nauczył skrzypiec
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-21, 18:30   

Miał inne ptaki, Ale to był Kanarek bo ciągle nam go pokazywał że ma "skrzypiącego kanarka"

a to fakt drzwi skrzypiały cały czas bo były rozwalone :-P
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-08-21, 18:44   

też bym chciał takiego kanarka 8-)
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-08-21, 18:56   

A ja mam sójkę, która miauczy jak kot. Na początku to chodziłam i szukałam kotka, bo ludzie u nas czasem podrzucaja kocięta. Ile ja czasu spędziłam łażąc po chaszczach i szukając głodnego zwierzątka!
Maja
 
 
piiotr5 



Województwo: łódzkie
Wiek: 45
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2006-08-27, 12:58   

Moze nie jest to dziwne ale bardzo przyjemne slyszec u siebie w domu pianie koguta zwazywsz ze mieszkam w miescie w blokach ale tak jest. Kiedys bylem ze swoimi nimfami na wsi i tam jeden papug nauczyl sie nasladowac koguta nawet nie zle mu to wychodzilo
Po powrocie do Łodzi pial jeszcze z entuzjazmem, ale chyba zaczelo mu sie to nudzic bo coraz rzadziej go nasladowal, nie chcialem stracic swojego kogutka, wiec wpadlem na pomysl, ze jak moj papug bedzie kogutem to bede go czestowal roznymi smakolykami i tak w ten sposob wymusilem na nim pianie i teraz co dzien rano budzi mnie glos koguta w domu.
Przyjemne no nie :mrgreen:
a to jest moj kogutek

(usunęłam te sklonowane kogutki ;-), majawn)

kogutek.JPG
Plik ściągnięto 21128 raz(y) 18,21 KB

Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-08-27, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17