Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co mam zrobić?
Autor Wiadomość
adalbert203 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: okolice Poznania
  Wysłany: 2010-03-20, 14:29   Co mam zrobić?

Witam. Mam cztery samice perliczek z czego od niedawna trzy z nich zaczęły sie nieś i ciesze sie jak głupi bo od dawna na to czekałem, ale mam problem a mianowicie wszystkie niosą jajka gdzie popadnie :( wszystkie siedzą w kurniku i mają zrobione gniazda, które odziedziczyły po kurach, ale w ogóle tam nie zaglądają. Poza nimi specjalnie w narożniku na ziemi mają małą skrzyneczke ze słomą bo wyczytałem, że często perlice wykopują płytki dołek w ziemi i tam znoszą jaja, ale tam tylko wchodzą na chwile pogrzebią w słomie i idą dalej a jajka i tak niosą na środku kurnika :/ na początku wszystkie jajka zbierałem później kładłem do skrzynki żeby nauczyły sie tam nieś, ale to nie działa...mam zbierać jajka czy je zostawiać tam gdzie zniosą? co mam zrobić?
pozdrawiam Wojtek
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-09, 01:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2010-03-20, 16:06   

adalbert203,perlice juz takie sa znoszom jajka tam gdzie chca i tego raczej nie zmienisz.
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2010-03-20, 16:45   

Niedobre perliczki!!! Ciekawe co będzie u mnie?? Może nie będą znosić na środku podwórka, a nie mogę się doczekać ;)
 
 
adalbert203 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2010-03-20, 17:13   

czyli poprostu zostawić je tam gdzie zniosą i czekać? podłożyłbym te jajka pod silke ale jak na razie nie garnie sie do tego aby usiąść na jajkach i jedyne co mi zostaje to chyba zrobić jajecznice :)
 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2010-03-20, 18:22   

Jeśli chcesz je podsadzić pod kurę, lepiej chyba zebrać jajka i położyć w nieco bezpieczniejszym miejscu niż środek kurnika. Najlepiej w pomieszczeniu w odpowiedniej pemperaturze ( i tutaj pytanie, które przyda się zarówno koledze Adalbertowi jak i mnie - mam taką nadzieję ;) : jaka jest optymalna temperatura przechowywania jaj lęgowych???)
Może warto zostawić silce kilka jajek w gnieździe, wtedy prędziej siądzie...
Ostatnio zmieniony przez Daniel Kübler 2010-03-20, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-03-22, 15:35   
   Skype: j.rogowski


W innym wątku ktoś pisał że przechowywał jaja w lodówce przy 8 stopniach i się wykluły.
Ponoć 11-12 stopni jest optymalne.
Pamiętajcie jaja perliczek ze względu na grubą skorupkę nadają się do wylęgu BARDZO DŁUGO! Więc nie bój nic. Schowaj w chłodnym, przewracaj a jak kura się zdecyduje to jak znalazł :)
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-03-22, 18:10   

Witam! U mnie też młode perliczki na początku znoszą jajka w nietypowych miejscach,ale zawsze po pewnym czasie zaczynają się kryć i niosą jaja w krzakach,zaroślach itp. Najlepiej zrób w rogu kurnika gniazdo i przykryj je desko tak aby samica mogła się skryc... Ja też tak robiłem i u mnie to działało, gdyż Perlice lubią się ukrywać...
 
 
adalbert203 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2010-03-22, 19:31   

dzięki krzyho0661 za rady na pewno z nich skorzystam...mam nadzieje że deska zadziała :) a co do przechowywania jajek to bede musiał coś z tym zrobić bo jest ich coraz więcej a szkoda mi ich troche a nie chciałbym z nich robić jajecznicy choć podobno jest bardzo dobra :P
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2010-03-23, 17:32   

Powiem od sibie, że w tamtym roku brałem jajka i podkładałem pod kurę któe miały ok miesiąca i przebywały w chłodnym miejscu i nie obracałem ich, i co się okazało że na 20 jaj było 2 czystę a ostatecznie wykluło się 16 bo kura pod koniec zaziębiła 2. więc to tylko potwierdza że jaja perlicze moga długo leżeć i dalej nadają siędo inkubowania :)
 
 
 
adam_gnatek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 550
Wysłany: 2010-03-24, 19:56   

moje perlice składały jajka w starych koszach na trawę do kosiarki, są ustawione w rogu i perlice mogły się schować i nikt im nie przeszkadzał, a co do ich przechowywania to bardzo długo są świeże i nadają się do inkubacji
 
 
 
dobrzynek1994 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 54
Wysłany: 2010-03-24, 20:11   
   Nr Tel.: 605-397-956


Ja hodowałem perlice kilka lat i wiem jak to z nimi jets.a jak co to niesności gdzie popadnie to się zgadzam.
Powiem ci tak:
weź jakieś krzaki,zarośla, i sucha trawe i także gałęzie.póżniej weż gdzies w cichym miejscu uformuj gniazdo później gałęzie na gniazdem,zaś krzaki, zarośla i na to jeszcze troche trawy.
Najlepiej zrób ak zeby miała- cicho,niezakłócał im spokoju i zeby miały cień.
To sie sprawdza.
Sam podpatrywalem gdzie te perlice mają gniazda.Czym więcej koło nic będziesz chodził tym beda ci zmieniac wiecej razy miejsce gnaizdowania.
i jak tam zaczną niesc to im nie wybieraj.któraś z nich sama ci siupnie na jajeczka i wylegnie ci mlode.
Pozdrawiam:)
 
 
 
adalbert203 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2010-03-27, 00:20   

Dzięki dobrzynek1994 o takim sposobie jeszcze nie słyszałem :) postaram sie o te wszystkie materiały i zbuduje im taki domek chociaż boje sie że może mi to nie wyjść bo nie mam za dużego kurnika...
 
 
dobrzynek1994 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 54
Wysłany: 2010-03-28, 13:55   
   Nr Tel.: 605-397-956


To nie musi być duże.
Może być większego garnka.Wystarczy małe wejście i będzie im pasowało:)
Jak będziesz jeszcze coś potrzebował to pytaj.Odpowiem na wszystkie zadane mi pytania:)
Jesli chcesz możesz napisac mi na meila lub na GG
 
 
 
adalbert203 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2010-03-28, 15:16   

okey :) będe pamiętał...jakieś pytania zawsze będą :)
pozdro
 
 
hoopek1234 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Pionki
Wysłany: 2010-05-12, 09:39   

ile jajek zniesie perliczka zanim siadzie na nich ??
_________________
:> :>:>:>
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14