Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki Pokarm dla Kaczek , gesi i innych ptaków wodnych...
Autor Wiadomość
mateusz89e 
matir


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 2011-07-18, 13:34   

Ja jak nie mam paszy to pisklętom 1 dniowym daje na początek płatki owsiane albo pszenne bardzo je lubią a potem to wiadomo pasza już idzie, i różne dodatki. Jak już są starsze można podać im chleb namoczony, śrutę z pokrzywą, gotowane ziemniaki (ale nie za dużo bo może im zaszkodzić), sałate, i bardzo dużo zieleniny. Można też ser biały podawać ale ja tego nie robię, a po za tym to odpady obiadowe (oczywiście nadające się do zjedzenia przez drób). Można też ślimaczków świeżych wcześnie rano nazbierać i na przekąskę kaczusiom podać (ale to już jak są większe).Większe już kaczki też lubią pomidory,ogórki pokrajane lub posiekane, wysłotki buraczane, kiszonkę, szatkowaną kapustę, marchew, jabłka. Ale najważniejsza jest pasza i ona musi być zawsze i woda co jest oczywiste w przypadku kaczek heh :diabel::
życzę udanego odchowu :P
 
 
wer51015 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 15 Maj 2011
Posty: 51
Wysłany: 2011-07-18, 15:42   

Dzięki za odpowiedź. Pytałam się o to jajko bo nie miałam paszy ale teraz już mam specjalną dla kaczek i gęsi na cały okres tuczu z firmy Kurka Naturka, zapłaciłam za nią 44zł. Co o tej paszy myślicie jakie macie o niej zdanie? Ta pasza ma trochę duże granulki ale dają radę.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-07-18, 22:57   

Ja zawsze kupuję tą paszę , i rosną po niej znakomicie .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Kajka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 313
Wysłany: 2011-07-19, 11:36   

Ja też używam tej samej paszy do dłuższego już czasu,karmię nią właśnie kaczki,a teraz i gąski.Kupuję tej firmy również paszę dla kurcząt i dla niosek.Wydaje mi się,że moje ptaki są w dobrej kondycji,więc pasze Nutreny(Kurka Naturka) są w porządku.
_________________
Mój wątek w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera....p=100918#100918
 
 
 
dosia 
dosia


Województwo: slaskie
Dołączyła: 23 Cze 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-07-24, 16:55   

Malym kaczkom, czy gaskom podaje pasze dla kaczek i gesi, a potem kaczkom duzo zielonej salaty(uwielbiają) wymieszanej ze śruta. Gesi maja dostep do trawy, malym podaje platki owsiane, potem owies gnieciony oraz cale ziarna owsa. Przed ubojem gesi sa karmione wylacznie owsem, ziemniakami ze sruta.
_________________
dosia
 
 
Modry1994 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: Łobez
Wysłany: 2011-07-30, 21:06   

Ziemniaki i ześrutowana pszenica. Jedno z najpopularniejszych dań serwowanych zarówno kaczkom jak i innemu drobiowi. A ja mam pytanie jak to zmieszać? Zawsze jak mieszam to mi wychodzi taka kleista papka i kaczki nie za bardzo to jedzą. Mój wujek kiedyś mieszał tak że wychodziła taka sypka pasza i wcinały jak głupie. Co robię źle skoro mieszam po prostu gotowane ziemniaki i śrutę i wychodzi klej?
 
 
AndrzejP 



Województwo: śląskie
Wiek: 60
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-07-30, 22:24   

prawdopodobnie twój wujek dawał tyle tej śruty i w takiej proporcji aby było tak jak należy może dosypywał jeszcze ospy a i też na pewno zależy jaką śrutę dawał , jak była grubo zmielona i z jakiego zboża , po prostu jeszcze po próbuj a na pewno się uda :)
 
 
Modry1994 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 17
Skąd: Łobez
Wysłany: 2011-07-31, 00:21   

No śruta taka drobna taka no jak śruta. Dosypywał tylko śruty kukurydzianej i to wszystko. Ja mam taką samą śrute i nie wychodzi zbytnio. Ale popróbuje jeszcze dizęki.
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-07-31, 07:50   

:d może ziemniaki masz za mocno ,,udeptane". Jak się ugotują to od razu je ,,udeptaj " ale tak aby nie była papka tylko kawałki i do tego od razu śrutę. Śruta wchłonie część wilgoci i napęcznieje a wtedy będziesz widział jak przestygnie czy trzeba jeszcze dosypać. Najlepiej to taką dużą łychą wymieszać a nie udeptywać. Może tu jest właśnie u Ciebie ten problem ;) Powodzenia :d
_________________
Jolek
 
 
BartekKoza 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 29
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-08-01, 00:23   

Na początku mojej hodowli miałem podobny problem. Zauważyłem że lepiej jest gnieść ziemniaki kiedy są już zimne i tak jak mówi Jolek nie robić pure tylko takie kawałeczki. Śruta powinna obtoczyć ziemniaki i stworzyć swego rodzaju granulki.
 
 
docia 


Województwo: irlandia
Wiek: 56
Dołączyła: 26 Kwi 2011
Posty: 119
Wysłany: 2011-08-01, 08:54   

Ja tez zauwazylam,ze ziemniaki maja lepsza konsystencje jak sie je gotuje w calosci i ubija na zimno.Fakt,ze trzeba do tego uzyc wiecej sily.Od kilku tygodni mam wolne od gotowania poniewaz moje ptaki nie chca jesc ziemniakow :(
 
 
 
wer51015 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 15 Maj 2011
Posty: 51
Wysłany: 2011-08-02, 16:00   

Jak i jakie owoce lub warzywa dawać kaczuszkom moje teraz mają 3 tyg, a tylko chcą jeść pasze i trawę zwłaszcza mniszka lekarskiego.Daje im śliwki rozgniecione , dzisiaj dałam im trochę kapusty poszatkowanej i nic nawet te dorosłe ,które u poprzedniego właściciela wcinały nawet obierki od ziemniaków. Tylko, że tam nie dostawały takiej pysznej paszy i dostawały jeść tylko raz albo dwa dziennie, a u mnie mogą jej jeść do woli. :diabel::
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-08-02, 16:05   

Widocznie kapusta im nie smakuje, moje wolą jabłka , Jak kaczki są na wolnym wybiegu to same sobie skubną co chcą. Gotowane obierki z śrutą to największy przysmak kaczek.
Masz małe kaczki więc zamiast kapusty lepiej im dawaj posiekany krwawnik, gwiazdnicę
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
kaczor5 


Województwo: Wielkopolska
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-08-02, 16:19   

A ja swoim kaczuchom podaję paszę owies od czasu do czasu ziemniaki i RZĘSĘ za którą przepadają.Oczywiście mają też dostęp do trawnika .
 
 
Zdzich1994 


Województwo: zachpom.
Wiek: 30
Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 45
Wysłany: 2011-08-02, 21:36   

Mogę podać kaczkom śrutę kukurydzianą? Dostał mi się worek i nie wiem czy mogę im to podać. Np zmieszać z pszenicą którą teraz dostają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12