Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Iro_mak
2011-08-14, 14:54
Transport ptaków z innych krajów do Polski.
Autor Wiadomość
monika886 


Województwo: lubelskie
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: Łuków
Wysłany: 2009-06-14, 09:57   Transport ptaków z innych krajów do Polski.

Jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość. A więc sprawa wygląda tak- obecnie mieszkam w Anglii ale w przeciągu następnych kilku miesięcy planuję wracać do Polski. Jestem szczęśliwą posiadaczką gęsi kanadyjskich (2 szt), mają w tej chwili ok 3 miesiące. Poszukuję informacji o tych gąskach gdyż nigdy wcześniej nie miałam z nimi styczności a są to piękne ptaki. Za każdą informację będę wdzięczna a interesuje mnie najbardziej jak wygląda kwestia przewozu tych ptaków przez granicę (z GB do PL). Dodam że były to dzikie ptaki, sieroty, nie pochodzą z żadnej hodowli. Bardzo mi zależy na zabraniu ich ze sobą gdyż wychowuję je odkąd miały ok 1 tyg i są bardzo przywiązane do mnie a ja do nich, na tyle że nie ma problemu z głaskaniem ich czy drapaniem po brzuszkach więc wypuszczenie ich na wolność nie wchodzi w grę, generalnie nie boją się ludzi.
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-08-14, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-06-14, 16:08   

monika886, LEPIEJ GDYBY BYŁY TO OBRĄCZKOWANE PTAKI, WÓWCZAS MOŻNA BY BYŁO ZAŁATWIĆ STOSOWNE PAPIERY NA TRANSPORT TYCH PTAKÓW DO PL.

Odnośnie informacji o tych ptakach, to nie wiem czy na tym Forum ktos je opisał, ale w sieci znajdziesz troszkę informacji o nich.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-06-14, 22:42   
   Nr Tel.: 504 008 332


monika886
Z Anglii możesz przywieź bez problemu ptaki do Polski. Masz możliwość samolotem; dość drogo wynosi i dużo papierków. Lub samochodem bez problemu, dzień jazdy. Musisz dać im pić w czasie transportu, ale ptaki są oswojone to nie powinno być problemu.
Bernikla kanadyjska nie jest ptakiem chronionym, tak że nie musisz mieć dokumentów ich pochodzenia.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-03-12, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-06-15, 07:48   

A jak ją sprawdzą, to kto komu udowodni że ptaki nie są np. kradzione !
Ja bym nie ryzykował i nie chciał nieprzyjemności, wolał bym zaopatrzeć się w papier że sa zdrowe oraz jakiś dokument nabycia. Tym bardziej że podobno ptaki te sa z natury.
No i przy okazji, u nas ptaki te niestety sa już zaliczane do krajowych i podjęte zostały ochronie i aby trzymać je u nas legalnie i dostać zgode od GMOŚ, należało by posiadać jakiś dokument zakupu czy nabycia ptaków.

Kiedyś może było inaczej, obecnie wszystko się zmienia.
Wiem bo sam to przeszedłem.

Zerknij sobie w ostatnie rozporządzenia o ochronie przyrody i ptakach u nas chronionych.
Nie tylko tego ptaka tam znajdzie a i obrożne, rdzawoszyje, mandarynke, berniklę białolicą, twoje lodówki, turkany, edredony, birginiaki także !!!
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-06-15, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piotrs 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-06-15, 08:58   

Bernikla kanadyjska (Branta canadensis) jest na liście CITES (Convention on International Trade of Endangewed Species of wild flora and fauna) konwencja o międzynarodowym handlu zagrożonymi gatunkami dzikiej fauny i flory.
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-06-15, 09:00   
   Nr Tel.: 504 008 332


wanted, Nie chcę nic mówić, ale ty posiadasz kaczki mandarynki. I napewno nie masz na nie papierów i pozwolenia na hodowlę.
A kaczki mandarynki w Polsce są chronione. Na pewno zerkałeś na to rozporządzenie i dobrze wiesz co cię czeka za nielegalne przetrzymywanie ptaków.
Taka sama sytuacja jest z berniklą kanadyjską.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
Ostatnio zmieniony przez tragopan 2009-06-15, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-06-15, 09:05   
   Nr Tel.: 504 008 332


Tylko ten podgatunek Branta canadensis leucopareia - Bernikla kanadyjska aleucka
jest na liście CITES. A inne nie są, a dodatkowo są ptakami łownymi, czyli można na nie polować.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
Ostatnio zmieniony przez tragopan 2009-06-15, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piotrs 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-06-15, 09:21   

Polskie nazewnictwo ptaków świata tom 40,zeszyt specjalny z 1999r. (Notatki ornitologiczne) kwartalnik Sekcji Ornitologicznej Polskiego Towarzystwa Zoologicznego autorzy P. Mielczarek,W.Cichocki podają nie tylko Bernikie kanadyjską ale też Bernikle; hawajską, północną, małą i rdzawoszyją jako objęte konwencją CITES.
Czy coś się zmieniło od 1999r?
Ostatnio zmieniony przez piotrs 2009-06-15, 09:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
monika886 


Województwo: lubelskie
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: Łuków
Wysłany: 2009-06-15, 09:31   

to jak to jest? musze miec te papiery czy nie?? juz zaczynam kombinowac czy nie mowic ze kupilam jajka, na jajka nikt nie wystawia papierow. ptaki beda przewozone samochodem oby tylko przebic przez promowisko anglia-francja to juz z gorki. chomika kiedys przemycilam :D ale z nimi to nie przejdzie bo sa za duze i za glosne. juz raz je wiozlam samochodem, darly sie calą droge :/
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-06-15, 20:27   

monika886, załatw sobie jakiś papier jak wcześniej ci pisałem dla bezpieczeństwa.

piotrs napisał/a:
Czy coś się zmieniło od 1999r?

Troszkę tak.

tragopan, mandarynki miałem podane w spisie do swojej hodowli kilka lat wstecz i nadal na tej liście sa, a zezwolenie na hodowlę mandarynek posiadam jak i na bernikle rdzawoszyje, białolice, kanadyskie (mój podgatunek chociaż w naszym kraju nie występuje) .
Na te ptaki po ostatnich excesach niestety byłem zmuszony załatwić papier a obecnie załatwiam stosowne zezwolenie w GDOŚ na ohary !!!!!!!!!!!!!!!!


Może coś ominąłem , ale niestety staram się by hodowla moja była całkowicie "legalna" !
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-06-15, 21:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-06-16, 07:08   
   Nr Tel.: 504 008 332


wanted, moje gratulacje, widzę że rejestrujesz wszystko co się rusza u ciebie.

Ja też chciałem zarejestrować jakieś gatunki i dostać pozwolenia na hodowle. Ale mi powiedzieli że nie da rady, lub procedury są bardzo skomplikowane. Lub są takie gatunki co nie trzeba rejestrować. Tak że dziwi mnie że ty masz i w ministerstwie dali ci tak od razu. Ja chciałem załatwić na jednego ptaka zezwolenie na przywoź i hodowle i odmówili mi. Nawet prawo Unijne obejmuje go ochroną.
Chyba będę musiał do ciebie się uśmiechnąć :D i poprosić o takie zezwolenie.

PS. Poczytaj sobie jakie ptaki muszą mieć zezwolenia w UNII, i jakie jest prawo Unijne.
A unia od wszystkich państw członkowskich wymaga żeby przestrzegać prawa i egzystować go.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
 
 
 
monika886 


Województwo: lubelskie
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: Łuków
Wysłany: 2009-06-16, 08:52   

Znalazłam ciekawą informację o berniklach, mianowicie ze osobniki żyjące na wolności rzadko dożywają 20 lat ale hodowane w niewoli mogą życ nawet 80 lat. jeśli to prawda to będę miała ulubieńca który nie umrze po 3 czy 5 latach ze starości. Zwierzątko na cale życie (swoje i właściciela), wow..... http://www.iop.krakow.pl/...is&id=106&je=pl
Ostatnio zmieniony przez monika886 2009-06-16, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-06-16, 09:39   
   Nr Tel.: 694 310 917


wanted napisał/a:



Może coś ominąłem , ale niestety staram się by hodowla moja była całkowicie "legalna" !


Każdy z hodowców amatorów nagina prawo, jeżeli nie brakiem papierów, to małymi nagięciami skarbowymi. Z tym powinni się wszyscy zgodzić.
Piszesz, że starasz się, to dobrze staraj się nadal, tylko czy pójdziesz jeszcze dalej i czy będziesz zbierał rachunki, czy będziesz prowadził książki przychodów i rozchodów (przecież jeździsz na zachód, przywozisz ptaki i sprzedajesz z zyskiem, sam to potwierdziłeś na jednej ze stron, że w ten sposób pomagasz sobie w kosztach wyjazdu, czy potrafisz to udowodnić). Czy wystawiasz rachunki na sprzedane ptaki, czy odprowadzasz podatki?
Takich pytań może być jeszcze sporo, ale po co je zadawać, każdy z nas wie, że jeżeli nie nagniemy w te, czy wewte prawa to nie będziemy mieć .

Co ma zrobić monika886, jeżeli nie ma na nie żadnego papieru, a nie ma bo zaznaczyła,że to sieroty w pierwszym poście ! wypuścić ptaki aby zginęły??
monika886 życzę Ci bezpiecznego powrotu wraz z ptakami do Polski :)

Z każdej strony ktoś może się doczepić, ktoś donieść itd. Przez takie dyskusje tylko wystawiacie się na patelnię, a przy okazji i innych.

Znam tragopana i wiem ile wysiłku i nerwów trzeba stracić, aby załatwić pozwolenia na hodowlę chronionych gatunków. Jego lista zezwoleń jest bardzo długa i przypuszczam, że chciałbyś mieć tyle gatunków na swojej liście co on.
_________________
www.agarys.pl
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-06-16, 16:19   

nyszka napisał/a:
Jego lista zezwoleń jest bardzo długa i przypuszczam, że chciałbyś mieć tyle gatunków na swojej liście co on.

Nie chciał bym bo z niektórych gatunków już zrezygnowałem.
Kiedyś miałem o wiele więcej, ale wolę się nastawić na pewne gatunki niż być kolekcjonerem gatunków !
nyszka, chcesz rachunek na zakupionego ptaka, a mi wystawisz jak od ciebie kupię ?
Kod:
[quote="nyszka"](przecież jeździsz na zachód, przywozisz ptaki i sprzedajesz z zyskiem, sam to potwierdziłeś na jednej ze stron, że w ten sposób pomagasz sobie w kosztach wyjazdu, czy potrafisz to udowodnić)[/quote]
Tak, jadę czasem na Zachód, jednak są to wyjazdy 2-3 razy w roku. Głównie jadę po ptaki dla siebie i kolegi. Jednak jeśli ktoś chce to mu przywiozę ale nie liczę cen tak jak co niektórzy. U mnie jeśli ktoś kupi ptaka to płaci zazwyczaj cenę zakupu + ewentualną małą kwotę za przywóz jego, ich. Paliwo kosztuje a ktoś sam nie jedzie tam po nie i nie traci czasu.
Przykładowo sprzedawałem gęsi indyjskie za 350 zł parkę wchodzącą w 2 rok, a nasi handlarze za ile ... 500- 700 zł.
Bahamki za niecałe 180 zł parka a oni ile ?
Ceny bywały rózne , zależnie od cen zakupu. Jednak jak ktoś chciał jakiegoś ptaka, to potrafiłem zadzwonić do niego i spytać się czy mu cena pasuje, nic na siłę i nie na dziesiątki sztuk by potem u mnie ganiały.
Gdybym miał być taki jak co niektórzy, to musiał bym co 2-3 tygodnie jeżdzić po ptaki a tego nie czynie.
Ja staram się pomagać w nabyciu ptaków a nie licze na zyski na nich.


tragopan napisał/a:
PS. Poczytaj sobie jakie ptaki muszą mieć zezwolenia w UNII, i jakie jest prawo Unijne.
A unia od wszystkich państw członkowskich wymaga żeby przestrzegać prawa i egzystować go.

Czytałem, nie tylko to zreszta.
tragopan napisał/a:
Chyba będę musiał do ciebie się uśmiechnąć :D i poprosić o takie zezwolenie.

Ja papierów nie wystawiam a odpowiedni organ.
Widać też, że chyba słabo się starasz bo mi jakoś to zajęło tylko od kilkunastu do kilku miesięcy zależnie od gatunku ptaka.
Nie jest to łatwe ale realne i możliwe, no chyba że TY prosisz o papiery na bardzo rzadkie ptaki.
Ja takich nie posiadam i nie miałem większych problemów.


Przy okazji - zbaczamy z tematu i zamiast tu koleżance pomóc to wprowadzamy zamęt.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
monika886 


Województwo: lubelskie
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: Łuków
Wysłany: 2009-06-16, 21:07   

nie chciałam się wtrącać ale dokładnie to pomyślałam z tym zamętem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17