Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamil Kowalski
2007-03-23, 11:11
APARATY & FOTOGRAFIA -- jak fotografować...
Autor Wiadomość
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-05-08, 13:27   

Wow, świetny aparat, ale to jest sam korpus :?: Jaki obiektyw planujesz :?:
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-05-08, 13:42   

mam obiektyw :D Tair 300mm na początek wystarczy mi a jak bedzie kasiorka to dokupie sobie Canon EF 75-300mm f/4-5,6 III USM
http://www.sklepfotografi...f4-5.6-III-USM/
ale puki co Tair mi wystarcza :D
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2007-05-08, 13:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-05-08, 13:48   

widze że przerzucasz się na ostry sprzęt :D



(Link już działa)
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-05-13, 21:21   

Pierwszy test Zenita 12XP - już wiem co jest nie tak :|
Migawka do regulacji :|


Większość fotek nim robiona.
http://www.forum.woliera....at.php?cat_id=1
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-05-16, 09:26   

I już go mam :D (sam korpus)



jescze tylko jakiś obiektyw 300mm
albo M42 - 1000mm :D
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-05-16, 11:52   

Świetnie, no to teraz będziemy od Ciebie więcej wymagac :D
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
TaJP 
Rodeo Team



Województwo: Śląskie
Wiek: 34
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 8
Skąd: Bytom (Miechowice)
Wysłany: 2007-05-24, 15:18   

ja sprawiłem sobie Zenit 11 + obiektywy Helios-44-s, Helios-44M-4, TAIR-11A 300mm, konwerter 2* oraz pierścień makro

Wczoraj próbowałem zrobic zdjęcie jakiegoś ptaka ale film mi się zacioł... ani zwinąć nie idzie ani pstryknąć zdjęcia... :/
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-05-24, 21:15   

TaJP, Niefart :| ale w Zenkach czasem tak bywa radze oddać do serwisu ( w Krku mamy 2 takie :D ) za 50 zł zrobią ci tak że będzie wszystko działać jak nówka i do tego dostajesz 3 miesiące gwarancji :D

Tworzy tu nam się Zenitowa Mafia :D
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Cavvy 



Województwo: Śląskie
Wiek: 33
Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: 2007-06-14, 19:47   

Co do zenkow takie pytanie:

Czy bardzo trzeba sie przejmowac światłomierzem ?? ja czesto w cyfraku kompletnie tworze własne zasady ustawien ( kompletnie odbiegajace od tego co proponuje aparat) i wychodzi No ale analog to nie cyfrak i nie pokaze mi jak wyjdzie foto :( Poki co koncze dopiero pierwszy film wiec do wywołania daleko ale moze mi ktos powiedziec czy trzeba się scisle trzymac tego światłomierza ??
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-14, 20:02   

Cavvy, na początku trzymałem się światłomierza w zenicie 12xp ale efekty jak dla mnie nie były zadowalające - w ogóle jakoś mi się nie spodobał system pomiaru światła w 12xp - jakoś w brew wszystkim wole Zenita "E" i jego selenowe dziadostwo :) światłomierz ustawiam według swoich zasad :] ale przede wszystkim jadę ma maxymalnie otwartej przysłonie i czasie 1/500
http://www.forum.woliera....l.php?user_id=3

mniej więcej:
Mocne słońce od tyłu to max otwarta przysłona (przy czasie 1/500)
Mocne słońce od góry 2-3 działki przymknięta
mocne słońce z przodu 3-6 działek przymknięta

to też zależy od obiektywu i od tego co chcesz osiągnąć.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Cavvy 



Województwo: Śląskie
Wiek: 33
Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: 2007-06-14, 20:11   

Co ja chce uzyskac generalnie fotki na czarnym tle jakie wstawiłam do konkursu np. sowy. cyfrak tez krzyczy 'źle' bo ma duzo ciemnego ale jak wychodzi no widac :) A nie wiem jak mi wyjdzie na analogu

Obiektyw no to jest helios 58 mm F2 a drugi to Sonnar 180mm F2.8. I raczej takie fotki robie heliosem a sonnarem poki co jedynie robilam makra.

Zenita E mialam kiedys ale trzeba było pozbyc bo sie obiektyw popsuł (zakleszczył na amen w korpusie - krzywo wkrecony ) i dlatego mam co mam. Fotki zenkiem E robiłam jak miałam 5 moze 6 lat i nawet ładne mi wychodziły ale to były takie do albumów rodzinnych bo wtedy nie myslałam jeszcze o ptaszkach czy innych futerkowych ;) I szkoda ze tego E juz nie mam bo duzo lepiej ostrosc sie ustawiało a z tym mam drobne problemy :P
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-14, 21:08   

Cavvy, hmm a co jest tym tłem ? :)
zalerzy od światła, zenka musisz wyczuć - na 100% jedna - dwie klisze pójdą Ci do testów zapisuj sobie ustawiana aparatu i jakie było światło pogoda - zobaczysz fotki jak wyjdą i te zapisane ustawienia - i już będziesz wiedziała przy jakiej pogodzie/świetle jaki czas dać i jakie "F".

jeśli by było słońce to bije się że na F/2 mogło by przepalić białe piórka ale kto wie... musisz przetestować - ja osobiście bym ryzykował między f/2 a f/4 a w ostateczności f/5,6 ale to musiała by być faktycznie ostateczność.

http://zenit12.neostrada.pl/instr.htm
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~topa/foto/zenit.htm
http://www.zenit.republika.pl/opis.htm
http://galaxy.uci.agh.edu...0i%20Nikon.html


To powinno sie wam przydać do zenitów ale i innych lustrzanek.
jak zrobić żeby poruszający się obiekt nie był rozmazany.



Ptaki zenitem -->
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1728
http://www.forum.woliera....at.php?cat_id=1

1.JPG
to powinno się wam przydać.

jak zrobić żeby poruszający się obiekt nie był rozmazany.
Pobierz Plik ściągnięto 313 raz(y) 47,55 KB

Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2007-06-14, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cavvy 



Województwo: Śląskie
Wiek: 33
Dołączyła: 14 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: 2007-06-15, 12:37   

W moim zenku 1/1000 nie ma :) Ale bardzo przydatna tabelka :)

Najczesciej cos zacienionego no róznie zalezy czy ptak ma woliere czy budke No chyba ze łąbedź no to zacieniona woda. Raczej nigdy jescze problemów z tym ze jest swiatła za duzo nie miałam czesciej ze jest go za mało a mniej niz 1/60 to bedzie poruszone a nawet smiem twierdzic ze 1/60 przy sonnarze to mam poruszone jak nic :| NO nic wakacje ida potestuje to co w tej tabelce jest zawsze cos nowego wiem :)
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-01-06, 19:50   

Dzisiaj wujek przywiózł do nas prababcie, która przywiozła mi pamiątkę po mim pradziadku, który niedawno odszedł [*] [*][*].

Mam takie dziwne hobby zbieram zawsze po kimś, kto odszedł do krainy wieczności charakterystyczną rzecz, z którą kojarzyła mi się ta osoba. Po jednym dziadku mam siodło marki Hanower. Po drugim popielniczkę, z która się nie rozstawał, po pewnym znajomym, kose i szufle do ziarna wystrugana z jednego kawałka drewna. Po dziadku ojca dyplom z wystawy za klacz C siwą.

Byłem bardzo zaskoczony a zarazem bardzo wdzięczny, bo dostałem bardzo ciekawy i stary aparat fotograficzny. Do dzisiaj sprawny, lecz nie wiem jak go się obsługuje, ale pewnie się nauczę.

 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-06, 20:55   

Wczoraj na, bodajże, Polonii po raz chyba pięćdziesiąty obejrzałem „mój” film „Podwójne życie Weroniki” Kieślowskiego. Nie ma szans, aby mi się on kiedykolwiek znudził. Tak jest z dziełami wybitnymi, ponadczasowymi. I znowu odkryłem w nim coś zupełnie nowego, na co dotychczas nie zwróciłem uwagi – światło.
Nie bez przyczyny.
W fotografii niezmiernie istotne jest właśnie światło. A więc chcąc fotografować klimatycznie trzeba nad światłem zastanawiać się non stop, przewidywać, jaki osiągniemy efekt fotografując w pełnym słońcu czy tuż przed zachodem słońca. Zauważyłem, że poszczególne ujęcia w filmie kręcone były w porach, które profesjonaliści określają jako „magic light” czyli po naszemu „magiczne światło”. To światło występuje w ciągu dnia gdzieś na godzinę, góra dwie przed zmierzchem lub wcześnie rano. Najlepsze jest jednak tuż przed zachodem słońca. Jest ono wtedy miękkie, w ciepłych tonacjach żółci i czerwieni.
Piękne określenie – magiczne światło…
Podkreślało ono to co w „Podwójnym życiu Weroniki” jest piękne – jakaś aura niedopowiedzenia, tajemniczości i wieloznaczności. Kocham ten film za to, że nie ma w nim postaw czarno-białych, nie ma podanych gotowych rozwiązań, nie ma nawet studyjnego, profesjonalnego światła, a jest miękkie i tajemnicze, takie właśnie magiczne.
Kieślowski jest tylko przez niektórych rozumiany. Nie trafia on do osób mających umysły jasne i czyste, wyznające filozofię „szkiełka i oka” i że wszystko można ogarnąć rozumem, pojąć i, co najgorsze, opisać do końca.
Magiczne światło operuje z boku i wydobywa z jakiejś fotografowanej postaci to, co można zobaczyć tylko z takiej perspektywy. Światło z samego południa, równikowe jest jak „łubudu, nie ma w sobie subtelności i wdzięku, jest oczywiste i dosłowne. Tak samo jest ze światłem studyjnym, gdzie modelka nie ma prawa mieć żadnych cieni pod oczami, a więc brzydko wyglądać. Magic light jest światłem subiektywnym i osobistym, na swój sposób pokazujących duszę i wnętrze obiektu.
Wklejam kilka fotek, które udało mi się zrobić w różnych częściach świata, gdy nadeszła pora magic light. Opisy są przy każdym zdjęciu.

IMG_2053.JPG
Peter Feriencik ze swoją "la fleszką"
Pobierz Plik ściągnięto 314 raz(y) 379,5 KB

IMG_1070.JPG
Peruwiańska gołoszyjka
Pobierz Plik ściągnięto 302 raz(y) 284,14 KB

IMG_1065.JPG
kaczka z amazońskiej dżungli na 15 minut przed zachodem słońca
Pobierz Plik ściągnięto 288 raz(y) 276,39 KB

_MG_9667.jpg
Parka daruma chabo z hodowli Imamura Yasukata sfotografowana co prawda w cieniu, a jednak na zdjęciu widać wyraźnie miękkie światło.
Pobierz Plik ściągnięto 293 raz(y) 441,34 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15