Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamil Kowalski
2007-03-23, 11:11
APARATY & FOTOGRAFIA -- jak fotografować...
Autor Wiadomość
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-12-07, 23:15   

Moja ukochana żonka kupuje mi Canon EOS 350D-lustrzanka, to będzie super aparacik. Troszkę kosztuje ale żonka jak widać kocha. Musze tylko poczekac do końca stycznia, to już nie długo-wytrzymam. :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-12-08, 09:52   

Cytat:
Moja ukochana żonka kupuje mi Canon EOS 350D-lustrzanka,

To jest moim zdaniem idealny aparat, gratuluje nadchodzacego aparatu i super zony :-D . Ja mam zwykłą lustrzankę Canon EOS GII Rebel, którą kupiła właśnie z planem przejscia potem na aparat taki jak Twój.
Maja
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-12-08, 13:29   

a ja mam KODAK easyShare Z740 :-D i jest extra , zresztą co wy o nim myślicie???
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-08, 17:15   

To nadeszła pora na mnie. Obecnie posiadam od sierpnia Canona Power Shot A430 AiAF
Jest w nim 4x zoom optyczny i 4,0 Mega Pixela, do aparatu od razu dokupiłem kartę pamięci, etui, i ładowarkę z kompletem akumulatorków, łączny koszt wyniósł 1000zł, z czego na sam aparat wydałem 750zł. Aparat na razie sprawuje się dobrze, miałem małą awarie sprzęgła przy obiektywie, ale serwis się z tym szybko uporał. Efekty możliwości tego aparatu możecie ocenić w mojej galerii. Osobiście jestem z niego zadowolony, lecz w przyszłości na pewno sprawie sobie lepsze cudo.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-12-08, 19:06   

Ja się z powyżej wymienionego aparatu już cieszę bo to naprawdę profesjonalny sprzęt. Zoom jest 12-to krotny i ma wiele innych bajerów. Lepszego nie mogę sobie wyobrazić, a żonka przekroczyła wszelkie moje oczekiwania i marzenia. Zrobiła mi oszałamiającą niespodziankę. I jak tu Jej nie kochać :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2006-12-09, 19:59   
   Nr Tel.: 503362871


Ja moje zdjęcia robię Olympusem C7070 i nie narzekam. Ale przyszłościowo wybiegam do Canona takiego jak Wanted. Ma go mój znajomy fotograf- cudeńko sprzęcik .
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-12-11, 18:34   

wanted, to skoro ona ci kupuje prezent w postaci aparatu to ty jej też zrób prezent w postaci.............diabła tasmańskiego :lol:
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-12-11, 19:01   

na lustra jest tylko i wyłącznie moda... Kupujcie sobie lustar, kupujcie.... :evil: hehehe kto siedzi w temacie aparatów wie o co mi chodzi.... polecam magazyny o fotografi np CHIP Foto-Video nr który teraz jest do nabycia... (12/2006)
Jest tam akurat art "jak wybrać idealny sprzęt" ;-)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2006-12-11, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-12-11, 19:41   

Cytat:
na lustra jest tylko i wyłącznie moda

tak, tak moda :-P . Wiesz niektórzy tutaj na tym forum zaczynali na lustrach 22lata temu, wiec miło teraz by sie przesiąśc na cyfrowe, ale w sumie takie samo no nie?
maja
P.S. no chyba, ze Cie źle zrozumiałam :-| .
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-12-11, 19:52   

mirass, jak będą dostępne-czemu nie. Ale obecnie jest to nie możliwe jak narazie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-12-11, 21:05   

Ojojojjj :mrgreen:

Kupując jakikolwiek aparat musimy zadać sobie pytanie – co chcemy fotografować i po co? Czy to jest nasz pasja czy praca, czy fotografujemy od święta czy stale, czy nasze fotografie mają reprezentować sztukę czy mają być w stylu „u cioci na imieninach” albo czy to ma być aparat „wakacyjny”.

Następną sprawą jest nasz fundusz / kasa.

Mamy kilka możliwości wyboru:

1)Standardowa cyfra
2)Maluszek
3)Profesjonalny kompakt
4)SuperZoom
5)Lustro

----

1 – Do fotek u cioci na imieninach, po prostu utrwala chwile ulotne…
2 - Mały kompakt wszędzie się mieści alternatywa dla aparatów w telefonach komórkowych, szybkie aparaciki z wielką ilością bajerów.
3 - i tu już się zaczyna… Ogromna alternatywa dla luster (np: Sony r1 i Canon powershot g7) – z tej serii aparatów nie powstydzą się profesjonaliści, i dla wielu salonów fotograficznych jest to naprawdę ogromna alternatywa lustrzanek – niestety maja jedną jedyną wadę dla niektórych jest to atut - maja nie wymienna optykę ale za to jest do nich szereg akcesoriów np. nasadki zmieniające ogniskową.
4 – SuperZoom sama nazwa mówi – aparaty lepszej klasy z ogromnym zoomem 10 do 12 razy optyczny. Jeśli wybieracie aparat tego typu koniecznie musi mieć stabilizacje obrazu bo w przeciwnym razie z super zoomu nie skorzystacie - im zoom większy / ogniskowa tym dłuższy czas naświetlania – najdrobniejszy ruch (bez stabilizacji będzie widać) i foto będzie rozmazane – no chyba że macie statyw i tylko za jego pomocą „fotkujecie”.
5. Lustra hmmm najdziwniejszy aparat jaki może być ma same wady i same zalety …
Wady:
- Mega drogi ,
- ciężki,
-nie ma zoomu wszystko zależy od optyki/ obiektywu – czyli ciągle musisz zmieniać obiektywy, np. Mateusz lustrem nie zrobił by swojej (jak dla mnie) genialnej fotki lustrem z standardowym obiektywem bo kaczka była by wielkości igły, no chyba że by miał następny obiektyw za 2000zł/3000zl z dużą ogniskową, tak samo nie zrobił by foto macro bo do tego potrzebny jest następny obiektyw z minimum 2000zł (niestety nie ma uniwersalnego obiektywu) do tego jest potrzebny statyw jeśli chce robić się dobre fotki bo lustro nie ma stabilizacji. Czyli zanim wyciągnie się odpowiedni obiektyw z plecaka zamocuje się go to nasz „model/ptak” zdąży odlecieć… :-(
- nie ma na od razu podglądu na wyświetlaczu LCD czyli fotki robisz wyłącznie z wizjera tak jak w aparatach na „klisze” , jest jeden model bodajże Olimpu E-330 który pozwala na kadrowanie na wyświetlaczu LCD niestety ta opcja go okropnie zwalnia i kosztuje między 2900zł do 15500zł w zależności od optyki.
- nie ma bajerów dyktafonu, kamerki itp…
Plusy:
- ma masę możliwości doboru dodatkowego sprzętu / dobrego sprzętu
- ma szybszą gotowości pracy (technicznie)
-to może być i plus i minus – większość jak nie wszystkie parametry ustawia się manualnie.


Czyli praktycznie poza tymi 3 zaletami nie różni się od Cyfry.


Ja od kilku miesięcy szukam aparatu dla siebie, który przydał by mi się do szkoły , do graficzek i dla rozrywki i jeszcze nie wybrałem… bo albo nie leży w łapie jak powinien albo ma nie te funkcje co trzeba albo ..jego cena… Niestety kupić aparat to nie jest taka łatwa sprawa kupicie a później przez rok czasu pluje się w brodę a mogłem wybrać inny…

Ja cały czas myślę o
3)Profesjonalny kompakt
4)SuperZoom
albo o hybrydzie (lustro z nie wymienną optyką)
no chyba że szkoła sobie wymyśli niewiadomo co np. że mamy mieć lustra w co szczerze wątpię.

Nie wiem jak wy ale ja nie chce latać wszędzie ze statywem, nie mam kasy na dodatkową optykę, będąc w lecie i chcąc zrobić fotke przebiegającej sarny nie będę myślał o wyciągnięciu lusta z plecaka i myślał jeszcze o dobrym obiektywie i nosił ze sobą statyw.
Chce szybki aparat z miarę dużym ISO, który nie szumi przy wartości 500, z manualnym jak i automatycznym sterowaniem i z mega zoomem aaa i jeszcze dobrym macro– więc dla mnie najlepsze by było punkcik 3 albo 4 lub hybryda.
No chyba że lstro do domu a kompakcie w drogę.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-12, 14:07   

W najbliższym czasie będę miał do odstąpienia Canona EOS 300D ale niestety w wersji amerykańskiej, co mnie osobiście w niczym nie przeszkadzało robić dobre zdjęcia. Aparat ten zabierałem we wszystkie moje podróże - między innymi do Japonii - efekty były wiecej niż zadawalające. Konrontacji można dokonać na tej stronie lub w "Wolierze". Dla fotografów amatorów nie potrzeba wcale lepszego sprzętu.
Jeżeli ktoś chciałby go kupić - zapraszam na moje pw
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-01-08, 15:09   

No ja też sobie zamówiłem wreszcie cyfrówke :mrgreen: Jutro będę już miał :-D :mrgreen:
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-08, 16:41   

mirass, jaki model?
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-01-08, 17:10   

Panasonic fz7 :-)

[ Dodano: 2007-01-09, 16:02 ]
No już leży u mnie w domu :-P
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14