Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
mała egzotyka
Autor Wiadomość
Mati250 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 27
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-02-10, 09:36   mała egzotyka

mam pytanie mam klatkę o wymiarach 100cm dł 53cm sze 85cm wys i chciałem w niej hodować kilka różnych par ptaków z małej egzotyki np: zeberki, amadyny obrożne, amadyny ostrosterne itp.
zastanawiam się ile par mógł bym trzymać w takiej klatce aby miały godne warunki?oraz jakie ptaki proponujecie do trzymania w tej klatce?czy jest to dobry pomysł na łączenie ze sobą w takiej klatce paru gatunków z małej egzotyki?
Proszę o szybką odpowiedz i pozdrawiam
 
 
Haall 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-02-10, 12:29   

Mati250, w takiej klatce możesz trzymać spokojnie kilka par drobnicy. Specjalnie piszę - trzymać - bo o hodowli to raczej nie masz co myśleć. Ostrosterne są czasami mocno agresywne w trakcie lęgów, to samo obrożne, które potrafią wyrzucić całe gniazdo z młodymi innych ptaków.
_________________
...mały plusk kolor pierzastych piątek...
 
 
 
Mati250 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 27
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-02-10, 13:00   

dziękuje za odpowiedz. a w takim razie jakie połączenia ptaków polecił byś z małej egzotyki? Na początku myślałem o 2 parach a potem o powiększeniu ich ilości o nowe ptaki. czytałem że ostrotelne dobrze dogadują się z zeberkami w wolierach ale nie wiem jak to jest w klatkach oczywiście chciał bym dochować się młodych ale wolał bym aby ptaki mogły odbyć lęgi w klatce z innymi ptakami bez żadnych problemów.
 
 
Haall 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-02-10, 13:24   

Mati250, jeśli chcesz w miarę bezproblemowo dochować się młodzieży to polecam same zeberki. Ostrosterne bezproblemowo dogadują się ze wszystkimi ptakami, ale poza okresem lęgowym. Poza tym często wiją "dzikie" gniazda do spania, a materiał biorą z gniazd innych ptaków, nawet jeśli jest go pod dostatkiem. Do trzymania razem mogą spokojnie być zeberki, ostrosterne, astryldy trzcinowe, kratoskrzydłe, mniszki przepasane, 1 para amadyn wspaniałych (przy większej ilości w takiej klatce będzie dochodzić do bójek), kubaniki, czereszki, bengaliki. Nie polecam do tak małej klatki amadyn diamentowych, kanarków, amadyn obrożnych, czerwonogłowych, papuzików.
_________________
...mały plusk kolor pierzastych piątek...
 
 
 
Mati250 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 27
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-02-10, 14:22   

bardzo dziękuje za odpowiedz.
miałem nadzieje że będzie możliwość rozmnożenia w tej klatce kilku gatunków ptaków ale skoro nie to pomyśle nad trzymaniem ptaków jednego gatunku
 
 
Mati250 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 27
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-02-10, 15:21   

znalazłem jeszcze jedno wyjście z sytuacji klatkę którą mam można przedzielić na dwie części o wymiarach 50cm na 53cm na 85cm jeżeli na czas lęgów oddzielił bym pary od siebie i połączył bym je znowu po tym okresie wszystko było by dobrze ptaki ciągle by były w pobliżu siebie ale nic nie mogły by sobie zrobić a na zapas mam jeszcze jedną mniejszą klatkę w razie potrzeby. Czy było by to dobre wyjście z sytuacji?
bardzo proszę o odpowiedz i pozdrawiam :)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-02-10, 15:31   

Mati250, Oczywiście, że to dobre rozwiązanie
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Mati250 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 27
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-02-10, 15:40   

bardzo się ciesze w najbliższą niedziele jade rozejrzeć się za ptakami jak tylko je zakupie to na pewno się nimi pochwale :)
Ostatnio zmieniony przez Mati250 2010-02-10, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 38
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-08, 15:17   

Pamieta należy iż astryldy latają na boki, sprawdź czy nie kupujesz zatuczonych ptaków. Ptak przestraszony, leci w najwyższy punkt klatki, w tym przypadku poleci pionowo, z braku innego wyjścia... jeżeli będzie za tłusty... może dosta zawał.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13