Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: sroszkowski
2010-02-14, 23:30
Wystawa kur ozdobnych w Blue City
Autor Wiadomość
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-02-10, 12:24   

Szanowny panie Peter Žuffa,
Pisze pan, że Polacy wystawiali na Europejskiej wystawie w Nitrze nasze polskie rasy pod nazwami Padewska i Holenderska. W europejskich standardach właśnie tak są one nazwane więc nic nie mogliśmy zrobić...

Czytałem gdzieś na forum "pomysły", aby wogóle nie wystawiać tych ras, jeżeli mają być one pokazywane właśnie pod takimi nazwami. Stowarzyszeniu Czubatki Polskiej zależy na tym aby zmienić błędne (?) nazwnictwo... Ale kim bylibyśmy jeżeli wogóle byśmy nie pokazali naszych kur? Jakie mamy wtedy prawo do głosu, jeżeli nic nie hodujemy i nie liczymy się w świecie?

Dlatego właśnie hodowy wystawiali swoje kury pod tymi nazwami, aby pokazać, że też się liczą... że też coś potafią!

Ale nie oznacza to, że poddają się w "walce" o poprawne nazewnictwo! W Blue City przegraliśmy jedynie niewielką "bitwę"...
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2010-02-10, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piot_70 


Województwo: Slowacija
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-02-11, 20:21   

Cteny koleżeństwo .
Ja nepisać o hodowcoch ja pisać o kurach . Ja nepisacz żeby być niesmaki ja pisać fakty a mam zainteresowanie żeby ste zwalczać za waszu rasa a ja wam przy tom będę pomagać .

.Ja pisacz že bola bardzo duza szanca na propagaciju Czubatki Polskiej .
Teraz jest ciężko mówić o tom co być przed 200 loty tojest historija .


To co p. pisać że pan nemieć możność wystawiać Czubatku w Nitre niejest prawda.

Tu jest lista rass na strone evropskeho związku .Tyto rassy można bylo wystavicz dla reglementu EE na Evropejskej wystawe .

http://www.entente-ee.com/deutsch/sparten/gefluegel/dateien/2009/Verzeichnis R&F August 2008.xls

W linijka 1446-1455 byč polske rasy .Zielonozska i Czubatka Polska to jest oficialni dokument ... a nie medialne gadki..


Ile kur kto wystawil. Prosze tu jest katalog z EW NITRA

http://www.entente-ee.com...Europaschau.pdf

Ja registrowawiacz zgłoszenie na EW NITRA . Ja mam także zgłoszenie na który być i "Wasze kury" ..
Jak ma p. zainteresowanie ja móże to zgloszenie odesłać i pelna poczta .

Peter Žuffa
Ostatnio zmieniony przez Piot_70 2010-02-11, 20:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 21:17   

Jestem niezmiernie rad, że będziemy mogli przedstawić swoje racje Peterowi Zuffa, przewodniczącemu Sekcji Drobiu grupy wschodniej Federacji Europejskiej (EE), do którego przynależy również Polska. Obawiam się bowiem, że Peter ma niepełną wiedzę na temat nie tylko czubatki polskiej, a także tego co się aktualnie dzieje w polskiej hodowli drobiu.
Peter wielokrotnie wykazał dobrą wolę i starał się pomóc w rozwiązaniu trudnych spraw. Widzimy to i bardzo doceniamy. Już sam fakt, że zabrał głos na naszym forum bardzo dużo dla nas znaczy.
Mam nadzieję, że wspólnie dojdziemy do pożytecznego kompromisu.

Kolejno będziemy przedstawiać fakty. Do minimum ograniczając słowa. Na początek jednak mała dygresja. Dotyczy ona sprawy, którą nam się bardzo często zarzuca.
Piot_70 napisał/a:
Ja mam również pytanie . Dlaczego członkowia klubu Czubatky Polskiej wystawiać na Europejskej wystawe w Nitra 2009 : Padewske a Holanderske kury a nie Czubatka Polska .
Padewskie kury , holanderskie kury viďz strona 105-106 kataloga
Miniaturowa padewska –strana 129-130 kataloga .
To bola duza mozliwosc prezentacie na medzinarodovej scene
Jest to możliwy ,że ty same kury jak sa w Polsku tak to sa Czubatki Polske a jak przekroczyc granica sa w tej chwili Padewske albo Holanderske.

A co możemy innego zrobić?
Nieobecni nie mają racji.
Wystawiałem swoje czubatki na wielu wystawach zagranicznych i jednocześnie starałem się lobbować za inną, historyczną nazwą. Tak było w 2006 roku, gdy na własny koszt przygotowałem kalendarz z kurami czubatymi świata. Tak było i w Nitrze (przewidując taką reakcję, jak powyższa, nie wystawiłem tam swoich czubatek pomimo wcześniejszego zgłoszenia), gdzie rozdaliśmy plakat zawierający reprint ryciny z niemieckiej Encyklopedii Meyersa (1893 rok). Plakat ten został wydrukowany w nakładzie 3.000 egzemplarzy w trzech wersjach językowych: niemieckim, angielskim i polskim.

plakat woliera polski INTERNET.jpg
rycina z niemieckiej encyklopedii meyersa z 1893 roku. Jest to niezbity i koronny dowód, jak polskie kury czubate (na rycinie białoczub) były nazywane samych Niemczech długo potem, jak została zmieniona nazwa na "padewską".
Plik ściągnięto 7613 raz(y) 146,18 KB

kalendarz 2006 400.jpg
strona tytułowa wydrukowanego w nakładzie 1.000 egz. kalendarza, który trafił do hodowców z Zachodu Europy.
Plik ściągnięto 7613 raz(y) 54,55 KB

 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 21:51   

Niech obrazy przemówią same za siebie.

British Poultry.jpg
okładka brytyjskiego standardu
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 56,52 KB

4-poland.jpg
brytyjski standard
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 40,1 KB

okla american.jpg
okładka amerykańskiego standardu
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 31,73 KB

1-american.jpg
amerykański standard
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 43,96 KB

2-american.jpg
amerykański standard
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 54,88 KB

3-american.jpg
amerykański standard
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 55,19 KB

4-american.jpg
amerykański standard
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 50,04 KB

6-american.jpg
współczesny amerykański standard
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 50,62 KB

0005.jpg
skan z rosyjskiej książki Abozina wydanej w Rosji pod koniec XIX wieku.
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 45,93 KB

okl jap 2.jpg
okładka japońskiej ksiązki.
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 61,41 KB

jap.jpg
strona z japońskiej książki poświęconej japońskim kurom narodowym. Trafiło do niej jedynie kilka najpiękniejszych ras spoza kraju kwitnącej wiśni, między innymi czubatka polska.
Plik ściągnięto 7591 raz(y) 42,91 KB

 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 21:57   

Niech obrazy przemówią same za siebie - ciąg dalszy.
Skan wklejany jest w dwóch rozdzielczościach.

cala mapa 400 pix.jpg
bez komentarza
Plik ściągnięto 7585 raz(y) 141,74 KB

cala mapa 800 pix.jpg
Plik ściągnięto 4473 raz(y) 402,48 KB

 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 22:21   

Po raz kolejny niech przemówią fakty.
Poniżej zdjęcia ras kur lub odmian barwnych do ras już zarejestrowanych, nad którymi trwają intensywne prace w Stowarzyszeniu Drobiu Rasowego Czubatka Polska.
Zapewniam Państwa, że mamy o wiele dłuższą listę. Obecnie pracujemy także nad:
- białą odmianą zielononóżki polskiej
- pomarańczowo szyją odmianą zielononóżki polskiej
- zielononóżką kuropatwianą z niebieskim podbiciem
- zielononóżką pstrokatą
- kurą chłopska
- gołoszyjką polską
- zielononóżką miniaturową
- nowymi odmianami barwnymi sułtanów.
Wszystkie te nasze "próby i eksperymenty" pokażemy być może już w tym roku publicznie na jednej z wystaw w Polsce.

IMG_6258.JPG
czubatka dworska - odtworzona starodawna rasa polskich kur. Zarejestrowana w Polsce jako nowa rasa w 2009 roku.
Plik ściągnięto 7571 raz(y) 52,99 KB

IMG_6164.jpg
karzełek polski - liliput - wyselekcjonowany i zarejestrowany w Polsce jako nowa rasa kur w 2009 roku
Plik ściągnięto 7571 raz(y) 38,4 KB

IMG_9480.jpg
karzełek polski wisienka - wyselekcjonowany w Polsce, nad którym trwają intensywne prace hodowlane
Plik ściągnięto 7571 raz(y) 42,03 KB

IMG_9901.jpg
czubatki polskie brodate kuropatwiane - wyhodowane w Polsce i zarejestrowane jako nowa odmiana barwna w 2009 roku
Plik ściągnięto 7571 raz(y) 69,33 KB

IMG_0649.JPG
pierwsze próby czubatki polskiej brodatej żółtej; wystawiona ona została na wystawie w Brugii w 2008 roku
Plik ściągnięto 7571 raz(y) 71,38 KB

IMG_9832.jpg
odmiana czubatki polskiej brodatej czekoladowej - wyhodowana i zarejestrowana w Polsce w Poznaniu w 2009 roku
Plik ściągnięto 7571 raz(y) 44,22 KB

 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 22:25   

Uprzejmie proszę, aby hodowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Gallus ujawnili publicznie, co takiego zrobili dla polskiej hodowli drobiu?
Jakie rasy wyhodowali lub odmiany barwne?
Odwagi koledzy i koleżanki...
1.
2.
3.
4.
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 22:33   

W dniu jutrzejszym zaprezentujemy zdjęcia z kilkunastu zagranicznych wystaw, w których brali czynny udział członkowie Stowarzyszenia Czubatka Polska.
W tym przypadku również prosimy, aby koledzy i koleżanki, a zwłaszcza Pani Łukasiewicz i Pan Tarasewicz pochwalili się na ilu zagranicznych wystawach prezentowali swój dorobek.
1.
2.
3.
4.
5.
 
 
Piot_70 


Województwo: Slowacija
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-02-11, 22:48   

Pane Stanislawe ja serdecznie witam.

Tu może źle zrozumieć moja pytanie Ja nie ma pytanie dlaczego newystawiać ? Ja mam pytanie dlaczego zameldować Paduaner a nie Czubatka Polska .

To można być pierwszy historyczny chwila dla ratunka Vaszej rasy .Ja tej historie znam ,my wspólnie juz gwarzyć wiele razy na to tematyka .
Tysz we Warszawe i w Trenczinei i v korenspodenciji internetowej .Ja jusz panowi mówić że to jest jedyny szanc ponieważ Wlochy ani Holandia się swojich ras ne zrezygnować .

Wy musieć bić się za rasu nie za nazwa .Co jest więcej dla Vas jak Polaka co ma większy wartość . Kiedy będzie napisanne w liste ras:

EE :Paduaner - dalszy 10 kraina będzie napisać nazwa Paduaner a tylko w Polska słup będzie Czubatka Polska . albo
będzie

EE Polnische Haubenhuehner -a tysz dalszy 10 kraina będzie napisać nazwa Polisch ,Polská chocholatá ,...... a w Polska slup będzie Czubatka Polska

Tu będzie każdy poznać że to jest Polská rasa
Tu będzie każdy znacz że jest to Polska rasa .
Mne udać się się po trudna praca wasza Czubatka Polska zarejstrować w lista ras EE . Ale następne już jest na panstwu .
Jak nebyć ty kury s tym nazwem wystawiannena medzinarodowych wystawach tak bycz z lista wykluczanne . a
Pozostać znowu tylko Paduaner a Hollander a w słup Polska będzie Czubatka Polska .
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-02-11, 23:01   

Piot_70 napisał/a:
Pane Stanislawe ja serdecznie witam.

Tu może źle zrozumieć moja pytanie Ja nie ma pytanie dlaczego newystawiać ? Ja mam pytanie dlaczego zameldować Paduaner a nie Czubatka Polska .

To można być pierwszy historyczny chwila dla ratunka Vaszej rasy .Ja tej historie znam ,my wspólnie juz gwarzyć wiele razy na to tematyka .
Tysz we Warszawe i w Trenczinei i v korenspodenciji internetowej .Ja jusz panowi mówić że to jest jedyny szanc ponieważ Wlochy ani Holandia się swojich ras ne zrezygnować .

Wy musieć bić się za rasu nie za nazwa .Co jest więcej dla Vas jak Polaka co ma większy wartość . Kiedy będzie napisanne w liste ras:

EE :Paduaner - dalszy 10 kraina będzie napisać nazwa Paduaner a tylko w Polska słup będzie Czubatka Polska . albo
będzie

EE Polnische Haubenhuehner -a tysz dalszy 10 kraina będzie napisać nazwa Polisch ,Polská chocholatá ,...... a w Polska slup będzie Czubatka Polska

Tu będzie każdy poznać że to jest Polská rasa
Tu będzie każdy znacz że jest to Polska rasa .
Mne udać się się po trudna praca wasza Czubatka Polska zarejstrować w lista ras EE . Ale następne już jest na panstwu .
Jak nebyć ty kury s tym nazwem wystawiannena medzinarodowych wystawach tak bycz z lista wykluczanne . a
Pozostać znowu tylko Paduaner a Hollander a w słup Polska będzie Czubatka Polska .



Wiadamo, że nazwy tak łatwo nie można zmienić bo Włosi i Holendrzy tak łatwo nie pozbędą się "swoich" ras...

Ale DLACZEGO Polacy sami wypierają się swoich narodowych ras? Dlaczego wypierają się swojego dziedzictwa narodowego? Dlaczego zatem wypierają się całej Rzeczpospolitej Polskiej... a co za tym idzie samych siebie?

Proszę Was wytłumaczcie mi dlaczego...?
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2010-02-11, 23:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2010-02-11, 23:05   

Dawniej ogłoszono by to zdradą przeciwko norodowi...
Dzisiaj reaguje się śmiechem!
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2010-02-11, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 23:18   

Panie Piotrze, ja również witam bardzo serdecznie.

Jeśli chodzi o Nitrę to zrozumiałem niestety Pana intencję i dobrą wolę dopiero później.

Bardzo Pana szanuje. Chociażby za to, że Wy, Słowacy, podjęliście się fantastycznej sprawy - zorganizowania europejskiej wystawy na Słowacji. Niewielki europejski kraj zorganizował coś, czego inne kraje, o wiele większe i bogatsze boją się podjąć. Proszę nie przejmować się ewentualnymi krytycznymi uwagami na temat wystawy w Nitrze.
Mam pełną świadomość, jak ciężko przy niej Pan pracował.

Wracając do sprawy... wiem, jak trudna jest w przypadku czubatki polskiej Pana rola.

Proszę się nie dziwić, że upominamy się o "swoje". Doskonale Pan wie, że przez całe dziesięciolecia, zarówno my, jak i Słowacy, nie byliśmy obecni w demokratycznej Europie.

Wielokrotnie rozmawiałem z moimi przyjaciółmi z Niemiec czy Holandii, którzy rozumieją nasz żal i nasze rację. Nie raz i nie dwa dawali mi do zrozumienia, że nie mieliby nic przeciwko temu, aby w europejskich standardach figurowały dwie oficjalne nazwy - paduaner i poland. Miejćie świadomość, że za was samych nikt tego nie załatwi!!!

Najbardziej w tej całej sprawie przykre jest to, że słowa "czubatka polska" bardzo trudno prszechodzą przez gardło samym Polakom?!!!! Jest to coś niesłychanego, niepojętego, czego ja nie potrafię w ogóle pojąć.
 
 
Piot_70 


Województwo: Slowacija
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-02-12, 13:07   

Szanowny pan Stanislaw a hodowci Czubatki Polskiej .

To piszem już po kilkakroć
Europsky związek na mój odporuczenie i s propaganda waszich historycznych materiałow wam dać możność a Vasza rasa jest zarejstrowana a akceptowana . Z pełny świadomość pisać że to być pokaźny żądanie a meta i p. Leona .Acz tomu można panstwo newierzyć

Przecież już od lata 2008 jest to tak . W spis ras jest 3 rasy
Paduaner ,Hollander i Czubatka Polska (polnische haubenhuehner ).

Nikt vo świat neprzeczyćsie ,że tyto rasa Paduaner ,Hollander można mieć pochodzenie w Polsku .


Lecz w Wlochach sobie tyto udoskonalać za czas 200 lat na tegoczesny wygląd a dla tego jim tak dacz nazwa Paduaner .
W Holandia sobie także za czas 200 lat udoskonalać na tegoczesny wygląd a dla tego jim tak dacz nazwa Holander .


A mianowicie zrobić dlatego ,że się bardzo różnić się od pierwotny Czubate kury s Polska ,

Teraz kiedy jest zarejstrowana w lista EE rasa Czubatka Polska . Wy musieć apelować na kraje który mieć napisanne w liście w rządek przy Hollander lub Paduaner "Polland łub Polisch " żeby oni tyto nazwa wysmarować z rządek Paduaner a Hollander a napisacz tuty do rządek Czubatka Polska .

Jak oni hodować Czubatka Polska tak to na pewno zrobić ale jak hodować Paduaner a Hollander tak to nezrobić .

Wy musieć argumentować że Czubatka Polska nie jest Paduanka a także Holanderka ..

Oczywisty jest : Tegoczesna Holanderka nie jest Paduanka to jest dwie rasy w zupełnie inszy Typ , budova , glowa- dzwonki,grzebien, grzbiet ,pierszy ,brzuch ogon , !!!!

A dlatego lpgiczne nemoże byč Czubatka Polska i Holanderka i Paduanka .


Tu już następować wase droga a praca .Już Wam nikt niemozse więcej pomoc .





Trzymam palce .Peter
Ostatnio zmieniony przez Piot_70 2010-02-12, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
edek13 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-02-12, 14:33   

Czytam ten temat i z bólem muszę stwierdzić, że Słowak pan Piot_70
jest większym zwolennikiem Polskich ras drobi niż my sami. Hodowcą to na pewno nie jestem ale pasjonatem hodowli drobiu na pewno zwłaszcza Polskich ras. Jeżdżę po wystawach zwłaszcza tych w mojej okolicy, i zauważyłem taką manierę nie wystawiamy białoczubów czy czarnoczubów Polskich lecz Holenderskie. Ten opis dotyczy na wystawach obu ras, nie Polska lecz Holenderska, dlaczego?. Opisy na kartach ocen czubatki Polskiej,
też są co najmniej dziwne, jakby komuś przez gardło nie mogło przejść "Polska'. Panie Stanisławie zanim tu się zalogowałem to już słyszałem o Panu. Nie zawsze dobrze, ale teraz już wiem dlaczego, bo trudno jest walczyć o swoje, nasze rodzime rasy. Więc na koniec zacytuję naszego Polskiego wieszcza " Cudze chwalicie swego nie znacie".
Pozdrawiam Edek.
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2010-02-12, 17:43   

Dyskusja bardzo ciekawa, ale poszła w jednym kierunku, sporu o czubatkę polską, który trwa od lat. Mnie najbardziej interesuje to, dlaczego Pan Peter Żuffa właśnie Gallusowi przypisuje największe zasługi w hodowli i propagowaniu polskich ras . Jak do tej pory nie zostało to poparte żadnymi faktami.
pozdrawiam
Wanda R.
Ostatnio zmieniony przez Wanda Rakoczy 2010-02-12, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36