Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Iro_mak
2010-01-27, 21:12
kradziony artykuł opublikowany na forum aviornis
Autor Wiadomość
Joanna 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 111
Wysłany: 2010-01-13, 22:24   kradziony artykuł opublikowany na forum aviornis

Ponieważ Wanted regularnie jest na tym forum, to pisze tutaj.
Na jego forum (aviornis.com.pl) pojawił się ukradziony z moich stron artykuł. http://www.aviornis.com.p...caef46314#49882
i u mnie http://www.papugi.resnet....oslawenozki.htm

Artykuł jest tłumaczony z angielskiego i opublikowany na moich stronach za zgodą Autorki. Do tłumaczenia prawa autorskie ma tłumacz. Skopiowanie artykułu jest złamaniem prawa autorskiego i po prostu kradzieżą. Artykuł został skopiowany nawet z przypisami tłumacza (!) oraz zdaniem "Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej o unieruchamianiu koślawych nóżek." choć oczywiście już bez linku.

ŻĄDĄM natychmiastowego skasowania tego artykułu.
Oraz wszelkich innych ukradzionych z moich stron. Jeśli takie są na tamtym forum.

Jesli artykuł nie zostanie skasowany, podejmę przewidziane prawem kroki.

Pozdrawiam,
Joanna Karocka
_________________
o papugach

o mnie

o mojej książce o papugach
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 70
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-13, 22:37   

Pani Joanno,
zmuszony jestem zareagować...
dobrze byłoby, aby nie używać naszego forum do załatwiania Waszych prywatnych spraw, tym bardziej, że nie mamy z całą sprawa nic wspólnego. Może powstać wrażenie, iż jesteśmy stroną konfliktu...
Forum Woliery nie jest ani sędzią, ani powiernikiem.
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2010-01-13, 22:58   

Dokładnie jestem za Panem, Panie Stanisławie. uważam że zarówno Pani Joanna jak i Wanted jestescie osobami dorosłymi i powinniście załatwiać swoje sprawy osobiście, a nie na oczach forumowiczów gdyż niszczy to atmosfere forum, i relacje jakie mamy wypracowane miedzy sobą. Pozdrawiam.
_________________
Bartek
 
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2010-01-13, 23:24   
   Skype: hubert.szymanksi.


Wanted jak cos potrzebował np. z tego forum to kontaktował sie z autorem. Jestem zaskoczony tymi zarzutami choć faktycznie oba materiały sa w 99,9% zgodne. Pani Joanno na przyszłość można zabezpieczyć fotki cyfrowym znakiem wodnym. Najpierw niezbite dowody potem zarzuty. Promuje DELETE tego postu.
Ostatnio zmieniony przez foxhubert 2010-01-13, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-01-13, 23:47   

Pani Joanno - odpisałem na pw i myślę, ze takie sytuacaje warto załatwiać w ten sposób.
Wystarczyło napisać jak i u mnie na Forum też.
Nie wiedziałem ze to "na wyłączność" - skąd jednak tekst jest to było podane.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Joanna 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 111
Wysłany: 2010-01-14, 16:19   

Oczywiście nie uważam forum za stronę w tej sprawie. Swój wpis traktuję jak "list otwarty", rzecz znaną z prasy. Stosuje się go wtedy kiedy chce się aby o czymś dowiedziało się więcej osób. Wanted jest znany na tym forum, część użytkowników jest tutaj i na jego forum. Ukradziony artykuł został opublikowany, dlatego też kwestia kradzieży nie jest sprawą tylko prywatną.

Artykuł został skopiowany z moich stron. Podanie linku do strony angielskiej było więc oszustwem i to świadomym. Przecież Wanted dobrze wiedział z jakiej strony kopiował tekst!! Nie rozumiem więc po co dalsze kłamstwa, że źródło artykułu zostało podane.

Skopiowanie i opublikowanie artykułu bez zgody autora (lub wydawcy) jest złamaniem prawa. Każdy wydawca ma prawo do wyłączności, chyba, że sam postanowi inaczej. Ja nie postanowiłam, co więcej na swoich stronach ostrzegam przed kopiowaniem tekstów. Wiem, że na niektórych forach (Woliery chyba nie) pojawiają się całe skopiowane artykuły, wprawdzie podany jest link do źródła (wtedy może nawet prawdziwego źródła), ale to nie zmienia faktu, że takie kopiowanie jest złamaniem prawa. Tak więc nawet gdyby Wanted podał prawdziwe źródło, to i tak złamałby prawo. Ale wtedy przynajmniej mógłby się tłumaczyc, ze nie wiedział. W tym przypadku jednak świadomie zafałszował to źródło.

Artykuł został skasowany, na priva zostałam przeproszona. Uważam więc sprawę za zamkniętą. Myśle jednak, ze warto aby wątek został.

Przepraszam Pana Roszkowskiego jeśli poczuł się urażony moim postem, ale mam nadzieję, że jako dziennikarz i wydawca, zrozumie czemu to zrobiłam. Poza tym uważam, że należy walczyć z bezkarnym kopiowaniem cudzych tekstów na swoich stronach.

POzdrawiam,
Joanna
_________________
o papugach

o mnie

o mojej książce o papugach
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-01-14, 20:15   

Pani Joanno, chciałem napisać u pani na forum coś więcej, ale skreślę tu kilka słów.
Wiem, że nie powinno do tego dochodzić jednak zamieszczone to zostało na prośbę ..... i naprawdę nie świadomie podałem inny link, taki otrzymałem. Wiem, powinienem wcześniej wszystko sprawdzić ale stało się.
Nie tłumaczy to jednak sytuacji.
Wracając do sytuacji kopiowania czegokolwiek w sieci, to wie pani że jest ona wielka i praktycznie na każdym kroku coś gdzieś jest. Ode mnie z Forum też już wielokrotnie userzy pokazywali mi że gdzieś jest nasz tekst, gdzieś są moje fotki i userów z Forum. Znalazłem foty na stronie z USA, na stronie rosyjskiej, pełno ich czasem na serwisie Allegro i podobnych. Znalazłem foty i teksty na blogach tematycznych i jakoś ja zaraz nie odpalam armaty i z grubej rury.
Baaa, powiem nawet że wiele z nich nadal jest na tych stronach i ja nie podejmuję tu jakiś kroków.
Tak na ściśle przeglądając pani stronki to też bym zapewne coś "swojego" znalazł i chociaż tego by np. teraz nie było, to prędzej czy później ktoś z userów w trakcie biegu lat coś zamieści. To kolej życia i niestety rzeczywistość.


Nie mniej jednak za zaistniałą sytuację raz jeszcze przepraszam.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
stennn 



Województwo: niemcy
Pomógł: 2 razy
Wiek: 63
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 50
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2010-01-14, 20:37   

Bardzo dobrze ze zostalo to wyjasnione i nastapila zgoda.
To jest zalatwienie sprawy, szybko i po mesku.
_________________
stennn
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 70
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-14, 21:19   

Bardzo się cieszę, że sprawa została załatwiona. Jeżeli ktoś potrafi przyznać się do błędu i jeszcze na dodatek przeprosić to oznacza, że wykazuje klasę. Każdy z nas robi ileś tam głupot. Problemem jest, czy potrafimy z tych głupot wyciągnąć wnioski i czegoś się nauczyć.

Początkowo miałem zamiar natychmiast zdusić tę sprawę w zarodku i skasować wypowiedź Joanny. Teraz jednak sadzę, po tym, jak wywiązał zaczątek merytorycznej dyskusji, że powinna ona zostać. Prawa autorskie bowiem w internecie to wielki problem.

Na Forum Woliery wszelkie próby zamieszczania cudzych zdjęć i plagiatów tekstów natychmiast były tropione z całą surowością. Staraliśmy się też być bardzo etyczni w tym, co robimy, a także nie dopuszczać do personalnych wycieczek, zawirowań i zadym. Stawało się to kosztem współpracy z użytkownikami. Kilku z nich zerwało z nami kontakty, przenieśli się z wielkim hukiem na inne fora, bo tam przecież "panuje lepsza atmosfera".

Przecież, aby pozyskać dobre fotografie lub dobry tekst, trzeba ponieść pewne (intelektualne lub finansowe) koszty. Na przykład wyprawa do Japonii do spory wydatek. Za dobre teksty w "Wolierze" autorzy byli wynagradzani. Druk, papier, dystrybucja kosztuje. A potem jakiś dureń streszcza materiał lub nawet rżnie go w całości i uważa, że wszystko (czyli złodziejstwo) jest w porządku, bo "swoją wiedzą powinniśmy się przecież dzielić". Niestety taka postawa jest dosyć charakterystyczna dla Polaków, których cechuje brak poszanowania cudzej własności, co jest to nie do pomyślenia w innych demokracjach.

Dlatego też podpisuję się pod tym co napisała Joanna, którą uważam za dobrą autorkę. Wiem też, jak dobremu autorowi jest przykro, gdy ktoś przywłaszcza sobie jego dorobek.
Dlaczego tak więc zareagowałem?
Bo bardzo mi zależy na tym, aby to Forum było kojarzone z miłą atmosferą. A jeżeli już się kłócimy, nawet bardzo mocno, to o sprawę.
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2010-01-14, 22:59   

Nie zabierałem głosu, ale ostatnią wypowiedź Szefa odbieram jako przyzwolenie na pociągnięcie tematu.
Wanted ma nas wszystkich w d... , powtarza te numery od dłuższego czasu, przykładem może być artykuł z Nowej Exoty z 2006 Skan , gdzie połowa artykułu to moja wypowiedź z forum PK. Jak się ktoś przyczepi to przeprasza, ale robi nadal to samo. Zwyczajnie udaje głupa by uszło mu wszystko na sucho, no chyba , że nie udaje wtedy nie można mieć pretensji bo osoby niepełnosprawne intelektualnie wymagają specjalnego traktowania.

Na forum woliery też są zdjęcia "pożyczane", np. tu http://www.forum.woliera....der=asc&start=0
_________________
© Michał "Lobo" Bugajski
Ostatnio zmieniony przez el lobo 2010-01-14, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-01-14, 23:13   

Zauważ w jakim to było roku, jedno i drugie. Tekst o traczu został wysłany ale jako ten kto go pisał był ktoś inny - Twój kolega, wiesz o kim mowa. Ja znam Sobeckiego dobrze i dlatego z mojego konta tam poszło to. Jak chcesz to ci zapłace nawet z nadwyżką, biedny nie jestem.
Myślę, ze to już dawno miałeś wytłumaczone na twoim forum. Był ku temu temat i tam wszystko dokładnie zostało opisane. Ale widzę, lubisz mieszać. Jesteś jednym z tych co lubia odgrzebywać stare wieści, zawistny jesteś i jak widać, nadajesz się do Rządu RP - tam też ciągle wracają do Katynia, Oświęcimia itp. spraw. Pasujesz tam jak ulał.
Mało czasu poświęciłem na rozbudowę PK i dostarczyłem ci tekstów mojego autorstwa i fotek ? Mało czasu przesiedziałem tam kosztem mojej rodziny byś później blokował mi konto i nie pozwalał się wypowiedzieć ? Mało co !!!!!!!!!!!!!!
Fotki z sieci - to też okres przeszły kiedy budowało się forum Woliery , zauważ że nie tylko ja miałem tak wstawione fotki. Wtedy nikt jeszcze nie podawał linków i stron.
Pokazać ci na kurniku takie same posty !!!!!!!!!!!!!!! Odblokuj mi konto a zasypię cię przykładami.
I nie stwierdzaj tutaj,że ja wszystkich mam w d... - Ty może tak, nie ja.
Za mnie się nie wypowiadaj.
Wiem, że przyrzekłeś swego czasu że będziesz mi kody pod nogi rzucał i umilał życie - widzę właśnie.
Zajmij się jednak swoim życiem i swoją d.....

Mi już dosyć życie uprzykszyłeś, ale zapewne nie zaprzestałeś na tym bo zawistny jesteś jak cho....
Dziwię się, ze się na tobie co niektórzy jeszcze nie poznali.
Ciekawe też, czy p.Roszkowskiego przeprosiłeś za twoje wywody na PK za czasów mojej administracji kiedy to jha musiałem fora między sobą godzić. Ciekawe, bo używałeś tam bardzo pięknych słów.

No i jak chcesz, to mieszaj dalej bo widzę, że lubisz się chełpić czymś takim.


Powodzenia, z tobą już skończyłem .
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-01-14, 23:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2010-01-15, 11:56   
   Nr Tel.: 504 008 332


Ja też wtrącę swoje 3 grosze. Już pisałem na forum o tej sprawie.
To dziwne Wanted że twoje fotografie i teksty zamieszczają bez twojej zgody.
Może oni robią tak jak TY. Bo moje znajdziesz w kilku krajach i nawet w Rosji. I wszędzie się pytają czy mogą zamieścić. Jedynie na Allegro spotkałem się kilka razy z moja fotką i nawet przerobioną fotką. Wanted ty piszesz na forach że to jest kradzież, ale tak samo robisz.
Wstydził byś się i pomyślał jaki przykład dajesz innym młodym forumowiczom.

.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
Ostatnio zmieniony przez tragopan 2010-01-15, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-01-15, 16:38   

tragopan, kiedy ostatni raz czytałeś w moim poście że to kradzież ?
\Kiedy, bo zapewne kilka lat wstecz. Ja już nie walczę w ten sposób, znudziło mi się.
A co do dawania przykładu innym, to zastanów się też sam nad tym co piszesz bo każdy z Nas ma coś za sobą, każdy :!: :!: :!:


tragopan napisał/a:
To dziwne Wanted że twoje fotografie i teksty zamieszczają bez twojej zgody.

Mnie to nie dziwi. Mam tysiące fotek i co jakiś czas któryś z userów z forum donosi mi gdzie jest coś mojego jak i kolegów z forum. Wiele razy już widziałem, a na Allegro jest to nagminnie i co chwila. Obecnie też znajdziesz tam 2 fotki.
A wiesz w ilu miejscach są foty czy teksty i w ogóle o tym nie wiemy ?!
Co, będziesz podbijał świat szabelką.

I myślę że wystarczy już tej kłótni bo i tak nie zmierza to w dobrym kierunku, za chwilę będziemy wytykać sobie gorsze rzeczy.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-01-15, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
el lobo 



Województwo: łódzkie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 238
Wysłany: 2010-01-15, 17:18   

Na razie ta wymiana zdań nie nosi znamion kłótni, a jest jedynie krytyką Twojego postępowania. Twoje odpowiedzi to jak zwykle demagogia najniższych lotów, ale zdążyłem się do tego przyzwyczaić.

Zdążyłem się również przyzwyczaić do tego, że każda próba krytyki skierowana w stronę Wanteda to jak wrzucenie granatu do szamba. Natychmiast następuje eksplozja i wszyscy dookoła dostają gównem po oczach.
Sprawa z artykułem może i przedawniona i powiedzmy, że załatwiona. Odpuściłem, dałem człowiekowi drugą szansę, ale z perspektywy czasu słabo na tym wyszedłem.
W takim razie rzucę kolejny przykład, tym razem świeży sprzed kilku dni. Mimo upływu czasu postępowanie ani trochę się nie zmieniło.
Artykuł na temat aspergilozy

http://www.aviornis.com.p...d3f34636d#49582 To 100% plagiat, będący fragmentem tego artykułu http://www.madriguera.org...nia.choroby.pdf
A tak dla ścisłości artykuł traktuje o chorobie u ludzi, a nie u ptaków.
_________________
© Michał "Lobo" Bugajski
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-01-15, 20:13   

No i z przykrością cię poinformuję, że mam zgodę i nie pochodzi w ogóle z tej strony. Jest tam jednak błąd bo powinno być od ptaków.
Możesz sobie zadzwonić tel. kom. 0 510 942 741

el lobo napisał/a:
to jak wrzucenie granatu do szamba. Natychmiast następuje eksplozja i wszyscy dookoła dostają gównem po oczach.


Może u ciebie bo Ty jesteś do tego stworzony i zdolny.


Ja dla mnie to już koniec tych wywodów i odnośnie twoich głupawych tekstów nie mam zamiaru się udzielać.



POWODZENIA :!: :!: :!: :diabel:: :diabel:: :diabel:: :diabel:: :diabel:: :diabel::
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-01-15, 20:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13