Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
inkubacja kurcząt
Autor Wiadomość
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-21, 02:56   

:D ja mój 3 dni temu, po małej poprawce, zobaczymy jak się będzie sprawował. Kura tez siedzi, więc jak się wyklują pójdą pod naturalny odchowalnik;) Nie wiem tylko czy nie będzie za zimno.. ale w razie czego mogę je razem z matka przenieść do cieplejszego pomieszczenia.

Dorota, a co klujesz?:)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
rafal hoł 


Województwo: podlaskie
Wiek: 41
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 27
Skąd: Białystok/
Wysłany: 2011-01-23, 16:45   

Witam czy może wiecie jak podkręcić termoregulator RT-2.Skala jest do 36 stopni ,czy przy takiej temperaturze kurczaki się wylęgną .Jak ktos cos wie proszę o porade?
 
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2011-01-23, 16:58   

rafał hol,niestety ten termoregulator się nie nadaje ponieważ w 36 stopniach kurczaki ci się nie wyklują.Jeśli masz nowy ten termoregulator to go sprzedaj i kup RT-2C -ten termoregulator ma tepmerature chyba do 40 ale dokładnie niewiem,ja go mam i sprawuje mi się wyśmienicie!

pozdrawiam i życzę powodzenia ;)
_________________
Karol Czernek
 
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2011-01-23, 17:46   

Wylęgnąć się wylęgną, tylko inkubacja będzie trwała dłużej. Temperaturę podniesiesz umieszczając czujnik kilka centymetrów ponad jajkami, chyba że masz termoobieg to może to nic nie dać.
 
 
rafal hoł 


Województwo: podlaskie
Wiek: 41
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 27
Skąd: Białystok/
Wysłany: 2011-01-23, 19:36   

Dzieki Albertoo ile bedzie trwała inkubacja?
 
 
 
czArny 
początkujący



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 82
Wysłany: 2011-01-23, 19:43   

Ja jak miałem termoregulator RT-2 to kolega który się interesuje elektroniką rozkręcił go i coś podkręcił w środku , po tym hmm "zabiegu" temperatura do jakiej nagrzewał wynosiła 38 stopni lecz stał się mało dokładny i były duże wahania temperatury i tylko 30% kurczaków się wyległo.
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2011-01-23, 19:58   

Jak się nie ma wiatraczka w inkubatorze to można śmiało czujnikiem termoregulatora pooperować bez rozkręcania. Wylęg w niższej temp. może się chyba opóźnić nawet o kilka dni.
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-23, 20:25   

Wysłany: 2011-01-21, 02:56


--------------------------------------------------------------------------------

ja mój 3 dni temu, po małej poprawce, zobaczymy jak się będzie sprawował. Kura tez siedzi, więc jak się wyklują pójdą pod naturalny odchowalnik;) Nie wiem tylko czy nie będzie za zimno.. ale w razie czego mogę je razem z matka przenieść do cieplejszego pomieszczenia.

Dorota, a co klujesz?:)

Kaczusie od Bianki. :D
Silki i jakieś mixy - będą na rosołek. (muszę się nauczyć, że hoduje, żeby zjeść, te mixy oczywiście).
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-23, 23:39   

Ech tez bym chciała kaczki, może za jakiś czas. Lęgi rosołówek planuję na początek wiosny, w końcu trzeba to będzie przećwiczyć, bo kupowanie kurczaków ze sklepu robi się trochę bez sensu.. I tak dużo nie zużywamy, więc tylko co sami wyhodujemy powinno wystarczyć.

Dziś miałam pad prądu i przez parę godzin temperatura w inkubatorze zleciała do 16 stopni:/ Aż 2 jaja się w nim grzeją, mam nadzieję, że im to nie zaszkodziło zbytnio :/
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
mswola 


Województwo: Kujawsko - Pomorskie
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 27
Wysłany: 2011-01-24, 00:07   
   Skype: mswola


rafal hoł sprawdź najpierw do jakiej temperatury będzie Ci dogrzewał ten RT-2. Ta skala jest tylko orientacyjna i nigdy nie należy nią się sugerować. Jeśli temperatura będzie zbyt niska to w środku powinna być pr-ka (chyba 1,5kom) do ustawiania zakresu pracy i nią możesz podnieść temperaturę.
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-01-24, 09:29   

ShowGirl - raczej nic im nie będzie.
A jakie jajka masz w inkubatorze? Nie szkoda Ci prądu? A potem i tak będziesz musiała dogrzewać, więc więcej mogłaś czegoś wsadzić chyba że masz jakieś konkretne plany. :D
I co z tą broszurką dla mnie o indykach? :>
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-24, 10:53   

Mój inkubator jest malutki i super-oszczędny, poprawiłam go i teraz ciągnie tylko 15w a i to i tak nie bez przerwy bo grzałka co jakiś czas się załącza. Jak się wyklują zamierzam je dać pod kwokę bo siedzi.. Nie wiem tylko czy tego co na nim siedzi spod niej nie wyjąć bo się mróz zaczął, ale siedzi jak przymurowana:/ Jajka są ogółem 2 bardzo różnej wielkości, duże, małe i maleńkie. Na maleńkim siedzi kwoka. Duże robiło za tymczasowe bo nie miałam plastików [bardzo się przydają! żałuję że tak mało wzięłam], było włożone tydzień wcześniej i żal mi go wywalić, a nie dam wszystkich pod nia bo się boję że duże zgniecie małe. No i to klucie w odstępie tygodnia.. Swiecę tez tylko żarówką 50w podczerwoną, nigdy mocniejszą, miałam tak na jesieni i kurczaki i przepiórki sie ładnie odchowały mimo, że w pomieszczeniu było chłodno. Nawet powiedziałabym ta żarówka jest trochę mocna, bo nigdy nie siedziały bezpośrednio pod nią.
Jakoś trzeba przetestować inkubator po poprawce, wolę na 2 jajkach jakich popadnie niz na całej partii takich co bym chciała, żeby na 100% się wykluły:)
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-01-24, 12:20   

Mnie się zarówka czerwona za 34 zł spaliła po jednym dniu . Maluchy siedza pod białymi kwokami , które mam ponad rok , i nic się nie dzieje .Mój inkubator jest kupiony . Mieści 36 jajek kurzych , ale mam w nim mieszanke różnych jajek . Jak się wylegną , to kończę inkubacje sztuczna , i może sporadycznie pozwolę siedzieć kurom . Mam już tego wszystkiego za dużo .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2011-01-24, 12:30   

Moje żarówki były takie najtańsze po 15 zl, polskiej firmy. Czerwona świeciło pół roku bez zarzutu aż ją stłukłam .. Teraz kupiłam zapas w tym samym miejscu, światło mają białe i czerwone ale oba rodzaje mają podczerwień, zależało mi żeby mało prądu jadło i dało się zamontować w lampkę taką na biurko :) Ja bardzo mało wykluwam, inkubator miał być awaryjny jakby co.. W mój jakbym się uparła ze 20 jajek by weszło, więcej mi nie trzeba. Ale skoro zaczęły siadać kurki, wolałabym lęgnąć naturalnie.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-01-24, 12:36   
   Nr Tel.: 500336400


Pawie żyjące na wolnym wybiegu potrafią znosić jaja w różnych dziwnych miejscach.Gdyby okazało się,że w tym roku zniosą np.za ogrodzeniem będę musiał inkubować sztucznie.Dlatego postanowiłem zbudować inkubator.Szafkę od biurka mam,RT2c też.żarówki z odbłyśnikiem w bańce kupię.Czyli mam właściwie wszystko.Obracanie jaj na zasadzie przechyłu.
Jedyny problem to sens zastosowania automatyki.Dlatego proszę o odpowiedź ludzi biegłych w temacie.Czy konieczne jest schładzanie jaj podczas inkubacji??Jeżeli jest konieczne to do jakiej temeratury.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12