Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 22:01
Koty v ptaki.
Autor Wiadomość
jackie 


Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-03-21, 00:17   

Koty zyja obok czlowieka wiele tysiecy lat. W historii byly czczone jako bogowie i palone na stosach jako wcielenie szatana. Dzis wiele kotow ma swoje domy i nigdy ich nie opuszcza. Niestety sa tez koty bezdomne. Sa rozne rasy i wiele z nich zatracilo w duzej mierze swe naturalne lowieckie instynkty... ale oczywiscie kot pozostaje drapieznikiem.
Koty potrafia zadbac same o siebie i przetrwac bez pomocy czlowieka, lecz wowczas poluja. Nieprawda jest, ze nie wystepowaly one na naszych terenach. Dzikie koty, chocby zbik (ktory krzyzuje sie z kotem domowym) jest typowym gatunkiem srodkowej Europy. Na polnocy i wschodzie wystepowaly koty o dlugiej siersci, ktore sa protoplastami wielu dlugowlosych ras.
Milosc do ptakow nie musi stac w sprzecznosci z miloscia do kotow czy psow. Nalezy tylko zrozumiec jakie rzadza nimi prawa, jakie zwierzeta te maja atawistyczne instynkty. To my, ludzie, mozemy nauczyc sie jak funkcjonowac wsrod roznych gatunkow... i to my uczymy je jak "pokojowo" wspolistniec.
Kazdy kto zajmuje sie hodowla i kocha zwierzeta powinien nauczyc sie dla nich szacunku, bez wzgledu na gatunek i jego naturalne sklonnosci.
Dziwic moga wiec niektore posty powyzej... tym bardziej wypowiadane sa przez wydawce magazynu, ktory na swych lamach reklamuje miesiecznik KOT.
 
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-03-21, 11:37   

Ależ jesteśmy miłośnikami wszystkich zwierząt. No na pewno ja :) Kocham koty(szczególnie takiego jednego syjamskiego urwisa :* ) Ale miejsce kotów jest w domu. Piszesz o żbiku i właśnie kot domowy jest dla niego największym zagrożeniem, jak sam słusznie napisałeś krzyżuje się z nim i niedługo nie będziemy mieć żbika wogóle.
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-03-21, 11:45   

Ja też bardzo lubię koty (znacznie bardziej od psów), ale też trzeba pamiętać o tym, żeby nie dopuścić do rozwijania sie populacji zdziczałych kotów, zwłaszcza w terenach leśnych, czy choćby w terenach gdzie można spotkać żbika w celu jego ochrony, choć podobno w Polsce już nie ma czystych dziko żyjących żbików...
Kot jest dużym zagrożeniem dla naszej fauny, a w większości terenów nie ma za duzej konkurencji czy też wrogów...
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-03-21, 13:48   
   Nr Tel.: 502108250


Wbrew pozorom kot jest potrzebny gdy hoduje się papugi w wolierach zewnętrznych. Dzięki niemu ptaki się uczą że nie wolno przesiadywać na siatce, co ratuje im zycie podczas nocnych ataków sów oraz zabezpiecza przed odmrożeniami palców zimą.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-03-21, 20:29   

Tak, ale papugi musza też być odpowiednio siatką zabezpieczone, czyli musi być ona o drobnych oczkach, by kot nic ptakom nie zrobił.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-03-21, 21:54   
   Nr Tel.: 502108250


Oczywiście, ja zewnętrzną stosuję o oczkach 1 cm x 1 cm, to chroni przed stosunkowo krótkimi pazurami kota, ale przed szponami sowy już nie.
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-03-22, 15:48   

Nigdy nie słyszałem o atakach sowy na papugi czy inne ptaki domowe...
Bardzo ciekawy pomysł z tym kotem ;-)
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-03-22, 16:59   

Na odstraszenie zwierząt i innych ptaków, można też zastosować ogrodzenie elektryczne, tzw. pastucha i umocować go wokół woliery na dole jej , jak i na górze woliery. Małe napięcie, a jednak będzie odstraszać intruzów.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-06-16, 07:02   

Ja tam osobiscie koty lubie.Jak by nie one to myszy, szczury, nornice opanowały by cały świat.Moja kotka sie wykociła i ma 2 rudaski.Koty niestety tesz sa bardzohypkie do łapania ptakow u mjie on kurczakow nie podbiera ani golebi ale łapie dzikie.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-06-16, 07:59   

Największym zagrożeniem są głodne, półdzikie wiejskie koty rozmnażające się w sposób kompletnie niekontrolowany.
Mam pięć kotów. Wszytkie wychodzą na zewnątrz. Wszystkie są zaopatrzone w obróżki z dzwonkami i ... wysterylizowane.
Zdaję sobie sprawę, że dzwonek nie zabezpiecza w 100% przed atakiem, ale jednak znacznie zmniejsza szansę upolowania ptaka.

Dwie dorosłe kotki łapią myszy i są bardzo skuteczne ;) Widziałam też, jak złowiły padalca :|
Młode kociaki, od maleństwa wychowane w domu i mające zawsze pełne brzuszki, nawet nie potrafią polować ... Niestety dla jednego z nich skończyło się to prawie tragicznie. Odebraliśmy go od właścicieli uważających, że "kot sam się wyżywi", w stanie skrajnego niedozywienia i odwodnienia. Teraz walczymy o jej życie i zdrowie.
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2007-06-16, 20:47   
   Nr Tel.: 503362871


dzisiaj rano moje kotki upolowały wróbla
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-06-17, 06:51   

Jeden z moich kotow upolował dwie wiewiórki, ale już go nie ma, pewnie go sobie ktoś wziął :/
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-06-17, 07:37   

ja własnie nie rozumiem złodziei po prostu wejda i ukradna to co nam bliskie lub to na co ciezko pracowaliśmy
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-06-17, 07:42   

Kiler to był świetny, zwinny kot, nieraz potrafił przestraszyc jak wyskoczył z trawy, po prostu zachowywal się jak dziki kot, ten sam instynkt, a teraz mamy młode całego czarnego kota, przez którego ktoś będzie miał pecha :diabel::
Ostatnio zmieniony przez mirass 2007-06-17, 07:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-06-17, 12:17   

nie sadze miras ja tesz mialem czarna kotke i nic sie nie działo.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13