Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Automatyczne obracanie jaj
Autor Wiadomość
KUKURYK 


Województwo: ŚLĄSKIE
Wiek: 46
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-02, 21:57   

Podpowiedz jeszcze jakie sterowniki stosujesz.Linki z poczatku tematu u mnie nie działają.Najlepiej nazwa typ czy co tam żeby wylukać np na allegro
Silniczki znalazłem na allegro po 27 zł 2,5 obr/min 230V
W sumie nie byłem pewien czy te silniczki wytrzymają w takich wilgotnych warunkach,korozja.
Ostatnio zmieniony przez KUKURYK 2011-02-02, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dziobak1 


Województwo: Opolskie
Wiek: 60
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-03, 12:00   

http://www.lab-tech.pl/
To jest adres do firmy która robi sterowniki, obecnie strona jest w przbudowie ale trzeba próbować co jakiś czas.
Co się tyczy silników,raczej bym się nie obawiał o rdzę. Blacha na nim jest z ocynku, ja tam na swoich nie zuważyłem żadnych zmian.
 
 
KUKURYK 


Województwo: ŚLĄSKIE
Wiek: 46
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-03, 18:07   

Niestety wszelkie ślady po firmie w internecie zaginęły a pod tym adresem jest adnotacja że do sprzedania.Napisałem mejla z jednej ze stron katalogu firm może się odezwią

Poza tym co jest powodem że następna szuflada ma być z drewnianymi wałkami?Coś nie tak z plastikami?
 
 
dziobak1 


Województwo: Opolskie
Wiek: 60
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-03, 19:56   

Firma jest napewno!i mieści się we wrocławiu. Dzisiaj rano dzwoniłem do projektanta tego sterownika, trochę cierpliwości być może przechodzą na inny serwer.
Co się tyczy wałków to właśnie te drewniane sprawiają mi więcej kłopotu i coś mi się zdaje że je sobie odpuszczę. Jak Cię interesuje proces wyrobienia wałka to postaram się coś wrzucić na forum może to Ci coś pomoże w dalszej robocie.
 
 
KUKURYK 


Województwo: ŚLĄSKIE
Wiek: 46
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-03, 21:18   

Tak oczywiście że jak najbardziej interesuje , poza tym czas nagli.Inkubaror działa dobrze już 2 rok tylko to nieszczęsne obracanie.Wszelkie porady miło widziane.
Ostatnio zmieniony przez KUKURYK 2011-02-03, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qqqq4 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 1
Wysłany: 2011-02-06, 11:38   

Witam,
przeglądam od jakiegoś czasu forum, buduje własny inkubator i zastanawia mnie w jaki sposób zmieniacie kierunek obrotów jajek, bo z tego co wyczytałem to tez jest ważne, ja kupiłem sterownik UHS Ibis z Krakowa
Pozdrawiam
 
 
dziobak1 


Województwo: Opolskie
Wiek: 60
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-06, 15:59   

Kukuryk- link do strony już chodzi.
qqqq4-musiałbyś napisać w jaki sposób chcesz je obracać.
 
 
KUKURYK 


Województwo: ŚLĄSKIE
Wiek: 46
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-08, 18:51   

Dzięki za info.Jest nawet promocja.
Co do obracania to nie rozumiem czemu obracać raz w lewo a raz w prawo?Co to da?Na filmikach z przemysłowych urządzeń są tylko przechylane lewo prawo
 
 
michał 


Województwo: dolnośląskie
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 27
Wysłany: 2011-02-08, 20:33   

Kierunek obracania nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest, aby obrót wynosił 180 stopni. ;)
 
 
KUKURYK 


Województwo: ŚLĄSKIE
Wiek: 46
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-10, 21:30   

dziobak1 napisał/a:
Jak Cię interesuje proces wyrobienia wałka to postaram się coś wrzucić na forum może to Ci coś pomoże w dalszej robocie.

Co z tymi wałkami?
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-02-11, 08:00   
   Nr Tel.: 500336400


Zastanawiam się dlaczego preferujecie system obracania jaj oparty na wałkach?System ten nadaje się głównie do jaj kaczych.Raczej nie nadaje się do jaj "czubatych" W moim inkubatorze zastosowałem system na zasadzie wahadła.System najprostrzy z możliwych,bardzo proste też jest zautomatyzowanie wahania.Zreszta myślę,że w inkubatorach hobbystycznych automatyka nie jest konieczna kiedy obraca się jaja dwa razy na dobę.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
dziobak1 


Województwo: Opolskie
Wiek: 60
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-11, 16:10   

JulianG napisał/a:
.Zreszta myślę,że w inkubatorach hobbystycznych automatyka nie jest konieczna kiedy obraca się jaja dwa razy na dobę.

Jeżeli miałbym inkubator typu "westfalia"lub inny temu podobny to napewno darowałbym sobie automatykę. Natomiast ja nakładam jednorazowo około 160 jaj(po modernizacji szuflad będzie 300), więc musiałem coś zrobić aby sobie usprawnić tą czynność, natomiast rodzaj rotacji jaj jest chyba bez znaczenia, tak dla kury jak i dla mnie-liczy się wylęgalność.
Myślę ze większe znaczenie ma tutaj pożądny sterownik,sposób grzania oraz właściwe nawilżanie, a nie sposób obracania jaj.
 
 
dziobak1 


Województwo: Opolskie
Wiek: 60
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-11, 16:11   

KUKURYK napisał/a:
dziobak1 napisał/a:
Jak Cię interesuje proces wyrobienia wałka to postaram się coś wrzucić na forum może to Ci coś pomoże w dalszej robocie.

Co z tymi wałkami?

Już wkrótce coś wrzuce.
 
 
dziobak1 


Województwo: Opolskie
Wiek: 60
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-12, 20:38   

Zapodaje kilka nowych fotek szuflad.

szuflada i wałek.JPG
ściany boczne szuflady najlepiej powiercić na gotowo przed zbiciem. Nitonakrętki lekko posmarować wikolem.Rure dociąć tak aby mieściła się z lekkim luzem.
Plik ściągnięto 8458 raz(y) 54,85 KB

wałek z korkiem.JPG
rury są zaślepiane korkami z teflonu i na tokarni wiercony otwór po ośkę z jednej strony na wałku jest robiony żłobek o szerokości 9 mm pod łańcuszek.
Plik ściągnięto 8458 raz(y) 50,88 KB

ośka wałka.JPG
oś czyli śruba, od strony zewnętrznej ma obcięty łeb i zrobione nacięcie na śrubokręt.
Plik ściągnięto 8458 raz(y) 53,18 KB

oś od strony wewnętrznej.JPG
oś od strony wewnętrznej szuflady.
W pierwszych wersjach przetaczałem oś na średnicę 6 mm, w tej chwili wałek obraca się na gwincie i też jest dobrze.
Plik ściągnięto 8458 raz(y) 49,89 KB

nakrętki pod ośke.JPG
jako nakrętke pod oś wałka można zastosować nitonakrętkę lub nakrętkę kłową(ja mam M8)
Plik ściągnięto 8458 raz(y) 56,36 KB

 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-02-24, 14:04   

JulianG napisał/a:
Zastanawiam się dlaczego preferujecie system obracania jaj oparty na wałkach?System ten nadaje się głównie do jaj kaczych.Raczej nie nadaje się do jaj "czubatych" W moim inkubatorze zastosowałem system na zasadzie wahadła.System najprostrzy z możliwych,bardzo proste też jest zautomatyzowanie wahania.Zreszta myślę,że w inkubatorach hobbystycznych automatyka nie jest konieczna kiedy obraca się jaja dwa razy na dobę.


Czy mógłbyś pokazać, to wahadłowe obracanie jaj? Jak to masz zrobione?|
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 19