Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 07:13
bydło
Autor Wiadomość
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2009-12-01, 21:36   

....no własnie a kiedy najpóźniej powinny zacząć??....a tak na marginesie to moja jałóweczka się rano wycieliła 48 kg byk się urodził wielki długi i czarny jak smoła... myślałem, że bedzie kłopot że pierwszy poród i mięsnym ale poszło jak z płatka...bo i baba wieeelka
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2009-12-02, 01:25   

...też sie martwiłem ze jałowka miesnego chlapnie...ale wybrałem ogromną h-f kę po to bo dokupię jej kawalera BBB w przyszłosci najbliższej...nazywa się shazza...i ponad 7 stów dobrze wazy jest długa i najwyższa z krów koleżanek z pastwisk...a dopiero mi teraz urośnie hehe...ciekawe jak mleczna będzie...u nas mówi sie, że jak ma cieńką skórę to będzie wysokomleczna i ona ma...poza tym jej linia z pierwszego udoju dawała po 20 litrów to by było satysfakcjonująco... a cielak nazywa się Bambo i już zostanie na dobre półtora roku...miał być po limousinie ale wygląda raczej jak po angusie z tym że jest długi i wielki ..łeb ma jak sklep a szpyry jeszcze w łożysku mysleliśmy ze to obie p-rzednie a to jedna była naprawdę diabeł...nie chciał pić tylko z początku ale jak go masowałem sianem susząc przy okazji to myślał chyba, że jest lizany i zaczął pic siarę a krowa dała siarę gęstą jak masło...mam drugiego cielaka pół rocznego prawie i niebawem w łepetynkę zarobi...ale to półmięsny kiedyś przypadkiem kupiony...nie jest wybitny wiec się pożegnamy póki co nazywa sie "Ukasz" nie myl,ić z łukaszem hehe...potem dokupię jeszcze Jerseykę bo mleko wyjatkowe i ją puszał będe czymś m ałym może właśnie angusem...
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-12-02, 18:16   Bydło

Jako, że nie ma jeszcze takiego tematu, postanowiłem go zrobić, w nim będą zamieszczanie wszelkie informacje o tych zwierzętach jak i zdjęcia więc zacznę 1, przeglądając komputer znalazłem zdjęcie mojej jałówki obecnie ma 5 miesięcy i jest większa
http://www.fotosik.pl/pok...a725aa116d.html Zdjęcie przedstawia ją i mojego psa pasterskiego suczkę ratlerka
 
 
 
pawlo 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 492
Wysłany: 2009-12-02, 18:26   

ja też mam 4 byczki są to 2 simentale jeden krzyżówka hf z bykiem czeskim mlecznym i teraz kupiłem byczka ale nie wiem nawet jakiej rasy http://www.agrofoto.pl/fo...mage153027.html tego dużego byczka już nie am a ten obok niego ma 9 miesięcy a te 2 mają 5 i są tego samego wzrostu nie wiem czemu ten taki karzełek
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-12-02, 18:50   

Fajne byczki ile wiekowo i wagowo miał ten duży jak go sprzedaliście i w jakiej cenie za kg
 
 
 
pawlo 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 492
Wysłany: 2009-12-02, 18:57   

ważył 689kg miał 17 miesięcy a wcześniej sprzedaliśmy byczka 710kg miał niecałe 15 miesięcy za wczas poszedł bo tak to by zrobił dużą wagę ten teraz co będzie sprzedany na wiosnę nawet 60kg nie zrobi taki karzełek
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-12-02, 19:03   

A cenowo ile dają wam za kg i czy sprzedajecie pośrednikom, czy wy bezpośreddnio odstawiacie do rfzeżni
 
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2009-12-02, 20:53   

...i tak dzięki polikarpowi i jego pasterskiej suni rattluni mamy wątek o naszych bandytach rogatych...ha....ja nie trzymam bydła na sprzedaż tylko na mleko i jego przetwory oraz na własne zdrowiutkie mięcho!!!! pozdrawiam wszystkich ...aha kto ma jakieś info o BBB niech pisze...bo planuje takiego czuba....a na następny raz moją ex-jałóweczkę czym puścic...teraz miał byc limousine ale okazuje sie, ze inseminacja poszła inaczej heh...napewno miesny ale...czarny jak smoła...czyli następny raz limousine...a potem juz BBB co myslicie...pierwszy raz Belgiem ja inseminuje zobaczę co i jak i dopiero sprawię sobie buhaja...miał być na wiosnę ale takie decdzje lepiej przepraktykować ostrożniej...prawda????
 
 
piotrs 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-12-02, 21:45   

Cielęta mieszańce limuzę z bydłem czarno-białym są jednolicie czarne lub brunatne.
Krzyżowanie wypierajce u bydła potrwa w sprzyjających warunkach ok 7 lat,gdy będą sie rodzić jałówki .
http://www.netbbg.com/net...echerche_tx.php
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-12-02, 21:57   

niedobry, musisz miec wiedzę że zapładniając krowę BBB poród kończy sie przeważnie cesarką !!!
 
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2009-12-02, 23:22   

PAWLO hmmm dziwne że ten mały nie rośnie bo w sumie wygląd ami na simentala wiec powinien iśc, powiem tak każda szt po skończeniu 1 roku zabiera sie i rośnie, sam miałem raz takiego stwora który do roku miał 200 kg a później jak sie zabrał to przy 20 mca miał 710 kg. więc i może Twój sie wyrobi. Sam w obecnej chwili mam 4 szt byków, jeden w grudniu a 2 w styczniu idzie do odstawienia. mam jeszcze jałówke simentalke cielną 5ty miesiąc;)
_________________
Bartek
 
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2009-12-03, 00:30   

...ahaaa...czyli to może rzeczywiście limuz jest tatą...ja już nawet podejrzewałem takiego szalonego Mirusia co tutaj mieszka heheh... :diabel:: ....a co do cesarki to po wycieleniu i organoleptyce hehe wet powiedzaił że taka sztuka jak moja spokojnie da radę charolesowi lub BBB...wiesz z tego co wiem to najgorsze porody są w czystej rasie u nich lub jeśli mięsna jałówke kryjemy lub powyżej 50 procent czyli półmięsna jałówka pokryta BBB zeby uzyskać wiekszy proc...w tej chwili znajomy pracuje w belgii przy BBB i nawet tam H-F jeśli jest duza...a h-f powinna (moja jest naprawde dorodna) to dzięki gabarytom posturze i zadowi świetnie powinna sobie radzic... lepiej niz czystorasowe...pozatym weryfikuje się Byki rozpłodowe pod względem łatwości wycieleń czyli uznanym bykiem jest ten który daje cielęta nie grube a długie i długonogie te przy intensywnym opasie rosna na większe i wyzsze czyli jako odstawki mają tez przewage nad zapasieńcami...a i krowie łatwo cielić...do tego jeśli ktos przestrzega QMP nawet na własny uzytek moze osiągnać całkiem całkiem efekt...nie wspominając już , że krowa wysokomleczna w odróżnieniu od mięsnej zapewni cielakowi dostatek najcenniejszego pokarmu tak długo i dużo jak zechcemy a wg QMP jak najdłużej wzbogacajac o pasze a nie zastępując...czyli wysokomleczna duża ... i same zalety...naprawde dała duzego byka a poród to byłą w sumie chwila...więc jako krowa w trzecim cieleniu poradzi sobie na 99 proc...mój wet jest w państwowej i jest również uznany za podejscie 9i osiagnięcia...nie gadałby sobie na wiatr...jednakowoż masz racje ale uwzględnij, że selekcjonuje się byki na łątwość wycieleń, krowy nadają się największe...a i stwierdzono, ze największy procent cesarek jest w czystej lub 75 miesnej...h-f się nadaje tym bardziej, że moją wybierałęm olbrzymią i dłuuugą...naprawdę...jest jałówką a tego czarnucha dosłownie wypluła...myślę, że mam rację
 
 
pawlo 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 492
Wysłany: 2009-12-03, 08:03   

no nie konieczne muszą być cesarki kolega w tym roku miał zapłodnioną krowe bykiem BBB i urodziła się piękna młoda jałóweczka która teraz ma większe przyrosty niż byk 2 miesiące starszy a sam on ma około 30 byków na opasy i 3 krowy i 3 jałówki
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-12-03, 16:00   

To tylko się cieszcie, że krowy niektóre można zacielać mięsnym ja mam RW waga ok 500 kg ale ma problemy nawet z simentalem, właśnie ta cieliczka której dałem zdjęcia wiele nas kosztowała sił było nas 4 osoby i nie mogliśmy jej wyciągnąć
Ostatnio zmieniony przez polikarp89 2009-12-03, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2009-12-03, 23:38   

No to ja sie boję coraz bardziej że moja sobie nie poradzi..:(:(:(
_________________
Bartek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13