Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bażanty złote
Autor Wiadomość
agata


Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 1
  Wysłany: 2006-07-05, 17:21   Bażanty złote

co musze wiedzieć o bażantach złotych w przeddzień czekających godów.Mam rasową parkę.Prosze o porady tych,którzy hodują albo hodowali i maja doświadczenie.
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2007-04-26, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stasiek



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 16
Wysłany: 2006-07-05, 17:22   

przedewszystkim musza juz byc osobno.miejsce do składania jaj przygotowane.podłoże to suchz słoma krótko siekana,dlaczego-dlatego albowiem niektóre kurki nie akceptują zrobionych im gniazd i miejsc przez nas.drobno siekana słoma ułatwia zbudowanie gniazda.muszą mieć sucho i pomieszczenie ich musi byc przewietrzane dobrze/ale bez przeciagów/.to w skrócie bo dużo można pisać.napiszesz konkretne pytanie-będzie szybciej.
 
 
Ice 



Województwo: Pomorskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Leborska
Wysłany: 2006-08-02, 15:30   

Gniazdo dla tych bażantów może być wykonane w formie szałasu. Na koguta powinno przypadać od 2 do 5 kur. Podłoże może być wykonana z przepuszczalnej warstwy żwiru . Wystrój woliery możesz wzbogacić o konary drzew i wiszące gałęzie ,korzenie, krzewy ozdobne. I chyba to wszytko. A tu możesz znaleźć trochę informacji na temat tych bażantów



-------------
Pozdrawiam ;-)
_________________
www.aviornis.com.pl

My Fotolog > Zapraszam
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-14, 07:10   

Jeśłi masz obszerną wolierę,proponuję dążenie do naturalnych lęgów. Wystarczy ją tylko odpowiednio urozmaicić a kura sama sobie wynajdzie najodpowiedniejsze miejsce na gniazdo. Powinnać tylko umożliwić jej to,robiąc zaciszne zakamarki (pnie,korzenie,kłody,szałasyz chrustu,krzewy),oraz wyposażyć w siano,słomę,mchy.Bażanty złote w większości same dobrze wychowują młode,a takie ptaki są dalej cenne w hodowli. Na jednego koguta przeznacz 2-nawet 5 kur.Wczasie okresu lęgowego będzie sam sobie wybierał partnerki. W przypadku zbyt bardzo nadpobudliwych samców,utrzymując 1 kurę-samiec może ją zamęczyć i nie dopuścić by siadła na jajka.
Młode pisklaki w pierwszych dniach są najbardziej wrażliwe,powinniśmy im zapewnić suchy kąt bez przeciągów i wraziz zbyt brzydkiej pogody,przenieść je wraz z kurą do pomieszczenia gdzie będzie cieplej. Na ogół szybko rosną i już po ok.1-2 tyg.skaczą i podfruwują,ganiając jak dzikuski po wolierze.Bardzo miły widok takich maluchów wraz z matką.Zobaczcie sami,a przekonacie się. :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
barto-k 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-10-04, 10:24   

Gdy młode się wyklują z jaj, to razem z matką przenieś je do osobnej klatki.Tak dla bezpieczeństwa bo samiec może zadeptać małe :( . ;-)
 
 
 
barto-k 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-10-10, 17:13   

Zastanawiam się do jakiego gatunku należy ten bażant?? http://www.ppr.pl/dzial.php?id=1520
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-10-10, 17:52   

ten pierwszy bażant to bażant złocisty-żółty (bananowy),(Chrysolophus pictus luteus
) jest to żółta odmiana bażanta złocistego, a ten na dole to oczywiście bażant królewski (Syrmaticus reevesii).
 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2006-10-27, 17:15   

Mam pytanie jak krzyżować bażanta złoto-żółtego(bananowego) żeby uzyskać właśnie taki kolor?? Gdyż słyszałem że nigdy nie otrzymamy w pierwszym pokoleniu ptaków F1 o takiej barwie??
kogut złoto-żółtego x kura standardowa
w/w kogut x kurki F1
czy może
kogut złoto-żłółty x kurka złoto-żółta
Z którego zestawienia otrzymamy większą ilość bażantów złoto-żółtych??
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-27, 17:56   

karpik, a po co ci taka zabawa w krzyżowanie tak pospolitych bażantów. Rozumiem, gdyby ich nie było lub jak były by trudno dostępne, ale kiedy można je nabyć tanio i to na każdym kriku :!: :!: :!: Nie rozumiem tego.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2006-10-27, 19:52   

Co z tego że są takie taknie :!: Ale ja juz taki jestem że jak wychoduje coś u siebie to jestem z tego dumny chociażby nawet z najdrobniejszych rzeczy :lol:
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-27, 20:21   

karpik, wychodowanie czegoś u siebie zawsze przynosi satysfakcję, ale mieszanie to już inna sprawa.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-10-28, 10:02   

karpik, oczywiście, że więcej bażantów bananowych otrzymasz po parze bananowej, ale i po parze bananowa/standard możesz otrzymać kilka młodych bananowych, tylko ten standard musi pochodzić też od pary w której przynajmniej jeden rodzic był bananowy.
 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2006-10-29, 17:43   

Bardzo dziękuje Rocki :!: Nie byłem pewien więc wolałem zapytać bo czytałem ale nie pamiętam gdzie :-( że po parze bananowej nie otrzyma się w pokoleniu F1 bananowych tylko standardy. Mój błąd chodziło mi o lutino a to przez to że ludzie w ogłoszeniach określają inne ptaki jedną nazwą.
Potrzebuje pomocy, chciałbym wiedzieć czy dobrze dopasowałem odmiany barwne do ptaków z tej stronki http://www.feathersite.co.../BRKGolden.html
1,2,3 zdjęcie bażant złoty standard
7 złoto-żółty(bananowy)
8 lutino??
Ostatnio zmieniony przez karpik 2006-11-03, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adam amator 



Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 41
Skąd: okolice kalisza
Wysłany: 2007-01-07, 17:36   

agata napisał/a:
co musze wiedzieć o bażantach złotych w przeddzień czekających godów.Mam rasową parkę.Prosze o porady tych,którzy hodują albo hodowali i maja doświadczenie.


ten gatunek podatny jest na koktocydiozę :-/
hoduje je 5 lat
jak zdobędziesz dobre lekarstwo to może być
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-01-07, 17:45   

adam amator, o co Ci chodzi w tych słowach: jak zdobędziesz dobre lekarstwo to może być ?

Ja uważam że lepiej dąrzyć i utrzymywać ptaki w jak najlepszych warunkach i nie doprowadzać do tego by chorowały. Lepiej jest się przyłożyć do warunków utrzymywania ptaków niż póżniej się martwić o nie w inny sposób.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14