Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Paw indyjski.
Autor Wiadomość
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-05-09, 23:43   
   Nr Tel.: 510876274


Wreszcie doczekałem się.Jest pierwsze jajko.Ciekawe ile w tym roku zniesie jajek.W zeszłym pawica miała dwa lata i zniosła 8 szt w dwóch etapach.Raz trzy a po trzech tygodniach następne pięć.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
karo-install 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 126
Wysłany: 2011-05-29, 21:09   
   Nr Tel.: 512-636-364


Jak tam wasze poczynania z pawiami?? Ja mam dopiero 3 jajka i na razie pawica zaprzestała się nieść, inne nawet nie myślą o jajkach. Tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli tak dalej pójdzie to chyba po sprzedaży domu na wsi do nowego miejsca gdzie się wybuduje nie zabiorę już pawi. Ten sezon podciął mi skrzydła :/
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-05-29, 21:22   
   Nr Tel.: 500336400


Ja chyba kończę lęgi w tym roku.Jedna pawica siedzi na jajach i sobie donosi,Usiadła na siedmiu,a w sobotę kiedy zeszła, doliczyłem się dziewięciu.Klucie przewiduję 15.06.Druga nosi już skrzydła pod ogonem,więc lada dzień zniesie.Ale czy usiądzie???
W tym roku mam dziewięć piskląt.Czekam na lęgi pod indyczką,7 jaj pawich i 8 indyczych,oraz pod wspomnianą pawicą.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-05-29, 21:30   

Ja już nawet nie liczę na lęgi pawi w tym roku.
Całkowita masakra !!!!
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
karo-install 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 126
Wysłany: 2011-05-29, 22:02   
   Nr Tel.: 512-636-364


W zeszłym roku do listopada sprzedałem na giełdzie we Wrocławiu 16 młodych pawi, w tym roku zainwestowałem w dodatkowe pawice a tu klops... Jak byłem zakochany w pawich, tak chyba jak wcześniej napisałem zrezygnuję z ich hodowli. Mam do dzisiaj trzy jaja pawie od jednej pawicy a mam sześć pawic, w tym jedna najmłodsza wchodzi w trzeci rok i nie liczyłem na jaja. Jestem rozgoryczony, co za rok! Nawet kingi z 14 par dały mi tylko cztery młode. Totalna masakra!!!!!!!!!!!!
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-05-30, 07:36   
   Nr Tel.: 500336400


Jaj mam dużo ale piskląt ....... ? Pierwszy lęg tego roku wyprowadziła mi indyczka.Kiedy zniosła w sumie dziesięć jaj zamknąłem ja w stodole.Wybrała miejsce na gniazdo i znisła jeszcze pięć.Wtedy zamieniłem jaja.Zabrałem indycze ,a podłożyłem 7 pawich.Po tygodniu podłożyłem jej jeszcze 3 pawie które w międzyczasie zniosły pawice.Okazało się,że jedno jajko pawie wyrzuciła,a doniosła sobie pięć.:)
Lęg niestety nie był udany.Z 6 jaj pawich wylągł się tylko jeden,z 3 jaj pawich wylęgły się 3 ,a z 5 indyczych pięć.Oczywiście musiałem systematycznie podbierać małe aby nadal siedziała na jajach.Ponieważ mam bardzo mało ptaków,mam problemy z kwokami, dlatego pod wspomnianą indyczkę podłożyłem raz jeszcze 7 jaj pawich i 8 indyczych.
Pod kurkę cubalaya podłożyłem 6 jaj pawich.Wylęgło się 5.Jeden nawet zrobił dziurkę,ale niestety nie był w stanie opuścić smodzielnie jajka.Skorupka była bardzo twarda,a błona zbyt mocna.
Po cichu liczę,że druga z moich pawic jeszcze usiądzie.
Cubalaya,indyczka i pawica będą wodzić młode.Dorosłe ptaki do końca listopada będą na "chlebie i wodzie"
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-06-07, 10:29   

U mnie wykluły się białe pawie. Kupiłam dwa jajka i mam dwa maluszki. Mam nadzieję, że będą to kurki.
Pewno gdyby Julek je zobaczył, to by już znał płeć. No ja niestety taka mądra nie jestem. :diabel::

201106062309.JPG
Plik ściągnięto 9380 raz(y) 60,81 KB

_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-06-07, 21:30   
   Nr Tel.: 500336400


Pod indyczką wykluło się sześć albo siedem małych pawi i sześć indyków.Mieszkają sobie w stodole,łażą wszędzie,porachować nie mogę.Nawet wybrały się na samodzielną wycieczkę po podwórku.Całe szczęście,że zauważyłem.Wątpię aby były w stanie znaleźć drogę powrotną.Druga pawica usiadła na 4 jajach.Problem w tym,że dość często schodzi.Klucie przewiduję na koniec miesiąca.15 bm lęgi pod pawicą,16 lęgi cubalaya. Koniec lęgów w tym roku!!!!!
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-06-08, 12:25   

Julek, to ja zamawiam u Ciebie samiczkę. Tak pod jesień do odbioru. :d

Kupiłam jeszcze dwa jajka po pawiach czarnoskrzydłych. Mam nadzieję, że samiczki będą. Bałam się trochę kupowania jaj pawich, ale znalazłam super hodowcę i - warto !
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-06-08, 20:15   
   Nr Tel.: 500336400


Dorotko.......Napewno coś dla Ciebie zostawię.Ostatnio bez znanej mi przyczyny zdechły mi dwa tygodniowe pawie,te które wysiedziała cubalaya.Wczoraj miałem sprzedać trzy sztuki.Jednak w zaistniałej sytuacji poprosiłem o odłożenie transakcji.Wydaje się,że z pozostałymi wszystko Ok.W każdym razie ja nie widzę oznak choroby.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-06-08, 20:28   

O kurcze dziwne.
Wiem, że małe pawiki potrzebują dużo ciepła i są dość delikatne. Może reszta ładnie się odchowa.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
ja-nina 
janina wojciechowska


Województwo: lodzkie
Wiek: 81
Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2011-06-13, 11:10   pawie
   Nr Tel.: 422321058


mirek_60 dzieki ze poruszyles temat pawi. Ja nie mam doswiadczenia zadnego. Mam pawie zaledwie drugi rok. Czytam, czytam, czytam i to sa moje wiadomosci. Doswiadczen tez nie mam pomimo dwoch lat. Kupilam pawie w 2010 r, Paw 3,5 roku pawica 2,5. Zima spaly w kurniku z kurami i 2 indyczkami. Sa w dobrej kondycji i sa bardzo ladne. Dostaly teraz swoja woilere 6 x 3,5 pawica dostala domek. Teraz siedzi na 4 jajkach a ja nie wiem co dalej. Wylega sie pawie a ja nie mam pojecia jak je traktowac co dac jesc od pierwszego dnia jakie warunki powinny miec. Zastanawiam sie jak to jest w naturze jak sobie radza pawice ze swoimi "dziecmi". Chetnie na te tamaty podyskutuje. Kazda dobra rada bedzie dla mnie bardzo wazna.
 
 
 
samek 


Województwo: Kujawsko-pomorskie
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-06-15, 16:44   

hejka wszystkim
jestem początkującym hodowcą pawi. posiadam samca 3-letniego i samiczkę 2-letnią. mam je od zeszłego roku. Wszystko było dobrze, samiczka w tym roku zniosła 14 jaj. no i na razie nie znosi jajek, w piątek minie drugi tydzień jak nie znosi jajek i wcale na nich nie siedzi i nie wiem co dalej zrobić. i chciałbym się was poradzić co mam dalej zrobić?? czy ona usiądzie na nich jeszcze??
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-06-15, 18:04   
   Nr Tel.: 510876274


samek, Raczej już nie usiądzie.Bardziej prawdopodobne jest ,że zacznie jeszcze raz nosić jajka.Te co już masz musisz jakoś zagospodarować.Podłożyć pod kwokę lub do inkubatora.Im póżniej to zrobisz tym gorzej dla wylegu.Pozdrawiam.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
dinntronis 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 14
Wysłany: 2011-06-20, 20:21   

Czym wyścielić gniazdo pawia ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16