Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jajka od przepiórek chińskich.
Autor Wiadomość
Eliador 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 3
Wysłany: 2009-10-31, 16:59   Jajka od przepiórek chińskich.

Witam wszystkich, mam parke przepiorek chinskich i jakies poltora miesiaca temu samica zniosla 3 jajka. Leza sobie od tego czasu, jednak zastanawiam sie czy cos z nich bedzie. Dzisiaj jedno rozbilem, i na polowie jajka jest jakby stwardniala czesc (gdy ja lekko rozbilem to wyplynelo jakby bialko) jednak druga czesc jajka jest calkowicie pusta. Tzn jajko po otwarciu w polowie jest puste, w polowie pelne i sie nie wylewa jak jajka kurze na jajecznice;p

Moze mi ktos wyjasnic co tzn? Wyrzucic te jajka czy czekac az sie wykluja male przepiorki?

Dziekuje z gory za odpowiedz ^^
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-10-31, 17:20   

Eliador, Nic z nich nie będzie, wysiadywanie trwa 18 dni
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-10-31, 17:22   

Po upłynieciu półtora miesiaca, mozesz te jajka wyrzucic.... Nic z nich juz nie bedzie... A powodem dla którego jajko jest w połowie puste, jest to ze sie zależało...
Pozatym żeby z jajek wykluły sie małe przepiorki, najpierw samica musi na nich usiąść, bo pisklaki nie wykluwaja sie z jajek od samego ich lezenia... :d

Pzdr.
 
 
Eliador 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 3
Wysłany: 2009-11-01, 23:08   ..

"Po upłynieciu półtora miesiaca, mozesz te jajka wyrzucic.... Nic z nich juz nie bedzie... "

tak tez podejrzewalem i tak zrobie ;)

"Pozatym żeby z jajek wykluły sie małe przepiorki, najpierw samica musi na nich usiąść, bo pisklaki nie wykluwaja sie z jajek od samego ich lezenia... :d "

Jednak nie sadze, a wrecz jestem pewien ze samica wcale nie musi siadac na jajkach aby wykluly sie z nich pisklaki xD Ona je tylko ogrzewa zeby nie zmarzly, rownie dobrze moga byc w inkubatorze. To tak jakby powiedziec ze dziecko nie urosnie jesli nie bedzie sie nim opiekowala biologiczna matka ^^
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-11-02, 20:32   

Na przyszłość sprecyzuj swoje posty.... Napisałeś;
poltora miesiaca temu samica zniosla 3 jajka. Leza sobie od tego czasu, jednak zastanawiam sie czy cos z nich bedzie., jest ti gdzieś wzmianka o inkubatorze?? Nie. Czytajac Twój post nie wiadomo o co ci chodzi, i jedyne co sie nasuwa na mysl to to, że myslisz ze jajko sobie lezy, a po odpowiednim czasie wykluwa sie pisklak... :diabel::

Pozatym czytalem Twoj ostatni post, z tą matka biologiczna i inkubatorem i nie wiem jaki był Twój przekaz, bo jest napisane bez składu.... :?
 
 
Eliador 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 3
Wysłany: 2009-11-03, 10:52   

Nie musi byc wzmianki o inkubatorze zeby wiedziec iz "samica *NIE* musi na nich usiąść, bo pisklaki nie wykluwaja sie z jajek od samego ich lezenia...". Post byl sprecyzowany, pytalem czy po takim czasie cos z jajek bedzie i odpowiedz otrzymalem;p
Post z matka biologiczna to porownianie do Twojego tancerzu2005 stwierdzenia o "przymusie siadania" na jajkach przez matke ^^
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13