Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubój indyków.
Autor Wiadomość
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2009-10-04, 14:31   Ubój indyków.

Mam pytanie do osób które już zabijały indyki. jak się do tego zabrać? ucięcie łba czy podcięcie tętnicy? wieszanie za nogi czy puścić wolno żeby sobie po śmierci pobiegały? Ogólnie wszystkie wskazówki dotyczące uboju i na co trzeba uważać. czy mięso zamrażać czy robić przetwory bo słyszałem że zamrożone mięso schnie. Czy to jest odpowiedni czas na zabijanie czy jeszcze poczekać?
Nigdy tego nie robiłem a takie bydlę to nie kura. 8)
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-09, 01:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawlo 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 492
Wysłany: 2009-10-04, 14:45   

ja wieszam za nogi i ucinam głowę a potem podciągam do góry żeby się nie poobijał ja normalnie zamrażam ale teraz 2 ostatnie indyki dodam do mięsa wieprzowego i zrobię kiełbas
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-10-05, 20:46   

Ja robie jesze inaczej wiąże nogi i siadam na nim, poczym uderzam w głowę i ogłuszam go i zaraz nożem podcinam gardło możesz za jednym machem odciąć całą głowę lub tylko tętnice to 1 sposób który wymaga od ciebie siły a 2 polega, że potrzebujesz 2 osób miednicy i sznurka, wiążesz nogi, przykrywasz miednica i siadasz na niej po czym się trzymasz mocno a 2 osoba ogłusza i podcina wystająca szyję. Zbieraj sobie krew do jakiegoś pojemnika i daj ja swojemu drobiowi np kurom. Jeśli bije większą ilość oparzam je w parniku :D a jeśli pojedyńcze sztuki to z czajnika. Od razy biorę się za porcjowanie, jeśli chcesz poznać szczególy pisz na moje gg (niewidoczny)
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-10-06, 08:23   

Ja wiążę nogi i nakrywam taczką.Wystającą część głowy mąż siekierką ciach.Jak się uspokoi to wieszam.Mięso od razu jest porcjowane do zamrażarki.
Jak pierwszy raz potraktowałam indyka brojlera jak kurę to myślałam,że mi stawy z dłoni powyrywa bo nie umiałam go utrzymać za skrzydła-tyle jeszcze siły miał.
_________________
Jolek
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2009-10-08, 19:38   

A ja będę musiał też to zrobić. Szczerze to już mam doła ;(
Czasami sobie myślę, że prędzej jakąś świnię bym ubił, na przykład wczoraj strasznie kwiczały te oderwane od koryta rządowego ;) i takie świnie to ubić spoko, ale indyki niczym mi nie podpadły.
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-10-08, 20:15   

Powiem Ci tak gdybyś od 15 roku życia bił wszystkei gatunki prócz bydła to bez różnicy jest czy to świnia, królik, koza, kura, kaczka, przepiórka czy gołąb itp Kwestia doświadczenia :P
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2009-10-08, 20:37   
   Nr Tel.: 609091356


Ja biłem w dwie osoby mój tato go trzymał a ja dużą siekierą........ ;(
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
rafal211294 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 29
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 15
Wysłany: 2009-11-08, 18:59   

Ja wycinam w rogu worka małą dziurkę żeby indyk wystawił tylko łepek zawiązuje mocno i ciosno worek
ogłuszam i walne małą siekierką wale;
) :D :D :D
_________________
rafał
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-04-03, 14:20   

Chciałam kupić jaja lęgowe indycze , ale po przeczytaniu tematu chyba mi się odechciało :oczy:
 
 
krzysio963 


Województwo: śląskie
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Zawiercie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2010-04-04, 09:51   

Bianka1 kupuj te jajka to co wyżej napisali to bzdura indyki bije się tak samo jak np. kury
najlepiej było by to jednak robić w dwie osoby ale nie jest to konieczne . Gdybyś biła w dwie osoby to jedna dobrze trzyma indyka za skrzydła i nogi a druga bije a gdybyś biła sama to złap indyka dobrze zwiąż nogi tak żeby nie mogła uciekać , później zabij np. na pniaku i trzymaj ją dobrze i zabij .
można też zabijać w inny sposób wiążesz nogi , mocno ją trzymacz i ją podrzynasz później ją możesz puścić żeby się wytrzepała i żeby jej krew zeszła .
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-04-05, 16:17   

:) krzysio963 napisał ,,to co wyżej napisali to bzdura indyki bije się tak samo jak np. kury.
każdy ma inne doświadczenie w uboju indyka i w zależności jaki to indyk lekki czy ciężki.
Indyk to nie kura i za skrzydła nie utrzymasz - a jaka to jest przyjemność wypuścić poderżniętego ptaka i mieć wszystko obryzgane krwią :?:
_________________
Jolek
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2010-04-05, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel Kübler 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Igołomia
Wysłany: 2010-04-05, 17:50   

Chciałbym zaznaczyć, że ubój przez poderżnięcie szyi jest nie tyle niezgodny z ustawą, co po prostu nieetyczny!!! Zwierzę może być skrwawiane tylko wtedy, jeśli wcześniej zostanie pozbawione przytomności! Lepiej po prostu odciąć łeb.
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2010-04-05, 18:19   

BIANKA1 napisał/a:
Chciałam kupić jaja lęgowe indycze , ale po przeczytaniu tematu chyba mi się odechciało :oczy:


Bianka1 a jaki jest powód Twojego "odechcenia"? Jeżeli zamierzasz utrzymywać indyki w celach konsumpcyjnych, to musisz zdawać sobie sprawę, że trzeba je będzie jakoś unicestwić.
Wszystko zależy od osobowości właściciela. Jednemu "sprawia to przykrość", a inny robi to z palcem w ....
Możesz też trzymać np. parę dla ozdoby i wtedy nie rozmnażając ich problem który podjęto tutaj Ciebie nie dotyczy.

Temat założył jak mniemam dla prowokacji użytkownik, który gdy poczyta się jego inne posty raczej problemów z zabiciem czegokolwiek nie miał.
Niestety temat został mimo, że to forum miłośników ptaków. No cóż miłość niejedno ma imię!
Jak ktoś nie ma zbyt wiele do powiedzenia to zwyczajnie ekscytuje się byle czym w tym przypadku:
połum go czy gołymi rynkami, sikierum i w wiela ich? Gromadum czy jedyn do rade?
 
 
halinka 


Województwo: zagranica
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 32
Wysłany: 2010-05-08, 11:28   

Prosze o porade, jak najlzej oskubac piora? na sucho czy zamoczyc?
Moze ktos ma latwy sposob na ta robote :D
Serdeczne dzieki
 
 
indyk963 



Województwo: śląskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 275
Wysłany: 2010-05-08, 13:00   

na sucho da się skubać ale według mnie lżej i lepiej skubie się pióra gdy się zamoczy indyka w gotującej wodzie .
_________________
Moja hodowla:
http://www.forum.woliera....2faf12051#99866
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14