Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera dla bażantów. Zdjecia.
Autor Wiadomość
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-09-28, 19:08   Woliera dla bażantów. Zdjecia.

Witam.
Chciałem pokazac moja woliere dla bażantów. Woliera to przerobka starego kurnika, składa sie z woliery, oraz czesci zamknietej. Sama woliera ma 6metrow dlugosci, 2 metry szerokosci oraz 165 wysokosci w najwyzszym miejscu. 1/5 czesci woliery jest zadaszona, reszta jest pokryta siatka. Czesc zamknieta ma 3m dlugosci, 2m szerokosci i 2m wysokosci. Domek jest podzielony na dwie czesci w poziomie, kazda ma metr wysokosci. Dwa otwierane okna. Wejscie na gorny poziom jest mniejsze, wycieta na wysokosci ok 160cm nad ziemia, zamykane drzwiczki oraz "parapet", na dolny poziom wejscie jest wieksze, wyciete okolo 30cm nad ziemia, takze z drzwiczkami. W wolierze na chwile obecna jest 100litrowe oczko wodne, z mala kaskada zrobiona z pnia, napedzana mala pompka. rosliny to tatarak, swierk, tuja, jalowiec plozacy. Chwilowo na dnie jest piasek z ziemia, ale bedzie torf i kora. Woliera jest jeszcze nie skonczona, jeszcze duzo pracy przedemna... W wolierze beda mieszkac bazanty (jeszcze nie zdecydowalem sie na konkretny gatunek), para mandarynek, oraz para gołebi (takze nie wybralem gatunku). Bedzie oczywiscie wiecej roslin.

Pozdrawiam serdecznie.

Pojawil sie problem, mianowicie nie wiem jak zalaczyc zdjecia....
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-09-28, 19:39   

Tutaj jest link do fotek:

http://img101.imageshack....=zdjcie0121.jpg
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2009-09-29, 09:44   

Zdecydowanie za duże oczka w siatce. Aby nie mieć kłopotów z drapieżnikami radzę osiatkować siatką plecioną o wymiarach oczek 20x20 mm.
_________________
sajga
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-09-29, 22:01   

Co do drapieznikow.... Woliera stoi w tym miejscu od 2001 roku, z tym ze wczesniej była cała zadaszona, i mieszkały w niej kury ozdobne... W tym roku zrobiłem jej remont, sciagnąłem dach, itd. Przez 8 lat, nie straciłem ani jednej kury czy tez kurczaka, wiec nie sadze aby teraz nagle cos sie stało... Mieszkam w samym centrum miasta, a nasza cała działka jest ogrodzona dwumetrowym murem, o metrowym fundamencie, tak wiec nie ma praktycznie szans na przedostanie sie jakiegos zwierza, chyba ze ptak drapiezny, ale woliera jest od góry takze osiatkowana...

Pzdr.
 
 
sajga 


Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 75
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 185
Wysłany: 2009-09-30, 08:56   

Nawet w mieście żyją szczury, czy łasicowate. Właśnie te drapiezniki poluja w nocy.
_________________
sajga
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2009-09-30, 10:26   

Jak dla mnie bomba!
Świetna wolierka, gratuluję.
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-09-30, 11:26   

Tak, zgadzam sie ze w miescie takze sa drapiezniki, ale tak jak mówilem, przez osiem lat intensywnej hodowli kur, nic sie nie stalo wiec nie sadze aby teraz pojawily sie jakies futrzate nicponie :) Pozatym mam na podwórku dwa psy, ktore nie robia sobie nic z ptakow, za to wszelakie futerkowe stworzenia tępia na potege, zwłaszcza moja suka Syberian Husky upodobała sobie polowania na myszy polne, których juz zreszta nie widzialem od dawna w moim obejsciu, a worki z pasza zarowno dla kur, jak i drobnej egzotyki stoja w budyku na podwórku i nie sa ruszone...

Co do samej woliery, to dzis przyszla kolejna partia iglakow i woliera zostala obsadzona. Jeszcze tylko jakies pnacza, moze jakis krzak albo dwa i na tym bedzie koniec z roslinnoscia. Wczoraj do woliery wprowadzili sie pierwsi mieszkancy - para gołębi LEHORE :) Narazie siedza w czesci zamknietej, zeby sie przyzwyczaily, ale juz jutro otworze im drzwiczki na woliere. Jeszcze musze oczywiscie kupic kilka workow kory do woliery.

Jutro umieszcze nowe zdjecia. Bede zreszta na bieząco aktualizowal foty na tym watku.

Przypuszczam ze woliera bedzie ukonczona w 100% na wiosne.

Pozdrawiam serdecznie.
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-10-05, 15:35   

Umieszczam foty pierwszych mieszkańców, czyli pary gołębi LEHORE. Wiem że nie sa to może "idealne wyznaczniki swojej rasy", ale i tak uwazam że są piękne :)

http://img401.imageshack....=zdjcie0156.jpg
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-10-07, 19:08   

Witam ponownie :)

Dziś do woliery doszly kolejne rosliny, tj kilka jałowców, mech, machonia i bluszcz. Woliera pomału zaczyna jako-tako wyglądac...

Mam do was jednak kilka pytań, a mianowicie:

1. Wiem ze bluszcz jest trujacy, jednakze widziałem go w wielu wolierach z ptakami, miedzy innymi w wolierach Warszawskiego ZOO. I teraz pytanie, czy ten bluszcz nie zaszkodzi im, czy jednak go wykopac?? Zalezy mi na pnaczu w tym miejscu, gdyz jest tam zawieszona duza klatka w której kiedyś przebywały króliki. Teraz tą klatke zamierzam obic płatami kory, i zrobić z niej budke lęgową dla mandarynek. W zwiazku z tym chciałbym aby była obrosnieta jakims pnaczem...

2.Gdzieś czytałem ze machonia jest trująca, ale chodzi o jej liscie czy jagody?? Czy ona także nie jest wskazana w wolierze...?? Mowa tu o krzaku wykorzystywanym np do wiazanek.

3.Jak juz wyzej napisałem, chce przerobic stara klatke po królikach, na budke legowa dla mandarynek. Czy mogli byscie napisac jakie wymiary powinna miec taka budka, i jakiej wielkosci otwór wejsciowy?? Gdzies czytałem że wymiary to 28x28x52 a otwor wysokosci 120mm. Czy takie wymiary sa wporzadku?? I jak ma wyglądać wejscie do budki?? Czy musi koniecznie byc drabinka?? Planuje kupic kaczki NIE KOPIOWANE, wiec czy np przy wejciu ma byc jakis "parapet", lub gruba gałąź?? Budka jest na wysokosci mniej wiecej 120cm od ziemi, ale dokladnie nie wiem... Jutro porobie wymiary i napisze....

Prosze o pomoc, i z góry dziekuje za podpowiedzi :)

Ponizej zamieszczam fotki woliery z dzisiejszego dnia :)

Pozdrawiam tancerz2005


http://img25.imageshack.u...djcie0179ky.jpg
 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2009-10-07, 19:37   

Nie wiem, czy mandarynki nie zniszczą Ci tego mchu i innych roślinek, ale wygląda naprawdę cacy.
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-10-07, 19:39   

No wlasnie licze sie z tym ze zniszcza.... Iglakow raczej nie rusza, ale mech raczej dlugo nie przetrwa... Ale jak cos, to bede porpostu sukcesywnie "upiekszal" wolierke i dosadzał zniszczone rosliny :)
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-10-09, 19:36   

Witam.

Dzisiaj wziąłem sie za budke lęgową dla mandarynek.
Budka, to przerobka starej klatki dla krolikow. Bodzieliłem klatke na trzy czesci (w pozostałych dwóch czesciach zrobie budki lub cele dla gołebi).

Kilka danych o budce:
szerokość: 34cm
głębokość: 45cm
wysokość: 43cm
otwór wejsciowy: umieszczony 28cm od podstawy budki, prostokat 12cm x 13cm.

Budka jest na wysokości 90cm od ziemi, natomiast otwór wejsciowy znajduje sie na wysokości 120cm od ziemi.
Dach budki jest pokryty papą.
Jako że planuje kupic kaczki NIE kopiowane, to przy wejsciu do budki jest gruba gałąź.
Budka jest (wstepnie) obita płatami kory.
Drzwiczki podgladowe do budki znajduja sie z jej boku, za zamykane na zasuwke.
Oczywiscie jest ona jeszcze nie skonczona, pozostalo jeszcze obicie jej kora itd.

Mam do was pytanie. Czy w srodku budki, przy jej wejsciu, przykrecic jakies listewki aby ułatwicz kaczka wyjscie z niej?? A moze kawałek sietki o małych oczkach, lub jakąs drabinke?? Prosze o rady....

Dodaje fotki :)


http://img30.imageshack.u...zdjcie0215o.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13