Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czym karmić pisklaki perliczek
Autor Wiadomość
ana 


Województwo: mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: 2009-09-02, 14:38   czym karmić pisklaki perliczek

Wiem że ten temat przewijał się już na "perliczym" temacie, ale wypowiedzi były niezbyt precyzyjne.
Od momentu wyklucia karmię perliczęta mieszanką jajka z bułka tartą. Na razie jest ok, ale ktos straszyl biegunką?

Znalazłam też info, żeby karmić kaszą manną albo mieszanką jajka z kasza jęczmienną, ale nie wiem, czy ma być gotowana?
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-09-02, 19:19   

Ja karmię swoje perliczątka paszą dla kurcząt przydomowych od 0-6 tyg..Nieraz mieszam paszę z kukurydzą odrobiną śruty i otrąb pszennych.Chętnie jedzą marchew i jabłka utarte na drobnych oczkach.kroję też młodą trawkę na drobne kawałki i też ją dziubią. :d
_________________
Jolek
 
 
adam_gnatek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 550
Wysłany: 2009-10-09, 16:10   

ja swoim kurczakom perliczek dawałem to samo co dorosłym, tylko mieszałem to z paszą dla kurcząt. a po 2 tyg, dostawały tylko różne zboża owoce i warzywa oraz ich przysmak liście rzepaku drobno pokrojone
 
 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-08-10, 14:56   

Mirek -60 Jolek ,prosze o poradę - moje perliki mają 8-my miesiąc czy to prawda,że musze im podawać drożdze? Jeśli tak to w jakiej postaci? kupiłam suszone i zwykłe.
 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-08-10, 14:58   

--------------------------------------------------------------------------------

Jolek prosze o poradę - moje perliki mają 8-my miesiąc czy to prawda,że musze im podawać drożdze? Jeśli tak to w jakiej postaci? kupiłam suszone i zwykłe.
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2011-08-10, 15:15   

Witam!
Hodowałem perliczki kilka lat i nigdy nie podawałem drożdży. Ptaki były zdrowe i płodne. Ptaki ośmiomiesięczne to już dorosłe perliczki. Poradzą sobie bez żadnych dodatków.
Pozdrawiam, Darek
_________________
Darek
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2011-08-10, 15:31   

Drożdże są zbędne. Twoje perliczki powinny jeść to co jedzą już starsze.
_________________
Karol Czernek
 
 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-08-10, 19:38   

Przepraszam moje perliki mają 8 tydzień! nie miesiąc.
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2011-08-10, 19:42   

No tak, byłoby to dziwne. Musiałyby wykluć się w grudniu, a to w przypadku perlic raczej niemożliwe;)
Tak jak napisałem wcześniej, nigdy nie podawałem drożdży ani innych dodatków. To silne ptaki. Doskonale się rozwijają, żywiąc się bezkręgowcami, owocami i różnymi gatunkami traw i ziół.
_________________
Darek
 
 
elunia 


Województwo: dolnośląskie
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 72
Wysłany: 2011-08-10, 19:46   

Dziękuję bardzo za odpowiedż. Pozdrawiam.
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-08-10, 19:51   
   Nr Tel.: 510876274


elunia, Nie kombinuj nic.Staraj się utrzymywać taką dietę jak dla kurczaków a potem kur.Ewentualne braki w diecie same soobie "dołapią" na podwórku.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-08-11, 08:50   

Trzeci rok hoduję perliczki . Młode jedzą to samo co kurczęta , czyli gotową paszę dla kurcząt , + to , co znajdą na wybiegu { chodzą z kwokami } . Perliczęta potrzebują sporo zielonek . Pociętej trawy , pokrzywy , krwawnika , owoców i warzyw . Daję im przecięte jabłko , brzoskwinię , pomidora , ogórka , cukinię , i inne z ogródka . Nie można zapominać o dostępie do piasku . Gotowane jajko dostają raz w tygodniu , czasem biały ser , lubią tak jak indyki kiszoną kapustę . Mają stały dostęp do kredy pastewnej . Raz w tygodniu do wody dostają polfamiks A-Z , a raz czosnek . Nigdy nie miałam problemu z ich zdrowotnością . Perliki na wybiegu łapią mnóstwo chrząszczy , komarów i innych owadów , a za zabłąkaną stonkę dadzą się pokroić :diabel:: Na wybiegu żerują do ciemności , bo wtedy jest najwięcej owadów . Potrafią też z wielką wprawą wyjąć z muszli ślimaka , i go zjeść . Perliki powinny być trzymane na dużych , urozmaiconych wybiegach . Wtedy nie są kłopotliwe i uciążliwe dla otoczenia . Trzymanie ich w wolierach jest przeciw ich naturze . Na dużym wybiegu same uzupełniają swoją dietę we wszystko , co jest im potrzebne .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13