Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęgi perlic-niespodzianka
Autor Wiadomość
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-08-29, 16:51   Lęgi perlic-niespodzianka

Witam niektórzy twierdzą że jaja lęgowe można przechowywać 7 dni po tym czasie zmniejsza się procęt wylężonych piskąt. Chciałbym opisać mój przypadek z perlicami, miałem pare perlic perica zrobła sobie gniazdo w malinach i tam znosiła jajka przez 21 dni naniosła 19 jajek nie zabierałem tych jajek tylko je tam zostawiałem.Po tych 3 tygodniach zabrałem te jajka i podłożyłem pod kure żeby je wysiedziała (w między czasie do wysiadywania przyłączyła się kaczka piżmowa)Nie sądziłem że ze wszystkich się wyklują młod aż tu dzisiaj patrze na 19jajek podłożonych 19 młodych peric się wykluło tylko jedną kaczka zadusiła i w sumie jest 18 mlodych perlic. Więc z tego wychodzi że można dłużej przechowywać jajka lęgowe niż tylko tydzień.
Ostatnio zmieniony przez dzik 2009-08-29, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2009-08-29, 22:48   

dzik, wielkie gratulacje!!! 18 mlodych pelrliczek to spora banda rozbujników, co do jaj lęgowych to wydaje mi się ze do tygodnia można przechowywać jaja kur, a u perlic to zupełnie co innego!!! slyszalem ze perlicze jaja odpowiednio przechowywane, mogą nadawać się do inkbuacji nawet po upływie 5 miesięcy
 
 
 
Kajka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 313
Wysłany: 2009-08-30, 08:47   

No to masz powód do radości,sto procent wylęgu to coś czego życzyłby sobie każdy hodowca.
Jak gromadka podrośnie to będzie głośno i wesoło u Ciebie.Ja mam tylko kilka perliczek,a słychać je w każdym kącie podwórka. :d
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13