Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowla Ślimaków na karmę
Autor Wiadomość
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-02-07, 13:00   

Winninczki są majem zbierane i wysyłane francuzom. Są nawet skupy ślimaków w Polsce, więc są tylko pod ochroną częściową. Tak jak pisała ana.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-02-07, 16:53   

jednak mozna je zbierac tylko w maju w innych miesiącach już nie. Moje kury zbytnio na slimaki nie leca.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-02-07, 19:46   

jakub, W swoim ogrodzie możesz zbierać cały rok,bo inaczej wszystko zeżrą.Ja wkopuję w ziemię słoik z piwem i codziennie wybieram z niego ślimaki,ale ptaki jedzą je niezbyt chętnie.Więc wywalam je do parku tam niech sobie żyją.Topienie,palenie czy rozdeptywanie uważam za niehumanitarne - przcież ślimak też ma prawo żyć ale niekoniecznie w moim ogrodzie :D
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-02-07, 20:10   

W ogrodzie tak ale za domem mam dużą dzierżawe z niej chyba juz nie moge zbierac bo tylko to dierzawimy.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Sarinka 
Sarinka


Województwo: kujawsko-pomorskie
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 22
Wysłany: 2009-07-01, 13:08   

Czy mogę podawać przepiórką japońskim ślimaki?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!
 
 
 
kiwi 



Województwo: Mazowiecke
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 23
  Wysłany: 2009-08-23, 14:18   

Ja daję ślimaki moim kaczkom. To dla nich jak cukierki, jak tylko zagwiżdze, albo zagrzechocze ślimakami są już wszystkie. Kropka ( Jedna z moim kaczek) je normalnie z ręki, podchodzi, bieże z ręki i jeszcze stoi czeka i patrzy się w oczy czy nie mam wiecęj. Wątpie, że kaczki reagują na imię, bo to nie psy ale jak zawołam Kropka to przychodzi, bo wie, że mam ślimaczka.

Ślimaki zbieram z działki, takie zwykłe ślimaki nie wiem jak sie nazywają...Czasem po deszczu gdy wypuszczam kaki normalnie się ścigają jak zobaczą ślimaka
 
 
kiwi 



Województwo: Mazowiecke
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-08-23, 14:21   

AL napisał/a:
jakub, W swoim ogrodzie możesz zbierać cały rok,bo inaczej wszystko zeżrą.Ja wkopuję w ziemię słoik z piwem i codziennie wybieram z niego ślimaki,ale ptaki jedzą je niezbyt chętnie.Więc wywalam je do parku tam niech sobie żyją.Topienie,palenie czy rozdeptywanie uważam za niehumanitarne - przcież ślimak też ma prawo żyć ale niekoniecznie w moim ogrodzie :D


A upicie piwem to jest humanitarne? Przecież jak się upije to wpadnie w to piwo i się utopi....Już próbowałam tej metody...

Mam lepszą: Po deszczu puszczam kaczki do ogrodu- Wyjedzą co do 1 sztuki....
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-08-23, 14:51   

:D moje kurki lubią małe łyse ślimaczki i te w skorupce co siedzą na pokrzywach.Kaczki natomiast jak rano wypuzczę to najpierw przegląd ogrodu gdzie jaki się schował a późnie interesuje je jedzenie.Jednak nie umiem przełamać widoku jak przełykają ślimaka pomora -brrr : :|
_________________
Jolek
 
 
kiwi 



Województwo: Mazowiecke
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-08-23, 14:58   

Przełykanie to nic...Jak moje były małe to nie radziły sobie z większymi ślimakami, więc zbierałam i musiałam gnieść kamieniem, tylko strzełało.
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2009-08-23, 16:07   

Witam! Niektóre kury uwielbiają jeść ślimaki. Mam jedną włoszkę,która zjada nawet ślimaki zwane pomrówami(duże,podłużne,bez skorupy). Kiedyś miałem kaczki francuskie-te dopiero uwielbiały winniczki!:)Szczególnie dużo zjadały ich w okresie skłądania jaj(wiadomo,muszle zawierają sporo wapnia).Pozdrawiam,D
_________________
Darek
 
 
kiwi 



Województwo: Mazowiecke
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 23
Wysłany: 2009-08-23, 20:06   

O! Te bez skopupy to dla mojej mafii rarytas. Ślimaki to tak jabky cukierki dla kaczek, takie mam wrażenie... Zbieram do takiego wiadereczka, a potem daję po kilkanaście sztuk na dziób, żeby było po równo. Codzienne!
 
 
emmaokta 
emmaokta


Województwo: łódzkie
Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 46
Wysłany: 2011-03-04, 15:46   ślimaki winniczki

:) blisko mojego domu jest taki lasek,w którym jest bardzo dużo ślimaków -dużych winniczków.
czasami się tam przejdę z wiaderkiem i uzbieram ich trochę. moje kaczki i gęsi wprost za nimi przepadają,mają niesamowitą radochę przy wyciąganiu ich ze skorupki i jedzeniu.czy ktoś daje ślimaki kurom,kaczkom? ;) ;)
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-04, 16:01   

Ja gdzieś wyczytałam , że ślimaki powodują choroby u drobiu .Jakieś pierwotniaki , czy robaki . Już nie pamiętam . :( Dlatego raczej zbieram ślimaki z wybiegu i wyrzucam , niż odwrotnie .
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
emmaokta 
emmaokta


Województwo: łódzkie
Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 46
Wysłany: 2011-03-04, 16:21   

a Francuzi -uwielbiają ślimaki , jedzą je i nie chorują i jeszcze słono za nie płacą. moje kaczki też są zdrowe,a jedzą ich sporo ;)
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-03-04, 16:29   

:d mój drób też uwielbia ślimaki szczególnie kaczki. Najlepsze dla mnie do zbierania są kaczki towarowe. Pozbierają wszystkie bez skorupowe bo inaczej wywijałabym na tym dziadostwie szpagaty szczególnie wieczorami- obrzydlistwo. Natomiast kury i kaczki robią przegląd płotu betonowego za ślimaczkami pasiastymi. U mnie winniczki sporadycznie widać może i dlatego że drób je prędzej wypatrzy. :d
_________________
Jolek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12