Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
!!!PRZEPISY PRAWNE!!!
Autor Wiadomość
przemek511 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 320
Wysłany: 2009-10-20, 10:49   
   Skype: e-mail: przemek880@vp.pl


To przesada...każdy może wytrzymać pianie koguta,kumkanie żaby,czy szczekanie psa, to są przecież naturalne dzwięki. Ja tak jakcollie lubię słuchać odgłosy wydawane przez zwierzęta i uważam tak jak Wanda Rakoczy że skoro dzwięki motorów, pijaków czy glośnej muzyki nie przeszkadza to tym bardziej nie powinny przeszkadzać zwierzęta...chyba że ktoś sobie wmówi że mu przeszkjadzają;)
Ja mieszkam w małej wiosce i mam 2 sąsiadów gdzie nasze podwórka oddziela tylko ogrodzenie i nikomu nic nie pzreszkadza a moje ptakii zachowują się czasem naprawdę głośno np. paw,koguty, gęś kubańska, czy też krzyczące w nieboglosy krzyżówki;) perliczka nawet wlatuje jednym na ogrodzenie i tam "wyśpiewuje",naszczęście nikt nie zwraca na to uwagi i mam nadzieje że zawsze tak będzie;)
_________________
Oczy niebieskie...
szare...
stalOwe...
jak lOdOwiec w górach...
<<<tO tylkO złudzenie>>>
 
 
 
saurania 



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-08-16, 16:05   Pytanie: prawo a kury
   Nr Tel.: 530466145


Czy ktoś z was miał jakieś doświadczenia z donosem o posiadaniu ptaków? Chodzi mi oto, że w wielu miejscowościach np. u mnie we Wrocławiu trzymanie zwierząt gospodarskich, kur,kaczek itp. a nawet królików jest nielegalne. Chciałabym wiedzieć czy może komuś udało sie wygrać taką sprawę i jak tego dokonał. Pozbyłam się nawet koguta, ale niestety, moja nowa sąsiadka to typowa ''nowobogacka" co wyżej sra niż tyłek ma, sama jest ze wsi, ale kury są wg niej "obrzydliwe i niehigieniczne" (naprawdę mi tak powiedziała :( ). Przy okazji chce podać kilku innych sąsiadów (a bo ci to brudasy, ta to idiotka, a tamten postawił mi płot na mojej posesji... 8) ). Kurna, moja prababcia już ptaszory trzymała, więc kury były dla mnie od "zawsze", jestem w kropce i nie wiem co robić. Co radzicie?
_________________
śmierć za trzymanie ryb w kulach
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-08-16, 20:29   

Pierwsze słysze zeby kury byly we wroclawiu nielegalne. @@ Rozumiem ze kogut moze byc uciazliwy dla sasiadow ale ze nielegalny? Pwiedz sasiadce ze jak bedzie skakac, zarejestrujesz legalna licencjonowana europejska hodowle typu papugi draca sie od rana do nocy, pawie, drace sie po nocy tak ze na pare kilometrow niesie, albo cos rownie przyjemnego i umiescisz to kolo jej plotu;) LUB ze sprzedasz dom jak jej tak niepasuje wielodzietnej rodzinie obcej nacji -specjalnie poszukasz odpowiedniej typu azjaci, romowie albo cos w ten desen funkcjonujace w swiadomosci takich pan jako uciazliwe sasiedztwo, najlepiej prowadzacycy w domu jakis biznes [ten akurat przyklad zastosowal znajomy, proszac kolege wietnamczyka zeby pare razy "poudawal" chetnego na kupno]. Zadzialalo jak zloto. Trafila ci sie niestety prostaczka pieniaczka, i jak jej krotko nie bedziesz trzymac razem z innymi sasiadami, to was bedzie terroryzowala.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
Haall 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-08-16, 21:15   

Trzymanie zwierząt gospodarskich regulowane jest uchwałami rady miasta. saurania, sprawdź w urzędzie miasta, co mówią przepisy na ten temat i będziesz wszystko wiedzieć.
Pieniactwem się pieniactwa nie wypleni, co najwyżej można zaognić konflikt. Lepiej byłoby sprawę załatwić polubownie. Jeśli przepisy zabraniają trzymania określonych zwierząt na terenie miasta, to nic nie wskórasz, a jeśli dopuszczają, to możesz je trzymać bez względu na nieprzyjemnych sąsiadów. Oczywiście pod warunkiem zachowania "niskiego stopnia uciążliwości" dla sąsiadów.
_________________
...mały plusk kolor pierzastych piątek...
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-08-16, 21:40   

sprawdź czy na stronie www. Twojej miejscowości nie ma strony ,,SZCZEGÓŁOWE ZASADY UTRZYMANIA CZYSTOŚCI I PORZĄDKU NA TERENIE GMINY .......
REGULAMIN lub sprawdź inne strony, zazwyczaj dużo nie różnią się od siebie.
powodzenia

znalazłam coś takiego ,może się doczytasz
http://huby.seo.pl/13_rec...ia_porzadku.htm
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/2008.htm
_________________
Jolek
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2010-08-16, 21:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-08-16, 21:42   

moim zdaniem polubowne metody z ta pania nie zadzialaja, a dobry straszak nie jest zly.;) o ile oczywiscie lokalne prawo nie zabrania, ale zdziwilabym sie, wiem ze ludzie trzymaja kurki na trawnikach i jakos nikt im nie zabrania.
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-08-17, 16:30   

ShowGirl, Ostro też nie możesz, bo ludzie potrafią się odwdzięczyć, nie Tobie ale Twoim ptakom.Czy to tak trudno sypnąc przez płot zatrute ziarno ?
Nie wolno trzymać zwierząt i ptaków gospodarskich w blokach i kamienicach.
na prywatnej posesji można. W ogródkach dzialkowych też można, ale w takim wypadku wszystko zależy od regulaminu danego ogrodu.
ShowGirl, tylko nie rozumiem Twojej wypowiedzi trzymaja kurki na trawnikach i jakos nikt im nie zabrania.
jak to odczytać ? na trawnikach przed blokiem ?
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
ShowGirl 
REDAKTOR



Województwo: łódzkie
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 1000
Wysłany: 2010-08-17, 17:11   

Al na trawnikach przy domkach jednorodzinnych. Robia najczesciej za ozdobe trawniczka. Co prawda są bloki w których nektóre mieszkania maja prywatny trawnik/ogródek przed blokiem, ale raczej ciężko mi sobie wyobrazić kurki w takim miejscu, aczkolwiek takie np seramy w domu w środku czemu nie, w końcu papuga też ptak;) Ale rozumiem że prawo reguluje to w różny sposób.

Al ja sie zgadzam z Toba ze owszem zawsze lepiej jest załatwić sprawę pokojowo, nie znam tej pani z opisanego przypadku, ale na podstawie pewnych doswiadczen uwazam ze pokojowa wersja bedzie trudna do przeprowadzenia, zreszta Saurania wspominała, że koguta się już w ramach ugody pozbyła i dalej sa pretensje. To raczej nie jest tak że te kury przeszkadzają jakoś faktycznie, one przeszkadzają ideologicznie, a to raczej na drodze rozsądnych negocjacji trudno bedzie obejść przy tym typie osobowości. Ale oczywiscie, nie zaszkodzi spróbować, i ostrzejsze formy stosowac dopiero po wyczerpaniu wszystkich możliwych środków. Jednak ludzie, którzy trują komuś zwierzęta " w odwecie" moga je równiez otruć "bo tak"
_________________
głównie białe kury .
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-08-17, 17:21   

ShowGirl, Na swojej posesji mogę trzymać kury i tego nikt mi nie zabroni.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
saurania 



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-08-17, 19:54   
   Nr Tel.: 530466145


Znalazłam jedną wygraną sprawę, sąd w Polsce nakazał ludziom zlikwidować ptaki, odwołali się oni jednak do Unii i uzasadnili posiadanie kurek względami ... religijnymi. Że niby w ich religii, szintoiźmie, kury -yokohamy są świętą rasą poświęconą bogini słońca Ameretasu :d i dlatego je utrzymują. Jakimś cudem sie im udało, przekonywali, że skoro muzułmanie mogą nosić burkę, chrześcijanie krzyżyki itp. to byłaby dla nich dyskryminacja ;) wspominali też o świętych krowach w hinduiźmie. Troszkę niecodzienna metoda i bałabym się ją powtórzyć, ale do podzielenia się na forum, jako ciekawostka, jest w sam raz.
_________________
śmierć za trzymanie ryb w kulach
 
 
sebo 



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 86
Wysłany: 2010-12-23, 22:40   

witam
Obawa Twoja o odległość od działki sąsiada może być niepotrzebna i tu moje pytanie z czego będziesz wykonywał kurnik a dokładnie czy będziesz pod nim robił fundamenty (trwale połączenie z gruntem) jeżeli będzie to drewniana konstrukcja bez fundamentu(umożliwiające przeniesienie) to sąsiad nic ci nie zrobi, ale jak chcesz wykonać kurnik na fundamencie to sprawa wygląda trochę gorzej dla Ciebie bo wchodzisz w przepisy. Sprawe usytuowania budynków na działce reguluje w pierwszej kolejności przepisy prawa miejscowego, a takim jest plan zagospodarowania
przestrzennego (dostępny w urzędzie gminy/miasta). Jeżeli nie ma takiego planu dla Twojej działki, to musisz wystąpić do organu o warunki zabudowy. Są to gotowe formularze na których piszesz co chcesz mieć na działce. Drugim prawem które reguluje usytuowanie budynkow na działce sa przepisy Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, to co wspomniales z tą odległoscia to właśnie z tej ustawy. Moim zdaniem zresztą jak kilku kolegów wcześniej wspominało w kurniku powinno byc okno nie tylko dla światła ale tez przydatne do wentylacji, wiec ja bym zrobił drewniana konstrukcje a posadzkę wyłożył bym płytami betonowymi i tak na razie zostawił z czasem jak sąsiad przywyknie ocieplisz ładną elewacje zrobisz tak aby nie straszyło, Ty, sąsiad i przede wszystkim kury będą zadowolone :)
pozdrawiam
_________________
http://www.kuryozdobne.vgh.pl/photogallery.php
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-12-24, 11:02   

Mała uwaga odnośnie wypowiedzi sebo
Plan zagospodarowania , Rozporządzenie Ministra czy Prawo Budowlane do niczego nam sie nie przyda , jeśli nie sprawdzimy , czy w naszym mieście można trzymać zwierzeta gospodarskie .
Wiele miast ma taki zakaz , i jeśli mamy wrednego sąsiada , to nie będziemy mogli trzymać ani jednej kurki :hmm: Oczywiście nie dotyczy to wsi .
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-12-24, 12:31   

BIANKA1, Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem rzwierząt gospodarskich :D W swoim domu na swojej posesji w mieście możesz trzymać drób i inne ptaki Nie ma ustawowego zakazu. Zakaz jest :P ale dotyczy trzymania drobiu w mieszkaniach w blokach, ale i tak są niektórzy którzy tego nie respektują.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-12-24, 22:48   

AL napisał/a:
BIANKA1, Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem rzwierząt gospodarskich :D W swoim domu na swojej posesji w mieście możesz trzymać drób i inne ptaki Nie ma ustawowego zakazu. Zakaz jest :P ale dotyczy trzymania drobiu w mieszkaniach w blokach, ale i tak są niektórzy którzy tego nie respektują.

Niektóre Gminy maja zakaz trzymania w granicach miasta drobiu

§ 6
Na terenie miasta Sopotu obowiązuje zakaz hodowli zwierząt gospodarskich, futerkowych oraz ptactwa domowego i pszczół w terenie zabudowanym. [2]

a to Gdynia
Zasady utrzymywania zwierząt gospodarskich na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej


§ 5

Ustala się następujące kategorie zwierząt gospodarskich:
Kategoria A - bydło, trzoda chlewna, owce i kozy,
Kategoria B - konie i inne zwierzęta nieparzystokopytne,
Kategoria C - drób i gołębie,
Kategoria D - zwierzęta futerkowe,
oraz Kategoria E - pszczoły


§ 8

Zabrania się prowadzenia hodowli zwierząt kategorii A, B, C, E i królików:

więcej nie chce mi się szykac , to 2 pierwsze jakie mi wyskoczyły w wyszukiwarce . Na terenie Gminy Wrocław też jest zakaz .
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-12-25, 12:58   

BIANKA1 napisał/a:
Na terenie miasta Sopotu obowiązuje zakaz hodowli zwierząt gospodarskich, futerkowych oraz ptactwa domowego i pszczół w terenie zabudowanym. [2]

hodowla zakazana ale chów nie :d więc ktoś może mieć na balkonie stado niosek bez koguta i będzie wtedy prowadził ich chów w celu pozyskania jaj a nie hodował :D
_________________
marcinnn
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12