Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 22:43
Skrzydlaci wrogowie naszych zagród.
Autor Wiadomość
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-17, 07:58   Skrzydlaci wrogowie naszych zagród.

Jakie ptaki jako skrzydlaci wrogowie naszych zagród możemy do tej grupy zaliczyć ?
Są sokoły,jastrzębie,krogólce,i kilka innych jeszcze ptaków.
Jakie ptaki u Was zasługują na to niechlubne miano i dlaczego ? Opiszcie swoje sytuacje związane z tymi ptakami oraz waszym drobiem.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-10-17, 10:50   

Do tego tematu można dodać- http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=55
Ptaki drapieżne i i krukowate

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=40
Jak skutecznie bronić...
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Erali 
Tylko zakróliczona:]


Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 6
Wysłany: 2006-10-19, 14:35   

Kiedyś kocur-nad stiatce sobie siedział ;-)
A kiedyś jastrząb:] też siedział :mrgreen:
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-02-22, 09:28   

Ja kiedys z kolegą(który tesz ma drób ozdobny) prześlismy się na łonke wiec wypusciłem moje kury wracając z powrotem usłyszelismy glosne gdakanie, okazało się ze to jaszcza atakował kury naszczescię odpedzilem go.Jedna kura miała wyrwane piora ze skrzydeł naszczęście jusz jej odrosly :-D
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-06-02, 11:16   

Moje kurki mieszkają w wolierach dla własnego bezpieczeństwa. Mieszkam na skraju lasu, tuż za ogrodzeniem mam lisią norę, a bardzo blisko gniazdują myszołowy i kruki. Te ostatnie, choć to gatunek ginący, w mojej okolicy namnożyły się tak, że są szkodnikami. Porywają pisklęta z podwórek... Sąsiadka straciła w tym roku osiem świeżo wyklutych kaczuszek :(
Kurki w wolerach częściowo zadaszonych, a częściowo zasłoniętych mocną siatką, są bezpieczne.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2007-06-02, 15:52   

U mnie miałem przypadek, kiedy to może nie na moje ptaki, ale jajka zapolowały sobie kruki i sroki podbierając ich kilka gęsiom, a dokładnie rozbijając je.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-03, 11:40   

Ja jaki kiedys hodowałem gołębie to przezyłem straszny szok. A mianowicie:
Jak zawsze po szkole szedłem do gołąbków nakarmic je i sobie poatrzec na te piezaste cudeńka. W pewnym momencie z niesamowitym impetem na dach wpadł jastrzab i porwał mojego pupila piękna niebieska samice. Poleciał z nia w sad. Ja przerazony pzepiebiem zdarzen złapałem za najblizszy konar i popedziłem w gesto posadzone rzadki drzewek jabłoni. Myslełam ze to juz koniec. Ale w sie niepoddawałem. W koncu spostrzegłem jastrzebia który własnie ladowal ze zobycz. Szybko popedziłem w jego kierunku krzyczac i rzucajac patykami. Przerazony drapieznik poderwał sie i odleciał a moja samiczka lezała bez ruchu. Wziałą ja na rece i czym przedzej zaniosłem do domu. Co ciekawe niemaiła wikszych obrazen. Poprostu przzyła ogromny szok. Po kilku dnich izolaji powróciła do stada. (I zakoncze mało orginalnie :P ) Zyła długo Długo i szczesliwie :D
 
 
lamus2222 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 39
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 103
Wysłany: 2007-06-04, 09:21   

Ja również hoduje gołębie i co roku w zimie jastrząb zabiera kilka gołębi. Kilka razy udało mi się odebrać mu mojego ptaka ale nieraz były pokaleczone albo z rozdartymi wolami wiec musiałem zabawiać się w lekarza i zszywałem i te rany i do dziś żyją i nic im nie dolega. A jastrząbek jak polował tak nadal w zimie poluje ale już go troszkę przechytrzyłem i gołębie wypuszczam po południu jak on już cos po sąsiadach upoluje wtedy gołębie są bezpieczne, ale zdarza się ze jeszcze nieraz uda mu się za kradnąć
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-06-17, 12:20   

mi golebia tesz raz porwał jaszczab.Raz mi sie zdarzyło ze sroka wleciala do kurnika i zdzarła jajka.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
karpik 


Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 235
Wysłany: 2007-06-17, 13:19   

jakub
Cytat:
mi golebia tesz raz porwał jaszczab
nie jaszczab tylko jastrząb. Proszę pisz po polsku tzn. zwracaj uwagę na swoją pisownię !!!!!!!! Nie jestem jakimś polonistą i sam robię błędy zarówno ortograficzne jak i stylistyczne ale bez jaj ludzie że tak brzydko powiem np. "jaszczab" coś mnie trafia jak widzę coś takiego !!! Wystarczy że wkleisz swój tekst do word'a i komputer popodkreśla Ci błędy. Czy to aż tak trudne?? Przecież nie wymaga się od was zbyt wiele tylko tego abyś zwracali uwagę na pisownię.
Ps. Czuję że będzie teraz na mnie prawdziwy "najazd" a raczej na moje wszystkie posty czy są poprawnie napisane :P
Ostatnio zmieniony przez karpik 2007-06-17, 13:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-06-17, 15:25   

Karpik popieram twoje zdanie, wielokrotnie wysyłam na PW różnym osobą prośby o poprawna pisownie. A mistrzynią w tym jest majka, która stoi na straży ortografii i poprawnej polszczyzny, powinniście być jej wdzięczni za to, róbcie tak jak ona mówi. Ja na przykład wszystko co na forum poza Shout Boxem pisze w Wordzie.
 
 
ania tal 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 118
Wysłany: 2008-09-08, 13:37   

Witam. Ja nie hoduję gołębii ani kur ale dokarmiam ptaki zimą. Ptaki karmię głównie orzechami więc sikory, kowaliki, czyże są nieźle podtuczone a tu jakieś drapieżne ptaszysko poluje na nie. Wydaje mi się że jest to sokół, ale nie jestem pewna. W mieście pojawiła się też pustułka, chyba, bo widziałam wiele razy jak jaskółki przepędzają niewielkich rozmiarów drapieżnika.Pozdrawiam.
_________________
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2008-09-08, 14:30   
   Nr Tel.: 607041311


Ja najwiekszy problem z jastrzebiami. Hoduje golebie i od jesieni do wiosny nieraz i latem jest to najwieksza zmora ktora powoduje bolesne straty. Czasami takrze srogi dobieraja sie do malych kaczek ale to rzadko. Slyszalem tez ze Puszczyki sa zdolne do tego aby zlapac golebia, ale to w nocy.
 
 
 
eros 


Województwo: Pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-09-08, 18:06   

Mam pytanie czy puszczac w zimie golebie , mam tylko 3 wiec czy daloby cos jakbym w zimie puszczal je po poludniu czy by byly mniejsze szanse ze jastrzab wezmie moje golebie??

Ps:Przepraszam ze niema Polskich znakow mam nadzieje ze sie ktos roszczyta.
Ostatnio zmieniony przez eros 2008-09-08, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 569
Wysłany: 2008-09-11, 08:36   
   Nr Tel.: 660803277


Witam. Nie da się przewidzieć, o jakiej porze dnia jastrząb zaatakuje. Mam hodowlę położoną praktycznie w lesie, więc presja skrzydlatych drapieżników jest dość spora, mimo wszystko jednak staram się wypuszczać ptaki. Zaobserwowałem, że jastrzębie najczęściej polują rano, dlatego ptaki wypuszczam dopiero przed południem, czasami nawet w godzinach popołudniowych. Istnieje wtedy spore prawdopodobieństwo, że jastrząb w tym czasie porwie gołębia lub kurczaka w okolicy, ewentualnie upoluje jakiegoś dzikiego ptaka lub zajączka.Nie jest to jednak regułą, bo czasami gdy ma nieudane przedpołudnie, potrafi zaatakować po południu, a nieraz i pod wieczór. Najgorszymi porami roku są zima, gdy nie ma już większości ptaków sezonowo u nas przebywających, takich jak dzikie gołębie itp., a stanowiących podstawę pożywienia jastrzębia gołębiarza, następnie pełnia sezonu lęgowego, gdy drapieżniki odchowują młode oraz gdy podrośnięte młode jastrzębie uczą się samodzielnie polować. Wtedy przez cały dzień można się spodziewać ponawianych kilkakrotnie ataków i to więcej niż jednego drapieżnika. W takie dni można stracić nawet kilka ptaków.W sezonie zimowym obserwuję zwiększoną liczbę drapieżników, prawdopodobnie ma to związek z sezonową migracją, póżniej , wczesną wiosną, gdy ptaki szykują się do lęgów, często obserwuję prawdziwe walki powietrzne, bo ptaki zasiedziałe wypędzają przybyszów z północy i wschodu ze swoich terenów lęgowych.Obserwuję wtedy także walki powietrzne kruków z jastrzębiami i innymi podobnymi drapieznikami, jak błotniaki, myszołowy itp. Przeważnie starcia takie wygrywają kruki.Gdy na okres lęgowy przylecą dzikie gołębie, presja drapieżników na ptaki domowe trochę się zmniejsza, taki okres względnego spokoju trwa do czasu karmienia przez jastrzębie młodych. Zaobserwowałem, że jastrzębie częściej atakują ptactwo domowe przy złej pogodzie, gdy jest duże zachmurzenie, deszcz, wiatr itp. Prawdopodobnie dlatego, że gołębie, gdy są przemoczone lub gdy mają ograniczoną widoczność z powodu sporego zachmurzenia, stanowią pewny cel dla atakującego drapieżnika, a przy słonecznym, bezchmurnym niebie latwiej im w porę drapieżnika dostrzec i uniknąć ataku. Dlatego przy złej pogodzie gołębi nie wypuszczam, przez co znacznie ograniczyłem straty. Owszem, w 100% strat nie da się uniknąć, ale gdy wypuszczałem ptaki rano przed pracą lub też dawałem im swobodę codzienie, bez względu na pogodę, traciłem o wiele więcej ptaków niż obecnie. Najpewniejsze ataki jastrzębi i to nie pojedyńczych sztuk, ale grupowe zdarzają się przy pierwszym śniegu. Wtedy można stracić w ciągu jednego dnia po kilka gołębi. Póżniej, gdy ptaki się do śniegu przyzwyczają, strat tak dużych już nie ma. Sądzę, że pierwszy śnieg to dla jastrzębi prawdziwe żniwa, coś takiego, jak dla wędkarzy pierwszy lód, gdy ryby biorą jak szalone, a po kilku dniach przestają .Podobne grupowe ataki jastrzębi i to nawet kilkunastu naraz widywałem kilkanaście lat temu, gdy miałem działkę położoną w pobliżu parku, w którym gnieżdziły się setki par gawronów. W czasie, gdy w gniazdach przebywały młode, nielotne jeszcze gawrony, nikomu w okolicy nie zginął ani jeden gołąb. Wszystkie jastrzębie z okolicy i chyba nawet z daleka, bo było ich naprawdę sporo zlatywały nad park i pomimo zaciekłej obrony kilkuset gawronów co chwila któremuś udawało się przez stado obrońców przebić, po czym odlatywał z młodym gawronem wyrwanym z gniazda, chociaż ścigało go nieraz po kilkanascie dorosłych. Takie ataki trwały codziennie praktycznie przez cały dzień, dopóki ostatnie młode gawrony nie opuściły gniazd. Wiele sposobów odstraszania jastrzębi, o których prawdziwe bajki można usłyszeć, to niestety tylko bajki. Nie pomagają zawieszane na drzewach czy tyczkach lusterka, petardy, nie odstrasza jastrzębia głos perliczki czy rzucane w powietrze podczas jego ataku przedmioty, na przykład krążki ringo. Nie jest też regułą, że spośród stada różnych gołębi wybierze te należące do ras słabiej latających, a więc łatwiejszych do złapania. Prawdopodobnie gra tu rolę instynkt łowiecki każący mu gonić to co ucieka, więc cząsto widziałem, jak atakując siedzące na dachu stado gołębi rzucał się w pogoń za ptakiem, który pierwszy się poderwał i zaczął uciekać, ignorował przy tym trwające w bezruchu kingi, pawiki czy garłacze, chociaż stanowiły wtedy idealny cel. Mialem też przypadek jastrzębia, który atakując w powietrzu stado gołębi lotnych wyspecjalizował się w łapaniu wywrotków. Gołąb na moment przed wywrotem zawisa w powietrzu nieruchomo i w tym momencie jastrząb go dopadał. Tak się wyswanił, że brał tylko wywrotki, inne gołębie ignorował. Musiałem wtedy na kilkanaście dni zrezygnować w ogóle z wypuszczania gołębi, czasami to pomaga i zniechęcony brakiem łatwego posiłku jastrząb przenosi się na inne łowisko, należy jednak liczyć się z tym, że co pewien czas nas odwiedzi, by sprawdzić czy gołębie znów latają.
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13