Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ŚCIÓŁKA w kurniku
Autor Wiadomość
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 12:15   

Chyba żadnej ściółki nie powinno się zmieniać co pół roku, i tak samo jest z trocinami. Wszystko jest na zasadzie bardzo podobnej do słomy. Tylko według mnie trociny lepiej wchłaniają wilgoć i estetyczniej wyglądają. Jest to ściółka bardziej "higieniczna". Ale wszystko zależy od gustów i upodobań ;)
 
 
Waldemar Waldun 



Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: koło-ŻAR
Wysłany: 2008-02-27, 13:02   
   Nr Tel.: 606601848


Chodziło mi o głębokie ściułki.Masz racje ze zalezy od gustów i od własnych mozliwości.Każdy ma swoje zdanie i nie podwarzam tego,lecz warto przeczytać różnych opini, a wnioski wyciagnąć samemu co jest lepsze.Różni chodowcy praktykuja co innego i co im pasuje.
_________________
WALDUN
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-02-27, 15:39   

Najbardziej wodę wchłania torf. Niestety jest bardzo drogi. Głemboka ściółka jest rozwiązaniem, ktore stosuje większość osób, ponieważ mało kto ma czas co drugi dzień wywozić obornik. Ściółke trzeba zmieniać dość często. Zmieniać, albo oczywiście przysypać świeżą warstwą.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 15:45   

dadzio napisał/a:
Najbardziej wodę wchłania torf.

Przyznam szczerze, że jeszcze się nie spotkałem z nikim kto stosuje to rozwiązanie. Ty masz w kurniku podłoże torfowe?
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-02-27, 15:53   

kacpisułtan, ja nie mam tej ściółki, ponieważ jak pisalem jest bardzo droga i trudno dostępna. Ale czytalem o niej troche. Ogólnie czytałem opisy różnych ściółek i tam jest napisane, że torf jest najlepszy.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2008-02-27, 18:29   

[quote="dadzio"]Najbardziej wodę wchłania torf. Niestety jest bardzo drogi. Głemboka ściółka jest rozwiązaniem, ktore stosuje większość osób, ponieważ mało kto ma czas co drugi dzień wywozić obornik. Ściółke trzeba zmieniać dość często. Zmieniać, albo oczywiście przysypać świeżą warstwą.[/quote

czyszczenioe kurnika powinno przeprowadzać raz w miesiącu wynika to z punktu widzenia ekonomicznego oszczędzanie czasu pracy związnej z hodowlą. po drugie walory drobnoustrojów rozwiającyh się pozytywnych .
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-02-27, 21:14   

matias, Ja w kurniku sprzątam, na jesieni i na wiosne, czasem jeszcze raz w roku dodatkowo. Cały czas przysypując świeżą wartstwą słomy. Pozbywam się obornika z kurnika wtedy kiedy jest potrzebny. Czyli na wiosnę i na jesień pod drzewka i krzewy owocowe.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2008-02-27, 21:17   

dadzio napisał/a:
kiedy jest potrzebny. Czyli na wiosnę i na jesień pod drzewka i krzewy owocowe.
mam nadzieje że rozcieńczony ponieważ może upalić korzenie 8) 8) A co z grzędom wg mnie trzeba sprzątać co kilka tygodni bo robią die straszne hałdy w których zyję od groma różnego rodzaju robactwa :| :/ :sciana:
Ostatnio zmieniony przez Kituś 2008-02-27, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 21:40   

Kituś, zgadza się. Na grzędach, w gniazdach itp. lęgnie się strasznie dużo robactwa i wszystkiego co najgorsze dla naszych podopiecznych. Dlatego właśnie kurnik powinno się sprzątać co najmniej co 3 miesiące, a myślę, że nawet częściej. Dokładnie przy tym dezynfekując wszystko. Dezynfekcja jest niezwykle ważna!
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2008-02-28, 17:56   

No ja u swoich kurek sprzątam co tydzień, tzn. wywożę cały obornik, sprzątam pajęczyny i za każdym razem dezynfekuje ;)
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 17:59   

Krzysiek Prokop, i tak właśnie powinno sie robić. Pod tym względem jesteś dla mnie wzorem do naśladowania.
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2008-02-29, 13:17   

dadzio napisał że obornik wywozi dwa razy w roku... Ja usuwam obornik co tydzień, dzięki temu niemam wielu chorub... a przysypywanie obornika nową warstwą stwarza tylko problem. Bakterie z starej warstwy przejdą na nową i wychodzi na to samo... :?
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
Waldemar Waldun 



Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: koło-ŻAR
Wysłany: 2008-02-29, 18:18   
   Nr Tel.: 606601848


Popieram KURCZACZKA ma racje,i na pewno na tym nie straci że poswięca tyle czasu i wysiłku dla swoich podopiecznych,bedzie pewniejszy że im nic nie grozi.
_________________
WALDUN
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 07:10   

Ja moim liliputkom ściele słomą i w moim małym kurniku jest bardzo ciepło.kury czują się świetnie,ale jeszcze nie znoszą jajek :diabel:: :(
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-15, 19:58   
   Nr Tel.: 609091356


nie znoszą bo jest zimno liliputki się późno zaczynają nieść.a propo ściółki ja ściele w swoim kurniku trocinami jest to jak dla mnie praktyczniejsze i wygodniejsze w sprzątaniu ;)
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13