Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Józek
2011-07-13, 22:54
Rejestracja cites
Autor Wiadomość
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-06-14, 11:15   Rejestracja cites

Witam,mam poważny dylemat na różnych forach różnie o tym się mówi.Gdzie w końcu mogę znaleść wiarygodne informacje czy rozelle i nierozłączki podlegają rejestracji?Posyłam link z informacji cites z którego wynika że nie podlegają rejestracji ponieważ nie widnieją w tym wykazie a myślę że wykaz cites jest wiarygodnym wykazem.Jak mam przestrzegać prawa skoro nikt mi nie umie odpowiedzieć co jest zgodne z prawem a co nie.
http://www.cites.info.pl/prawo_UE/UE338_A.pdf
_________________
Mini-Zoo-KW
 
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-06-14, 12:47   
   Nr Tel.: 607041311


Moim zdaniem jeżeli tego tam nie ma to nie musisz rejestrować Są to ptaki hodowla które możesz kupić w sklepie zoologicznym więc nie podlegają .
 
 
 
kopi 



Województwo: Dolnośląskie
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-14, 13:29   

TU nie ma rozelli
_________________
Bogdan
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-06-14, 15:31   

kopi, Jak to nie ma ? nie sugeruj się ostatnią rubryką, tak są tylko nazwy zwyczajowe.W zalączniku B pisze wyrażnie - wszystkie za wyjatkiem ......
Nic się nie zmieniło, jest tak jak było do tej pory - tylko 4 gat.papug w Polsce nie podlegają rejestracji
Nimfy,aleksandrety obrozne,faliste i nierozłączki czerwonoczelne - resztę trzeba rejestrować
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2011-06-14, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-06-14, 18:46   

zastanawiam się po co ten długi spis jeśli można było napisać wszystkie za wyjątkiem tych 4.Najśmieszniejsze to jest to że nawet urzędnicy nie wiedzą to skąd mam to ja wiedzieć.Dzięki Pozdrawiam.
_________________
Mini-Zoo-KW
 
 
 
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-06-14, 19:14   

Może troszkę z innej beczki co jeśli zakupiłem na giełdzie ptaki które wymagają rejestracji a oczywiście nie miałem o tym pojęcia.czy mam je zabić?
Jeśli nie to co mam zrobić aby być zgodnie z prawem,zgłoszę się to pewno zostanę oskarżony,nie zgłoszę się to mogę się narazić na kontrolę i sąd.Co w takiej sytuacji?
_________________
Mini-Zoo-KW
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-06-14, 20:16   
   Nr Tel.: 502108250


Ten spis jest taki długi bo sa tam ptaki z róznych załaczników. Inne wymogi sa dla ptaków z załącznika A a inne dla pozostałych. Jakie to juz wielokrotnie wyjasniano, tu jest taki skrótowy opis http://ptakiegzotyczne.net/zeby.php

Natomiast co możesz zrobić? Najwazniejsze juz zrobiłes - przyznałes się do popełnienia przestepstwa :d Gdyby te ptaki same do Ciebie przyleciały, to by było tylko wykroczenie, ale jak kupiłes, czy wymieniłeś to przestępstwo zagrozone karą do 5 lat więzienia.
 
 
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-06-15, 10:10   

Przestępstwo jest wtedy kiedy popełniane jest świadomie.Ciekawe ilu nawet hodowców wiedziało że na papużki nierozłączki potrzeba zezwolenia?
_________________
Mini-Zoo-KW
 
 
 
malwa 



Województwo: śląskie
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 56
Wysłany: 2011-06-15, 11:31   

A co w takim razie z papugami z zoologicznych? Przecież w prawie każdym wiekszym zoologicznym są kozy, rozelle, nawet częściej niż aleksy? bo wątpię żeby ktoś miał na nie papiery biorąc pod uwagę to jaki jest poziom doinformowania sprzedawców...
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-06-15, 13:53   
   Nr Tel.: 502108250


Piszecie jak małe dzieci :d Kto wam powiedział, że w sklepach zoo znaja przepisy :?:
Mini-Zoo-KW, o tym czy ktoś popełnił przestepstwo czy nie decyduje sąd. Jak wynajmiesz dobrego i drogiego adwokata to jest szansa, że sad też tak uzna i nie zostaniesz wpisany na listę kriminalistów :d
 
 
malwa 



Województwo: śląskie
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 56
Wysłany: 2011-06-15, 17:50   

Chodziło mi o to, że dlaczego nikt się nie zajmuje zoologicznymi gdzie to PRZESTĘPSTWO widać jak na dłoni, prawo jest bez sensu, to tak jakby np palenie marihuany było nie legalne a w każdym monopolowym można było ją nabyć... Nic dziwnego, że ludzie nie wiedzą o tym które ptaki można trzymać bez papierów, a których nie.

(poza tym napisałam, że w zoologicznych nie są zorientowani)
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-06-15, 17:58   

malwa, Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem, tym bardziej dzisiaj w dobie intrernetu, możesz sprawdzić wszystko. Kupując ptaka lepiej wcześniej coś przeczytać na jego temat i dowiedzieć się dokładnie wszystkiego. Kupujesz ptaka w sklepie, to żądaj papierów. jak nie mają to nie kupuj. Sklepy są doskonale zorientowane,jakie papugi wymagają rejestracji,może sprzedawca nie wie ale właściciel wie napewno.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2011-06-15, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-06-15, 21:17   

No cóż dalej polemizowałbym.Dlaczego w spisie cites pisze w załączniku A wszystko jasno w Polskim języku a w załączniku B tylko z łacińskim czyżby tłumacz nie wiedział jak się te papugi nazywają po Polsku?czy nie prościej jak już wcześniej napisałem nie byłoby napisać na które papugi nie trzega zezwolenia skoro jest ich tylko 4 gatunki?Po za tym sam administrator spisu przyznaje ze mogą byc błędy w tłumaczeniu cites,więc pytam co to jest za prawo i dla kogo.Oczywiście Ma Pan racje ale polemizuję ponieważ sam Pan wie że niestety nasze prawo ma wiele luk.Moim zdaniem nie ma spujnego i jednolitego prawa po to żeby je można było nagiąć w każdą stronę ale tu schodzimy na inny temat.
_________________
Mini-Zoo-KW
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-06-15, 21:31   
   Nr Tel.: 502108250


Mini-Zoo-KW, ta lista to jest załacznik do prawa UE a nie polskiego. Prawo unijne wymaga dokumentów na zwierzeta z A, które sa przedmiotem obrotu wewnatrzunijnego. Wymaga też dokumentów na zwierzeta z B, jesli są sprowadzane spoza wspólnoty. Natomiast prawo wspólnotowe nie zabrania dodatkowego gnębienia swoich obywateli przez rządy poszczególnych panstw. Co chęcią robią nasze wspaniałe władze, niezaleznie która z opcji aktualnie jest u steru.
 
 
Mini-Zoo-KW 



Województwo: Opolskie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 2011-06-15, 22:22   

No i tu się zgadzamy w zupełności!
_________________
Mini-Zoo-KW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15